Autor Zpráva
jrw
Profil
Potřeboval bych uložit pekelně dlouhou tabulku z wordu do html tak aby to byly pokud možno jenom tagy bez inline stylů a microsoftích značek, zkoušel jsem to přímo z wordu ale výsledná tabulka je dost nepřehledná.

Díky
Joker
Profil
jrw
Záleží na tom v jaké verzi Wordu.
Asi nejlepší výsledek dá "Uložit jako" a pak "Webová stránka, zjednodušený formát".

Ale tabulka se dělá jednoduše i "z opačné strany", pokud máte prostý text a řádky a buňky oddělené nějakým definovaným způsobem (třeba jako v souboru CSV), stačí několik nahrazení textu a máte z toho tabulku HTML
Bubák
Profil
http://suplik.petnik.cz/index.php?cl=239
J
Profil *
jrw - taky můžeš tabulku přešoupnout do excelu a v něm jednoduše namnožit mezi data sloupečky s <tr><td>, </td>><td>, </td></tr>, pak uložit jako .txt
Joker
Profil
jrw
Jinak jednoduchý návod krok za krokem, jak převést tabulku z Wordu do čistého jednoduchého HTML s pomocí PSPadu:
1. označit tabulku ve Wordu a zkopírovat (ctrl-c)
2. vložit do PSPadu (ctrl-v), mělo by se vložit každý řádek na zvláštní řádek a mezi buňkami tabulátor
3. (viz níže)
4. Vyberte z menu Hledat - Nahradit, na řádku "Najít" klikněte na tlačítko s otazníkem a vyberte "tab", do řádku "nahradit" napište:
</td><td>
a dejte OK
5. Vyberte z menu Úpravy - Operace s řádky - Vložit text do řádků, do "Na začátek" napište:
<tr><td>
do "Na konec" napište:
</td></tr>
a dejte OK
6. Na úplný začátek tabulky dopište <table> a na úplný konec </table> ...a máte HTML tabulku :-)

Pokud uvnitř tabulky jsou znaky <, > anebo &, je krok 3. převedení na entity. V PSPadu se to dá udělat: HTML - Konverze - Text na HTML... akorát že to přidá i HTML hlavičku, takže následně je potřeba vybrat jenom text mezi <body> a <br></body> a zbytek zase smazat. Jednodušší způsob zatím neznám :)
jrw
Profil
Joker
Asi dělám něco špatně ale nefunguje mi bod 4. nedojde k nahrazení tabulátoru za </td><td>, může tam hrát roli to že tabulka je uložená v openoffice?
jrw
Profil
Zkouším v pspadu nahradit <td width=59 valign=top style='width:44.25pt;padding:0cm 0cm 0cm 0cm'> pomocí regulárního výrazu za <td>, zkusil jsem to toto <^td .*$[^/][^>]+> ale někde bude chyba.
TSD
Profil
Vzhledem k tomu, kolik podobných konverzí už jsem dělal, myslím, že bych to mohl zkusit pro tebe udělat a budu mít hned ráno jeden dobrý skutek :) Ozvi se, v profilu mám icq.
tk
Profil *
Tak, jen pro doplnění, výše popsaný postup od Jokera funguje pouze s Wordem, Open Office se nechytá...
Joker
Profil
tk:
V OpenOffice by mělo stačit uložit soubor do HTML... OpenOffice dělá (pokud vím) vcelku čisté HTML bez nějakých zvěrstev

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0