Autor Zpráva
Misha
Profil *
Vím, že používat framy je něco co se v moderním webu moc nemusí, ale v jednom případě jsem neměl vyhnutí a tak jsem ho použil. Vyhledávače ovšem vyhledávají stránky bez frameu a tak když se někdo dostane ne můj web přes vyhledávač, tak se mu stránka zobrazí jen částečná.

Chtěl bych to vyřešit tak, že jakmile se stránka zobrazí mimo frame, tak by se přesměrovala na základní adresu webu. Přes PHP by tohle asi možné nebylo, tak bych byl vděčný alespoň za javascript.
Bubák
Profil
Chtěl bych to vyřešit tak, že jakmile se stránka zobrazí mimo frame, tak by se přesměrovala na základní adresu webu.
To je velice nešťastná myšlenka, normálně řečeno hloupost. Budu třeba hledat něco o čudlících, najdu tvou stránku a ta mě přesměruje na úvodní stránku, kde nebude o čudlících oni slovo.
Yur4Y
Profil
Bubák má pravdu. Ale keď už, tak možno by fungovalo niečo ako
<script>
if (parent == self)
{
	document.location = 'stranka_s_ramcami.htm';
}
</script>
Misha
Profil *
Bubák: Přesně chápu co máš na mysli a samozřejmě jsem se touhle myšlenkou také zabýval, ale vzhledem k tomu, že se jedná o osobní web, který má cca 5 stran, a ty nejsou nijak rozsáhlé, není tenhle problém vůbec podstatný.

Yur4Y: Děkuji, tohle je přesně to co jsem potřeboval.
Bubák
Profil
Když už, tak v tomto případě čtvrtý řádek jinak:
<script>
if (parent == self)
{
    document.location.replace("stranka_s_ramci.htm");
}
</script>

Kouzlo je v "replace", ale pozor, url se pak píše do závorky. Není důležité, zda se použijí uvozovky, nebo apostrofy.
Ideální by bylo, kdyby každá "main" stránka měla svůj frameset, na který by byla přesměrována.
Misha
Profil *
Tak jsem to nakonec udělal tak, že si s pomocí php z adresy vytáhnu adresu, která by se načetla a zobrazím ji ve framu. Tím pádem se i návštěvníkovi který přišel z vyhledávače zobrazí přesně to co hledal. A navíc ve framu :)

Použil jsem script s replace, jen přesně nechápu jaký je v těch dvou scriptech rozdíl.
Bubák
Profil
Misha
Skript s replace netrpí bumerangovým efektem, více http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=57511&forum=8 takže se návštěvník může pohybovat bez omezení v historii prohlížeče.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0