Autor Zpráva
pogg
Profil
Zdravím

měl bych takový dotázek ohledně zabezpečení kódu proti copyrightu.

Mám tím namysli zakódování kódu.

Mohl by mi někdo poradit v čem je tento kód zakódovaný?

Umím jej rozkódovat a zobrazit, ale nevím jak byl tento kód vytvořen. Děkuji za pomoc.

Kód obsahuje toto:

zdroj:

I*****DxvYmplY3QgdHlwZT0iYXBwbGljYXRpb24veC1tcGxheWVyMiIgd2lkdGg9IjUyMCIgaGVpZ2h0PSIzOTAiPg0KCQkJPH
BhcmFtIG5hbWU9InN0cmV0Y2hUb0ZpdCIgdmFsdWU9InRydWUiPg0KCQkJPHBhcmFtIG5hbWU9ImF1dG9zdGFydCIgdmFs
dWU9IjEiIC8+DQoJCQk8cGFyYW0gbmFtZT0ic3JjIiB2YWx1ZT0iaHR0cDovL3R2LW9ubGluZS1jaGFubmVscy5jb20vbXBfYXN4
LnBocD9pZD0yODM2IiAvPg0KCQkJPHBhcmFtIG5hbWU9IlNob3dTdGF0dXNCYXIiIHZhbHVlPSIxIiAvPg0KCQkJPHBhcmFtIG5h
bWU9ImNoY!uZWxtb2RlIiB2YWx1ZT0iMCIgLz4NCgkJCTxwYXJhbSBuYW1lPSJzaG93cG9zaXRpb25jb250cm9scyIgdmFsdWU
9ImZhbHNlIj4NCgkJCTxwYXJhbSBuYW1lPSJlbmFibGVDb250ZXh0TWVudSIgdmFsdWU9IjAiIC8+DQoJCTwvb2JqZWN0PjxzY
3JpcHQgbGFuZ3VhZ2U9SmF2YVNjcmlwdD52YXIgbWVzc2FnZT0iVGhpcyBjb2RlIGlzIHByb3RlY3RlZCEiOyBmd!jdGlvbiBjbGlja
0lFNCgpeyBpZiAoZXZlbnQuYnV0dG9uPT0yKXsgYWxlcnQobWVzc2FnZSk7IHJldHVybiBmYWxzZTsgfSB9IGZ1bmN0aW9uIGN
saWNrTlM0KGUpeyBpZiAoZG9jdW1lbnQubGF5ZXJzfHxkb2N1bWVudC5nZXRFbGVtZ!0QnlJZCYmIWRvY3VtZ!0LmFsbCl7IGlm
IChlLndoaWNoPT0yfHxlLndoaWNoPT0zKXsgYWxlcnQobWVzc2FnZSk7IHJldHVybiBmYWxzZTsgfSB9IH0gaWYgKGRvY3VtZ!0
LmxheWVycyl7IGRvY3VtZ!0LmNhcHR1cmVFdmVudHMoRXZlbnQuTU9VU0VET1dOKTsgZG9jdW1lbnQub25tb3VzZWRvd249Y
2xpY2tOUzQ7IH0gZWxzZSBpZiAoZG9jdW1lbnQuYWxsJiYhZG9jdW1lbnQuZ2V0RWxlbWVudEJ5SWQpeyBkb2N1bWVudC5v
bm1vdXNlZG93bj1jbGlja0lFNDsgfSBkb2N1bWVudC5vbmNvbnRleHRtZ!1P!ldyBGd!jdGlvbigiYWxlcnQobWVzc2FnZSk7cmV0d
XJuIGZhbHNlIikgPC9zY3JpcHQ+

překlad:

<object type="application/x-mplayer2" width="520" height="390">

<param name="stretchToFit" value="true">

<param name="autostart" value="1" />

<param name="src" value="xxxx" />

<param name="ShowStatusBar" value="1" />

<param name="channelmode" value="0" />

<param name="showpositioncontrols" value="false">

<param name="enableContextMenu" value="0" />

</object><script language=JavaScript>var message="This code is protected!"; function clickIE4(){ if (event.button==2){ alert(message); return false; } } function clickNS4(e){ if (document.layers||document.getElementById&&!document.all){ if (e.which==2||e.which==3){ alert(message); return false; } } } if (document.layers){ document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN); document.onmousedown=clickNS4; } else if (document.all&&!document.getElementById){ document.onmousedown=clickIE4; } document.oncontextmenu=new Function("alert(message);return false") </script>


Máte-li s tím nějaké zkušenosti, budu rád za jakoukoliv pomoc, popřípadě znáte-li nějakou jinou alternativu, např zakódování videa vkládaného pomocí embed atd.
Bubák
Profil
dotázek ohledně zabezpečení kódu proti copyrightu
Víš, co je to copyright? Kopírování pomocí pravého tlačítka myši to není.

Máte-li s tím nějaké zkušenosti,
Dokážu se ke HTML kódu dostat na pět kliknutí myši.

zakódování videa vkládaného pomocí embed atd.
Kýho výra?
pogg
Profil
Víš, co je to copyright? Kopírování pomocí pravého tlačítka myši to není.
Ano vím a proto chci chránit své výtvory:D proti dalšímu šíření.

Dokážu se ke HTML kódu dostat na pět kliknutí myši.
tady nejde o html kód ale o zašifrovaný kód. A jestli jste tak schopen, tak proč jste nebyl schopen mi říci, jak byl tento kód vytvořen!!!

Kýho výra?
No jde hlavně o asx soubor, jestli to znáte.... :D

Prosím o autory takovýchto přízpěvků, aby raději neodpovídali zbytečně!!!

