Autor Zpráva
gardener
Profil
Zdravim, chtel bych se zeptat na jendu vec:
ma zakoupenou domenu u Forpsi a chtel bych ji nasmerovat na vlastni server, virtual host v Apachi mam uz nejak nakonfigurovany a ted bych to potreboval odzkouset, zda to funguje.
Zmenil jsem v editaci DNS záznamů zaznam na:

kouoenadomena.com 1800 A 95.64.018.244
*.kouoenadomena.com 1800 CNAME kouoenadomena.com


Kdy IP 95.64.018.244 predstavuje moji IP adresu serveru.

DNS je u FORPSI.

JE to tak spravny postup, nebo je treba nastavit jeste neco?

Dekuji za kazdou radu?

Moderátor Davex: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Davex
Profil
Z nastavení DNS by to mělo být vše potřebné a správně (za top level doménou by ještě měla být tečka, ale tu asi jen administrační systém domény pro zjednodušení nezobrazuje). Až bude webserver na této IP adrese dostupný, tak by to mělo i fungovat.

Jen bych raději odebral počáteční nulu ve třetím oktetu IP adresy.
gardener
Profil
IP adresu jsem zadal jinou aby se me nekdo nepokusil nahodou hacknout. Tak tedy jedine,ze bych mel nastaveni spatne v httpd.conf, nebo host souboru ? Neni zde nekdo zkuseny kdo by se na zbezne kouknul, co mi tam muze chybet?


Listen 80

NameVirtualHost *:80

<VirtualHost *:80>
    DocumentRoot /var/www/try/
    ServerName www.kouoenadomena.com
    ServerAlias www.kouoenadomena.com
#    ErrorLog logs/www.brs.cz-errorlog.log
#    CustomLog logs/www.brs.cz-accesslog.log common
</VirtualHost>

#run also localhost

<VirtualHost 127.0.0.1>
    DocumentRoot /var/www/
    ServerName localhost
    ServerAlias localhost
</VirtualHost>



a v hosts


127.0.0.1       localhost.localdomain localhost
95.64.018.244   server.kouoenadomena.com server

# The following lines are desirable for IPv6 capable hosts
::1     localhost ip6-localhost ip6-loopback
fe00::0 ip6-localnet
ff00::0 ip6-mcastprefix
ff02::1 ip6-allnodes
ff02::2 ip6-allrouters
ff02::3 ip6-allhosts
Davex
Profil
Nebylo by lepší popsat problém, který zde vlastně řešíme? V konfiguračním souboru vidím jen zbytečný ServerAlias...
gardener
Profil
Problem je te, ze po zadani http://www.jirivavru.com/ dostanu hlasku o nedostupnosti serveru.¨
Tenhle popis problemu ale nevim, k cemu bude, kdybych treba vedel, kde se da videt, na jakou IP adresu to vlastne nahlizi..
gardener
Profil
OPRAVATak bych spis rekl, ze nebezi Apache, v tom kodu vyse musi byt nejaka chyba, nemuze byt problem v tom, ze jsem za routerem jsem na adrese
192.168.1.5 ?

Při restartu Apache dostanu error:


apache2: apr_sockaddr_info_get() failed for george
apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.0.1 for ServerName
[Thu Jun 10 21:08:12 2010] [warn] NameVirtualHost *:80 has no VirtualHosts
apache2: apr_sockaddr_info_get() failed for george
apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.0.1 for ServerName
[Thu Jun 10 21:08:12 2010] [warn] NameVirtualHost *:80 has no VirtualHosts
(98)Address already in use: make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80
no listening sockets available, shutting down
Unable to open logs
Davex
Profil
Pokud nemáš server doma a má nakonfigurovánu veřejnou IP adresu, tak by připojení na něj mělo fungovat úplně stejně jako na každý jiný server. Na IP adrese, kterou máš nastavenu u domény, webserver neodpovídá. Může to blokovat firewall na serveru - povol na něm příchozí TCP port 80.
mafos
Profil
gardener:
za routerem jsem na adrese 192.168.1.5 ?
Pokud máš server doma, tak musíš taky v routeru povolit DMZ na Tvoji vnitřní IP adresu a udělat NAT těch portů, které budeš používat. Tzn. 80 atd. Server musí mít taky pevnou vnitřní adresu.

