Autor Zpráva
Scrand
Profil *
Zdravím,

Potřebuji zachovat staré adresy (1500 položek) ze starého e-shopu a převést je na adresy nové. Vše bych vyřešil přes .htaccess

RewriteRule /prilba-haven-raptor-sleva-pres-e-shop-10.html /Presun-odkazu/Prilba-Haven-Raptor.html [R=301] 
RewriteRule /prilba-haven-spirit-sleva-pres-e-shop-10.html /Presun-odkazu/Prilba-Haven-Spirit.html [R=301] 
RewriteRule /prilba-haven-army-lite-sleva-pres-e-shop-10.html /Presun-odkazu/Prilba-Haven-Army-Lite.html [R=301] 
RewriteRule /prilba-haven-cavallo-ii-xs-sleva-pres-e-shop-10.html /Presun-odkazu/Prilba-Haven-Cavallo-II-XS.html [R=301] 
RewriteRule /prilba-haven-cavallo-ii-s-m-l-xl-sleva-pres-e-shop-10.html /Presun-odkazu/Prilba-Haven-Cavallo-II-S-M-L-XL.html [R=301] 
RewriteRule /prilba-haven-descente-ii-xxs-xs-sleva-pres-e-shop-10.html /Presun-odkazu/Prilba-Haven-Descente-II-XXS-XS.html [R=301]
...
...


Jde mi o to, že když tam mám 1500 řádků tak ten soubor .htaccess má 200 KB! A zajímá mne, jestli to vyhledává na úrovni serveru, nebo jestli si musí uživatel ten velký soubor stáhnout a vyhodnotí to prohlížeč.

Potřebuji aby to nebrzdilo načítání stránek. Díky.
Keeehi
Profil
Scrand:
Na servru
Scrand
Profil *
[#1] Scrand, Keeehi OK takže zpomalení u koncového uživatele bude minimální? :) Díky za odpověď :)
Velda
Profil
nemyslíš si tak trochu, že kdyby se zpracovávalo na straně klienta, tak by naprosto ztrácelo smysl?
Scrand
Profil *
No to je fakt ;)
Kajman_
Profil *
A není lepší mít třeba chytrou 404 stránku, která se koukne do db, zda tam takováhle adresa není a v tom případě udělá přesměrování na novou verzi?
Davex
Profil
Scrand:
Udělej to jak píše Kajman, protože takto bude Apache při každém HTTP požadavku vyhodnocovat až 2*1500 regulárních výrazů a hostingu se to líbit nebude.
scrand
Profil *
Tak je to vyřešeno podobně jak řikal kajman :) On už to má ten e-shop od oxidu v sobě tak nějak udělaný, ale muselo se to nějak importovat složitě do db a ještě zahashovat do md5 :D

díky všem.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0