Autor Zpráva
Thinkkk
Profil *
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak v htaccess zapsat přesměrování z the-sims.eu na www.the-sims.eu, a zároveň odstranění "index.html" z url adresy. Původně jsem tam měl jen to www, ale teď chci přidat i to druhé, takže:
RewriteEngine On
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^.*/index.html
RewriteRule ^(.*)index.html$ http://www.the-sims.eu/$1 [R=301,L]
,
ale když napíšu obojí takto, první jedno, potom druhé, tak se mi když napíšu třeba the-sims.eu/index.html napíše něco jako www.the-sims.eu/www.the-sims.eu/
když napíšu the-sims.eu tak mě to přesměruje na www.the-sims.eu a když napíšu www.the-sims.eu/index.html tak na www.the-sims.eu
oddělal jsem teda dočasně to www, než se to vyřeší. Poradíte mi prosím někdo, jak tyto zápisy zkombinovat?
oceňuji předem za všechnu snahu.
Davex
Profil
V sousedním vlákně Problém s duplicitou stránek je přesměrování na variantu s www vyřešeno i s odstraněním indexu, stačí jen změnit příponu na .html.
Thinkkk
Profil *
dík, ale to mi sice the-sims.eu přesměruje na www.the-sims.eu, the-sims.eu/index.html na www.the-sims.eu, ale NEpřesměruje www.the-sims.eu/index.html na www.the-sims.eu
Thinkkk
Profil *
už to mám a co když toho chci víc? třeba nejen index.html, ale i index.htm, index.php, index.xml a tak ...
Davex
Profil
Bude stačit úprava regulární výrazu, kde lze přidávat přípony dle potřeby:
^index\.(php|html?|xml)|(.*)$

nebo pro libovolnou příponu:
^index\.[a-z0-9]+|(.*)$

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0