IP adresu jsem zadal jinou aby se me nekdo nepokusil nahodou hacknout
Ha ha ha :-) Každý den mám několik útoků hackerů na server. To že tady neuveřejníš svoji IP Tě neochrání. Doporučuji se řídit tímto článkem.
gardener
Profil
Normalne po zadani IP jsem se dostal (dokud sel jeste Apache) do www adresare, na routeru mam nastavene forwardovani portu to by melo dostacovat ne?
mafos
Profil
Jinak do začátku mi docela pomohla tato kniha. Sice podle ní nic nenastavíš, protože není dělaná pro úplný Linuxový začátečníky (což jsem, a tahle kniha počítá už aspoň s nějakou znalostí), ale aspoň jsem si udělal obrázek co a jak funguje a co instalovat a co ne. Já si ju půjčoval v knihovně. Předpokládám, že v knihovně u Vás bys ju určitě taky sehnal.

Nezmínil jsi teda pod čím Ti jede server, ale předpokládám, že pod Linuxem.
mafos
Profil
gardener:
Normalne po zadani IP
A to jsi dával jako ve vnitřní síti IP adresu serveru 192.168.1.5? Nebo jsi dával Ip adresu routeru 92.62.228.244? Měl bys ještě nastavit DMZ.

Když jsem začínal, tak jsem měl taky problém, že ve vnitřní síti server v klidu jel, ale zvenku jsem se na něj nedostal. Bylo to tenkrát myslím tím port forwarding a DMZ.
gardener
Profil
Adresu routeru
mafos
Profil
gardener:
Unable to open logs
Tak mě teď napadlo. Máš ty vytvořený ten adresář kam ukládáš ty logy? Tedy ten adresář logs? A jaký systém jedeš? Linux? Pokud jedeš Linux tak by tam mělo být určitě /logs/...

Vím, že jsem taky tenkrát zapomněl vytvořit adresář pro logy a proto to nefungovalo :-)
gardener
Profil
Mám ho vytvořený, chyba bude někde jinde


Listen 80
NameVirtualHost *:80

<VirtualHost *:80>
    DocumentRoot /var/www/try/
    ServerName jirivavru.com

    ServerAlias *.jirivavru.com
    ErrorLog /logs/jirivavru.com.log
    CustomLog /logs/jirivavru.com-accesslog.log common
 <Directory /var/www/try/>
        Options FollowSymLinks
        AllowOverride Indexes AuthConfig Limit
        Order allow,deny
        Allow from all
    </Directory>
</VirtualHost>
mafos
Profil
Hele, já teda nejsem žádnej Linux expert jo? Ale kde máš vytvořenej ten adresář logs? Nemáš to ve /var, /home, /etc nebo tak? Protože jestli jo, tak by to tam mělo být, např. /var/logs/...
Ale nevím.
Davex
Profil
(98)Address already in use: make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80
Podle této hlášky se pravděpodobně snažíš znova spustit již běžící Apache.

Pokud je na serveru Debian nebo Ubuntu, tak jsou tam určitá pravidla pro konfiguraci VirtualHostů. Nekonfigurují se v souboru httpd.conf (který je standardně prázdný), ale pro každý virtuál se vytvoří konfigurační soubor v adresáři /etc/apache2/sites-available/. Pak se jen zapne příkazem a2ensite jmeno_konfiguracniho_souboru. Ve zkratce jsem to popisoval ve vlákně problém s doménou 3. řádu. Vzorový konfigurační soubor můžeš vzít od mafose z vlákna Virtualní server nefunguje, hází do složky /var/www. Můžeš použít i svůj z [#14] bez nastavení Listen a NameVirtualHost.

Logy by se měly ukládat do adresáře /var/log/apache2/, takže:
ErrorLog /var/log/apache2/jirivavru.com.log
CustomLog /var/log/apache2/jirivavru.com-accesslog.log common
mafos
Profil
Tak jsem řešil hlouposti. Myslel jsem, že už nastavujeme virtual hosta v sites-available. Jelikož si to pořádně dodneška nepamatuju, jako co kde zapnout (přeci jenom nedělám to každý den) tak vždycky mrknu na tuhle diskusi kde to super krok za krokem popisuje Max.
gardener
Profil
mafos je vytvoren v rootu /logs/
Distribuce je ubuntu server


A nemuze byt problem v tom, ze v souboru /etc/network/interfaces
mam nastaveno?

# This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
auto eth0
iface eth0 inet dhcp
mafos
Profil
Tak to já se omlouvám. Jedu pod Debianem a nevím jestli je to v ubuntu stejný. Asi tedy nedokážu víc poradit.

