Autor Zpráva
Vicka
Profil
Zdravím,
několi týdnů řeším jeden základní problém a bohužel neúspěšně. Byl bych hrozně moc rád, kdyby jste mi někdo pomohl.

Takto bych chtěl, aby vypadaly mé stránky: ZDE !

Představím Vám problém. Když jsem upravoval WEB a chtěl jsem například přidat JEDEN odkaz do MENU, tak
jsem to musel ten odkaz přidávat na všech stránkách, tzn. otevřít -> ctrl+c -> ctrl+v -> uložit -> zavřít.
Vzhledem k tomu, že web se rozrůstá ... začlo to být poměrně ztěžující.

Tak jsem se rozhodl, že udělám BANNER, MENU, REKLAMA, AKCE, CHAT a následující buňky pod těmito - jako jádro.
Tzn, že to bude stále stejné - nebude se to měnit. A bude to jedna stránka, kterou když např. změním velikost obrázku
nebo přidám nějaký text, tak se to změní na všech.

A že OBSAH stránek bude ta proměnná. (Je tam napsané POKUS.) Pro upřesnění ta stránka vypadá TAKTO.

To je tak celý můj základní problém. Ta promenná stránka je vložena přes IFRAME. Snažil jsem se za pomocí kamaráda
udělat tuto stránku přes rámy, ale bohužel nějak to se všema různejma CSS stylama a DIVama jsme to nedali do kopy.

Pak jsem se také snažil udělat BANNER, MENU, REKLAMA, ..... jako IFRAME, ale nevěděl jsem si rady s přesměrováním odkazů z menu do obsahu (pokus).



Prosím Vás o radu. Byl bych strašně moc rád, kdyby mi tu někdo pomohl.
Na stránky klidně dám poděkování s jeho kontaktem nebo cokoliv jiného.

Doufám, že se tu někdo najde.
Děkuji a zatím ...
ixiik
Profil
Na FRAME A IFRAME Pokud možno rovnou zapomeň. Ano dá se to tak dělat, ale je s tím víc potíží, než přínosů.

Správně jsi v titulku uvedl PHP. PHP nebo jakýkoliv jiný scriptovací jazyk.

Víceméně to funguje tak, že si stránku poskládáš z jednotlivých segmentů.

Řekněme že máš soubor index.php a do něj si pak přečteš obsah z jiných souborů.

index.php
   menu.php
   reklama.php
   hlavni.php
   ...


to se dělá příkazem include popřípadě require

http://cz.php.net/manual/en/function.require.php

Pak máš vlastně stránku rozseklanou na víc částí, ale do prohlížeče se ti dostane jako jedna jediná. Tudíž žádný framy apod. Pak když potřebuješ změnit třeba menu, tak otevřeš jeden soubor menu.php zedituješ a změna se projeví na celém webu.
Vicka
Profil
WEB mám na swebu.cz, kterej PHP nepodporuje, takže jsem to chtěl vzít jako poslední možnost.
yFang
Profil
Vicka
Tak zkus webzdarma nebo internet centrum.
ixiik
Profil
Nic proti swebu, ale jakmile používáš rozsáhlejší web, tak se těžko obejdeš bez scriptování. Tedy třeba PHP.
Tory
Profil *
to se dělá příkazem include popřípadě require

je v tom nejaky rozdil, jestli se vkladana cast napise jako extra soubor, nebo jako funkce v include.php?
ixiik
Profil
Tory
http://php.vrana.cz/vkladani-souboru.php
Miloš
Profil
Tory
Rozdíl mezi include a requiere je minimální – liší se chybovou hláškou, když se to nepovede.
Include hodí akorát warning, ale pokračuje se ve vykonávání scriptu.
Require hodí Fatal error a konec šmytec.
Tory
Profil *
ixiik, Miloš
díky za link, ale nejsem si jista jestli jsme se pochopili. Myslela jsem rozdíl mezi vložením html kódu a jeho generováním funkcí, tedy mezi tímto:
// include.php
?>
<h1>ahoj</h1>
<?php

// index.php
include 'include.php';

a tímto:
//include.php
function PozdravTetu()
{ 
    echo '<h1>ahoj</h1>';
}

//index.php
include 'include.php';
PozdravTetu();


Liší se v něčem podstatném? (např.nárocích na paměť, rychlosti zpracování,...)
Vicka
Profil
Problém vyřešen pomocí IFRAME. Děkuji všem. :-)
Smokie
Profil
Problém vyřešen pomocí IFRAME. Děkuji všem. :-)
Pokud je řešením iframe problém nebyl vyřešen ale odložen ;-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0