Jde mi o řešení a né o kritiku, na to jsou zde jiné sekce, děkuji....
Bubák
Profil
tady nejde o html kód ale o zašifrovaný kód.
Napíšu to tedy tak, aby to pochopil každý, Dokážu se k dešifrovanému HTML kódu dostat na pět kliknutí myši.

No jde hlavně o asx soubor, jestli to znáte
Tím méně to chápu.

tak proč jste nebyl schopen mi říci, jak byl tento kód vytvořen!!!
Přiznám, že se mi nechce. A kdo je schopen si najít programy na zašifrování HTML kódu, tak ví, že každé omezení jde celkem rychle obejít a je to jen opruzování návštěvníků stránek
jso
Profil *
Bubák
třeba to tázající potřebuje vědět pro poskytování webových aplikací zákazníkům s tím, že chce "zamknout" kód. Nemusí jít o html kód jako takový.
pogg
Profil
Přiznám, že se mi nechce. A kdo je schopen si najít programy na zašifrování HTML kódu, tak ví, že každé omezení jde celkem rychle obejít a je to jen opruzování návštěvníků stránek

Návštěvník jako takový nemá co hledat v mém zdrojáku a o to mi jde(nemyslím kodéry). Ten kdo píše stránky se v kódu hrabat může, ale právě pro ty jenž se v něm chtějí hrabat a nemají tolik zkušeností je toto šifrování dobrým prvkem. jedná se mi jen o zašifrování jediného embedu na stránce, je to tak těžké pochopit???? Programů jsem našel na šifrování desítky většinou placené programy. O to mi také nejde, potřebuji pouze zjistit čím byl zašifrován tento kód...

asx proto, aby se mi do něj nikdo nedostal a nezmenil v něm mé údaje <author>xxx</author> atd...

Polemizace na téma zda to má nebo nemá smysl šifrovat, je na jinou diskuzi.

dají se použít blbosti jako např escape("$text") atd...

ale já bych opravdu potřeboval poradit jen s tímto kódem, v čem byl vytvořen, je-li to možné zjistit.
Joker
Profil
pogg:
měl bych takový dotázek ohledně zabezpečení kódu proti copyrightu.
Zajímavý dotaz :-)
Cizí kód proti copyrightu zabezpečit nelze, protože už na něj má "copyright" původní autor.
Svůj vlastní lze proti copyrightu zabezpečit vydáním pod nějakou svobodnou licencí, třeba GNU-GPL.

chci chránit své výtvory:D proti dalšímu šíření.
To je ovšem pravý opak "ochrany proti copyrightu" :-)
V tom případě: Nedávejte je na Internet.

No jde hlavně o asx soubor, jestli to znáte
Mno, pokud vím, ASX je nějaké streamované video, co to má společného s HTML?

Prosím o autory takovýchto přízpěvků, aby raději neodpovídali zbytečně!!!
Eh. Na to se dá říct leda:
Prosím tazatele, pokud nejsou schopní ani ochotní formulovat smysluplný dotaz a ještě se navážejí do těch, kdo se dotaz snaží pochopit, aby se raději neptali zbytečně!
Chamurappi
Profil
Reaguji na pogga:
v čem byl vytvořen, je-li to možné zjistit
Vypadá to na Base64 nebo nějakou jeho obdobu.
K tomu, co se dešifruje v prohlížeči, je stejně snadný přístup jako ke zdrojovému kódu.


Reaguji na Jokera:
Svůj vlastní lze proti copyrightu zabezpečit vydáním pod nějakou svobodnou licencí
Copyright je doslova autorské právo, ne? Licence ho může jen upravovat.
pogg
Profil
Joker

Dobrá tak jinak chci streamovat video a chci aby to video bylo vloženo pomocí

<object type="application/x-mplayer2" width="520" height="390">

<param name="stretchToFit" value="true">

<param name="autostart" value="1" />

<param name="src" value="neco" />

<param name="ShowStatusBar" value="1" />

<param name="channelmode" value="0" />

<param name="showpositioncontrols" value="false">

<param name="enableContextMenu" value="0" />

</object>

v asx <author>xxx</author>(žádné vodoznaky či loga atd...)

Dále jsem našel script jenž obsahoval výše uvedený kód(která šifruje video) a k němů dekodér, rozhodl jsem se, že bych rád využil tohoto kódu pro své vlastní zašifrování tohoto videa na svém webu!!!

A teď dotaz: Ví někdo v čem je ten kód vytvořen???

Co je na tom tak nesmysluplného???

Dotaz je jasně položen, navíc jsem se neptal ani na copyright, ani na zda se Bubák dostane kódu, ani na to zda to má smysl, nebo ne...

Tak nevím o co jde jasně položená otázka a stále na ní nebyl ani jeden schopen odpovědět, tak jsem tím:
Prosím o autory takovýchto přízpěvků, aby raději neodpovídali zbytečně!!!

Aby mi zaslal odpověď někdo kdo ví o jaký kód jde a né někdo, kdo se chce bavit zda to má smysl nebo ne.
pogg
Profil
Chamurappi

Díky bohu konečně někdo :D

K tomu, co se dešifruje v prohlížeči, je stejně snadný přístup jako ke zdrojovému kódu.
To vím, ale tohle šifrování asi pro obyčejné uživatele, jenž kopírují obsahy nebude tak lehké rozlousknout:D

Díky moc za reakci...
pogg
Profil
Chamurappi

Ano máš pravdu, tak asi to bude ono, jen ještě nějak upraveno....
pogg
Profil
Díky Chamurappi vyřešeno...

Mockrát děkuji Chamurappi :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0