Autor Zpráva
Aailyyn
Profil
seskládám stránku cca tak, jak je uvedeno na jakpsatweb:

základní soubor s definicí:

<frameset rows="100, *, 10%">
<frame name="hlavicka" src="hlavicka.html">
<frame name="obsah" src="uvod.html">
<frame name="patka" src="patka.html">
</frameset>

do frame obsah dám načítat další stránky a má-li být v jedné z nich fotogalerie, pak ale lightbox fotku otvírá výhradně do rámu "obsah". je řešení, který by umožnilo fotky lightboxem otvírat do celé stránky a nikoli do vyhrazeného rámu obsah ? (nemusí to být přímo původní lightbox, na tom netrvám, klidně i nějaký jeho klon)
viděla jsem to tady http://mc-cermak.wz.cz (sekce Galerie) leč ono řešení se mi absolutně nedaří napěchovat do mého konceptu (podotýkám, že web, pro který to řešení hledám, není můj, takže rady typu "nepoužívat rámy", se míjejí účinkem)

díky moc za tipy
Radek9
Profil
Kdyby ses podívala do kódu, tak by viděla, že jde o Lytebox, nikoliv Lightbox.
Edit: promiň, nečetl jsem to úplně pozorně :-)
Aailyyn
Profil
Radek9
To já vím, co to je, a proto se tu ptám na řešení, mně se to tam opravdu nepovedlo zakomponovat, vycházím tedy při svém dotazu z klasického lightboxu, ale nevyhýbám se ani tipům právě na úplně jiné klony (a kdyžtak jsem holka, díky)
Bubák
Profil
je řešení, který by umožnilo fotky lightboxem otvírat do celé stránky a nikoli do vyhrazeného rámu obsah ?
Není.
Vlastně je, nepoužívat rámy.
Aailyyn
Profil
Bubák
(podotýkám, že web, pro který to řešení hledám, není můj, takže rady typu "nepoužívat rámy", se míjejí účinkem)
Zula
Profil
Jak je je to v lightboxu nebo lytoboxu nevím, já používám floatbox a tam mi stačilo dát do základního souboru s definicí do head to samé co vkládám do daného soboru, kde jsou fotky. Ve výsledku se pak foto objeví nad vším.(tedy i nad frame)

př. definiční soubor mám např. hlavni.htm a do head vložím -
<head> <link type="text/css" rel="stylesheet" href="floatbox/floatbox.css" />
<script type="text/javascript" src="floatbox/floatbox.js"></script>
</head>
Zula
Profil
Jinak ještě ten floatbox najdeš tu: http://randomous.com/floatbox/home
Aailyyn
Profil
Zula
nebyl by nejlépe link na živou ukázku, kde to máš implantované ? Prosím
Zula
Profil
OK, www.arcondia.cz, zvol českou verzi potom klikni na první aktualitu Billie, pak už stačí sjet níž na fotky a na nějakou kliknout. Na webu floatboxu je i návod jak to do frame vkládat, prostě to co vkládáš do head musíš vložit do head i v té stránce co definuje frame.
Aailyyn
Profil
Zula
na tom webu toho dotyčného programu je řeč jen o IFRAME nikoli o FRAME (omlouvám se, nekřičím, zdůrazňuji ;-) takže tady mi to asi fakt nebude fungovat... no nic, díky za rady, platí asi nejspíš Bubákovo doporučení nepoužívat rámce :-)
Zula
Profil
Aailyyn: moc nerozumím tomu, co na tom nechápeš a proč by ti to nemělo fungovat? Nasazovala jsem to na hodně webech a nikde nebyl problém.
Zula
Profil
edit: omylem se mi to vložilo dvakrát
Aailyyn
Profil
Zula
neb je rozdíl iframe nebo frame, když to vkládám do frame, nefunguje to
Zula
Profil
Mě to funguje i ve frame, nevím co děláš špatně,ale jde to.
Aailyyn
Profil
Zula
ok, dík za radu, asi se ten web pokusím přehodit na iframe, aby mi v něm chodil spíš ten Lytebox, Floatbox se mi stejně nějak bouří při IE v quirku, což se mi moc nehodí (a na frame to prostě nerozchodím... ne, že bych to nechápala, ale mám v ruce polotovar, který jsem nedělala já a který vyšel z Frontpage, ve kterým jsem taky v životě nedělala) už to tu nebudem zaspamovávat, dík za pomoc

edit:
problém je pravděpodobně v tom, že skládám stránku z oněch tří samostatných kusů (obsah, záhlaví a patka, jak jsou všechny separované do zvláštních rámů, prostě mi ta fotka nepřeteče, moje konstrukce je jiná, než v tady odkázaném webu, pravděpodobně mnohem méně pružná a pak je lhostejno, zda jde o frame nebo iframe)

díky všem, nejspíš budu nucena to vyřešit jinak, téma je k zamknutí
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0