Autor Zpráva
Davex
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunul jsem zakládající příspěvek do čistého vlákna a přejmenoval toto.

RK:
Opravdu je nutné po měsíci zakládat duplicitní vlákno?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Davexe:
Jak velká prodleva je optimální? Doposud jsem pod krátce po sobě zopakované inzeráty psal, že měsíc tolerujeme (bez nějakého hlubšího zamyšlení, proč zrovna měsíc), ale nejsi první, kdo se ozývá. Měli bychom stanovit jednotný metr.
Davex
Profil
Chamurappi:
Normálně si inzeráty nepamatuji, ale na tenhle jsem si náhodou vzpomněl. Považuji za přirozenější, když se vytáhne starší vlákno s aktualizací ceny, než zakládání nového vlákna se stejným textem. Chápu, že někdy autor inzerátu nechce vytáhnout starší vlákno, aby nebyla vidět celá historie se starými příspěvky ostatních, ale v tomto případě k tomu asi důvod nebyl.

O optimální prodlevě konkrétní představu nemám a kdybych měl, tak bych jí asi zdůvodnit nedokázal. Tohle byla náhoda a poprvé jsem si spočítal dobu od posledního inzerátu špatně a to nepsané měsíční pravidlo jsem jen matně tušil (teď už i našel napsané). Obecně jsem proti jakýmkoli duplicitám, ale cíleně je asi nemá cenu vyhledávat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Davexe:
Považuji za přirozenější, když se vytáhne starší vlákno s aktualizací ceny
Část lidí (cca 80 % ze všech registrovaných, byť sem asi většina z nich nechodí pravidelně) si neřadí vlákna podle času poslední odpovědi, ale podle vzniku, takže takovou aktualizaci neuvidí.

Myslím, že i to vytahování starších vláken příspěvkem potřebuje nějakou regulaci.

Obecně jsem proti jakýmkoli duplicitám, ale cíleně je asi nemá cenu vyhledávat.
Ano, lovit všechny duplicity by bylo dost pracné. Navíc by to vedlo k tomu, že se inzerenti začnou schovávat za anonymní kontakty, nebo výrazněji pozměňovat svoji nabídku, aby naše pravidlo obešli. Optimální prodleva by měla být taková, aby lidi nemotivovala obcházet pravidla.

Když by někdo zopakoval stejný inzerát (i se stejnou cenou) po roce, tak by to asi vůbec nikomu nevadilo, ne? Takže rok je OK. Půl roku také? Čtvrt roku? Dva měsíce?

Také se mi moc nelíbí, když někdo založí víc vláken najednou a v každém nabízí/poptává nějakou skoro stejnou službu.
Davex
Profil
Chamurappi:
Část lidí (cca 80 % ze všech registrovaných, byť sem asi většina z nich nechodí pravidelně) si neřadí vlákna podle času poslední odpovědi, ale podle vzniku, takže takovou aktualizaci neuvidí.
To jsem ani netušil - to je skoro téma pro sociologický výzkum, proč to většina lidí dělá :-)

Klidně nechme tolerovanou dobu jeden měsíc, ale doplň prosím toto pravidlo na viditelnější místo, aby bylo stále na očích.
Alphard
Profil
Davex:
proč to většina lidí dělá :-)
Jediný důvod, o kterém vím, že zde byl prezentovaný, je ten, že někteří čtenáři diskusi nesledují moc často. Hodnotu vlákna odhadnou již z prvního příspěvku a buď ho dále sledují, nebo ne :-)

A druhá věc, které nastavení je výchozí? Kdysi jsem někomu radil, že je možné to přenastavit, vůbec o tom nevěděl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Davexe:
Většina lidí neví, že si jde řazení vláken přepnout. Mnoho let bylo výchozí řazení podle vzniku vlákna, nepamatuji si přesně, kdy jsme to změnili.

doplň prosím toto pravidlo na viditelnější místo
Doplním.
panther
Profil
Chamurappi:
Jak velká prodleva je optimální?
tohle těžko říct, ale osobně si myslím, že čtvrt roku by nebylo málo. Opětovně založená/popostrčená vlákna moc velký význam IMHO nemají, protože:
- jednotlivá vlákna diskuse se dají snadno zagooglit. Pokud někdo bude poptávat webové (a jiné) služby, stejně dá dotaz do vyhledávače. Ten ho případně navede na diskusi (případně jiné inzerční servery).
- na diskusi se objevuje několik (stovek, tisíc?) členů pravidelně. Ti věděli i o předchozí nabídce/poptávce. Málokdo změní zájem/preference během měsíce. Ostatním náhodnm kolemjdoucím je vytažení vlákna celkem buřt, nikdo sem nejde jen tak. Nikdo (málokdo) sem chodí s tím, že se podívá, jestli náhodou někdo něco nenabízí/nepoptává.


Proto bych se nebál dát prodlevu třeba čtvrtletní. Pokud někdo má potřebu vytahovat vlákna co chvíli, může využít jiné servery, kde je tohle chování poměrně běžné. Tady to, asi nejen mě, otravuje.
Str4wberry
Profil
Chamurappi: „nepamatuji si přesně, kdy jsme to změnili

Jak si můžeš nepamatovat tu hvězdnou aktualizaci diskuse? :–) A od té doby si nastavení na řazení podle nových témat překliklo cca 10 % registrovaných.


Jinak osobně jsem proti jakémukoliv opakování inzerátů.
mckay
Profil
Chamurappi:
Část lidí (cca 80 % ze všech registrovaných, byť sem asi většina z nich nechodí pravidelně) si neřadí vlákna podle času poslední odpovědi, ale podle vzniku, takže takovou aktualizaci neuvidí.
Jsem prototypem opaku :). Chodím sem pravidelně, řadím podle poslední odpovědi :).

Ačkoliv tady momentálně nemá můj názor prakticky žádnou váhu, jsem pro to opakování plus mínus (asi spíš plus) po měsíci.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0