Ještě se mi stala jedna věc. Jednou jsem reloadnul Apache a v tu chvíli začal mlet něco o obsazeným portu a nespustil se. Hledal jsem na netu a víc lidí mělo tenhle problém. Kloudný řešení jsem nenašel, ale stačilo počkat nějakou chvíli a pak se dal Apache v pohodě nahodit. Nevím čím to bylo a od té doby se mi to už nestalo, naštěstí. Nemohlo by to být něco podobného?
Davex
Profil
gardener:
Apache nemá asi práva pro zápis do adresáře /logs/.

Vše co platí pro Debian platí i pro Ubuntu, protože Ubuntu vychází z vývojové (unstable) větve Debianu.
mafos
Profil
Zkus ty logy ukládat normálně teda do /var/log/apache2

Davex:
Tak to jsem nevěděl. Budu si muset něco o těch verzích přečíst. A asi trochu podrobněji ;-)
gardener
Profil
Takze jo, celej problem byl v listen, do pekel s nim a nikdy ho tam nepsat, diky vsem za pomoc. Doufam, ze to pomuze i dalsim.

radek Listen 80 smazat.
jjj
Profil *
Zdravím Vás klidně si řekněte, že jsem blbej ale píšu jako zoufalec.
Provozuji server (malý pecko) a na něm apach. Mám podobný problém který se blíží tomu popisovanému. platforma je hybrid mám tam XP a php triad. čí neěo podbného.
Používám domény třetího řádu čili virtualhosty.
Stav 1: na internetu UPC s Routerem MSI zadám adresu domainthree.domain.cz Apache odpoví a pošle data. vše v pořádku.
Stav 2: na šnekonetu O2 s Routerem Zyxell zadám adresu domainthree.domain.cz Apache ani nedostane GET a browser padne na nedostupnosti.

U stavu 2 platí: server je normálně vč. domény třetího řádu dostupný i na Vhostech. ale to jen z venku pokud nejdu na doménové jméno, ale na IP dopadne to stejně.
příde mi že se to na routeru otočí a ten to zahodí. Zkoušel jsem i Well PTI-845 a výsledek tentýž. weby testuji tedy skrze cizí gejtu (VPN)
je to taková blbost, ale asi mi bude stačit nakopnout v tom co se děje. bohužel žádný log nic nepíše jak papache tak router. MJ server je v takovým stavu v jakým normálně odpovídal na kabelu UPC...
MOc Díky
mafos
Profil
A u O2 máš taky veřejnou IP? Router Zyxell je nastavený stejně jako MSI?Tedy přiděluje stejné IP? Má stejnou IP? Musíš taky nastavit DMZ v tom Zyxellu a port forwarding. To všechno máš? Nevím, čím jiným by to mohlo být. Zkus tohle projít. Třeba Ti to pomůže. Jinak ještě napiš. Ale možná by to chtělo založit nový téma.
jjj
Profil *
Ano od O2 mám veřejnou IP
Konfigurace routeru ZyXEL je v rámci možností stejná jako byla v routeru MSI
Zyxel má v NATu port forwarding čili 80 a 443 je směřováno z WAN na LAN (adresace vnitřku je shodná s tím co jsem měl u UPC) ZyXEL P-660HW jako takový DMZku nemá, na WELLu PTI-845 se to chovalo stejně i v DMZ.
Dále se mo podařilo získat hlášku z Google Chormu: "Chyba 101(net::ERR_CONNECTION_RESET): Neznámá chyba."
jen zopakuji situaci:
Veřejná IP, DNS domény A nasměrováno na IP totéž s hvezdičkou.
Vnější připojení na server (čili úplně z venku, teda z hospody na WiFi nebo skrze DG VPNky) jak na doménu s i bez Vhosta, nebo IP = OK
ve vniřní síti jen vnitřní IP na default kontejner = OK
ve vniřní síti na doménové jméno s nebo bez Vhosta (čili DM 3.řádu) = chyba "Chyba 101(net::ERR_CONNECTION_RESET): Neznámá chyba."
ROman
mafos
Profil
Tak teď to možná úplně nechápu. Popíšu Ti jak jsem to pochopil, kdyžtak mě oprav OK?
Máš webový server. Pokud se připojuješ na doménu která na něm běží odjinud než z vnitřní sítě, tak se bez problému připojíš ano? Pokud se připojuješ z vnitřní sítě, tak to neběží jo? Jestli je to tak jak jsem řekl, tak je to tvým routerem. Některý se umí připojit přes venek zpátky do vnitřní sítě a některý to neumí. Taky jsem to řešil tady v této diskusi. Buď budeš muset nastavit router (v té diskusi se dost popisuje jak to nastavit) nebo prostě kup jiný router.
jjj
Profil *
Ano pochopil jsi správně
díky to bude ono..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0