Autor Zpráva
Tomasds
Profil
Mám na webu přihlašování přes session. Jde mi o situaci, kdy člověk má otevřenou stránku, nic nedělá a ta session vyprší. Když pak chce otevřít něco, kam bez session nemůže (ještě netuší že vypršel, půl hodiny má otevřenou třeba poštu a vrací se z oběda), ocitne se na stránce, kde se může přihlásit.

Nevím mu ale oznámit, že session vypršela, resp. jak na té stránce zjistit, jestli byl přihlášen, nebo přichází prostě jako nepřihlášený. A ještě mě napadá.. že v ideálním případě bych ho po tom "vykopnutí" a novém přihlášení mohl vrátit tam kde byl.

Poradíte? Hlava už mi nebere.
Měsíček
Profil
Reaguji na Tomasds:

Co třeba použít tohle?
ini_set('session.gc_maxlifetime', 24 * 60 * 60); // session vyprší po 24 hodinách 
EDIT: či tohle:
session_cache_expire($cas); // $cas v minutách
Tomasds
Profil
Měsíček
Mně nevadí, že session vyprší, to je záměr. Já bych chtěl jenom po přihlášení vědět, jestli člověk byl přihlášen a pak vykopnut pro nečinnost nebo se přihlašuje jako "nově příchozí".
Tomasds
Profil
Měsíček
no.. tak mě napadá, že bych tu 24h session přece jen využil. Udělám to tak, že budu mít sessions dvě. Půlhodinovou tak jako teď a navíc tu dlouhou, ve které bude totéž a v té situaci, kterou jsem popsal, se z ní převezmou informace. Mohlo by to tak být.
Takže díky za inspiraci.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0