Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás ... a potřeboval bych helpnout. Nainstaloval jsem si balíček obsahující více IE (3.0 - 6.0). Pro každý existuje ikona na ploše. Prošel jsem si zdejší fórum s mrknul na stránky, kde se to dalo stáhnout + tam bylo další info. Vše jsem prošel, nainstaloval, ale stejně mám problém:

IE 3 se spustí Ok, IE 4 se nespustí vůbec, a když spustím IE 5.01 a IE 5.5, tak když otevřu Nápovědu a pod ní "O aplikaci .....", tak je tam vždy IE 6 (v horní liště mi ale hlásí správně podle verze kterou spouštím - což ale je samozřejmě na prd, jde zřejmě skutečně vždy o verzi IE 6)

Defaultně mám nainstalovaný IE 6 (protože mám pouze Win98).

Poradíte někdo, co s tím ? Řekl bych, že bude potřeba nějaký zásah přímo do registru, ale nevím jaký. Jeden jsem nedávno zkoušel, ale nepomohlo mi to.
Beduin
Profil *
Proč chceš více IE? Jestli to máš pro testování webů, tak v dnešní době stačí jen IE6.Jestli tím prohlížíš web, tak proč nepoužíváš nějaký normální prohlížeč? :)
Railbot
Profil
Zeptám se. K čemu ti, proboha, je IE3 a IE4? IE5 dokážu pochopit u velkých portálů, takže tobě je s největší pravděpodobností také na nic. Nekomplikuj si zbytečně život. Nech si IE6 a nainstaluj si pouze IE7 Standalone nebo opačně.
Mufna
Profil
Aha, tak možná přeci jen jde o tu správnou verzi - neb v defaultním IE 6 mám češtinu, zatímco IE 5.01 a 5.5 se spouští s anglickou nástrojovou lištou. Že by to bylo v pořádku ? Nechtěl jsem tomu věřit, neb mi to na mé stránce zatím nic nikde nerozhodilo - přitom žiju v tom, že hacky pro IE 6 (hlavně co se týče šířky a výšky + paddingu a marginu block elementů - mám tam nějaké menu v CSS) nemusejí být úplně stejné.

No tak snad je to vyřešeno ...
quinux
Profil
Mufna
IE 3 se spustí Ok, IE 4 se nespustí vůbec
Imho s tím byly problémy vždy. testovat v nich už však nemá vůbec smysl.

a když spustím IE 5.01 a IE 5.5, tak když otevřu Nápovědu a pod ní "O aplikaci .....", tak je tam vždy IE 6 (v horní liště mi ale hlásí správně podle verze kterou spouštím - což ale je samozřejmě na prd, jde zřejmě skutečně vždy o verzi IE 6)
Nejde o verzi 6. Jsou to opravdu verze 5.x, ale v té nápovědě se hlásí jako 6. Je to jen "chyba".
Mufna
Profil
Beduin

Ano, mám to na testování webu(-ů).
... v dnešní době stačí jen IE6 ...

hm, když to říkáte, tak tomu budu věřit

Railbot

IE3 a iE4 jsem používat nechtěl (jen jsem zmínil, že jedno jde spustit, druhé ne), takže tohle neřeším ...
Šlo mi hlavně o IE 5.01 a IE 5.5.

..........................

Když oba říkáte, že stačí IE 6, tak jsem jedině rád

BTW, když už jsme u toho, a co verze Opery a Firefoxu ? Které mám považovat za již důležité ?
Tipuju, že u Firefoxu to asi moc problém není ..... a co Opera ? Sedmičku ?
Mufna
Profil
quinux

Nejde o verzi 6. Jsou to opravdu verze 5.x, ale v té nápovědě se hlásí jako 6. Je to jen "chyba".

hm, taky jsem k tomu asi dospěl ..... díky
Mastodont
Profil
Mufna
http://www.toplist.cz/global.html
a
http://www.toplist.cz/stat/?a=history&type=1

Závěr z těch čísel si udělej sám. IMHO půl procenta už za kontrolu nestojí.
Mufna
Profil
Mastodont

Jo, díky, tohle je dobrý, pomůže to :-)

.... ten druhý odkaz je nějaký nefunkční .... ale ten první mi asi bohatě stačí
Railbot
Profil
Mufna
FF a Operu určitě poslední + nějaké stěžejní verze. Ostatně sám musíš vědět, kdo k tobě chodí. Pak si teprve lze položit otázku pro co má smysl optimalizovat. Základ byměl být IE6/7 + FF 2 + Opera 9. Další už je volitelné. Jestli to tak můžu paušálně shrnout.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0