Autor Zpráva
tomek
Profil *
Potřeboval bych si rozjet vlastní server pro testování. Ovšem nemám s tím moc zkušeností. Sice mi už jede, ale potřeboval bych rady či rovnou co nejlépe nastavený PHP.ini
Poradil by mi někdo jak to nastavit či nasdílel by mi někdo "svůj"??
Davex
Profil
Pokud s PHP začínáš, tak tě zatím nemusí změna konfigurace trápit. Použij php.ini z distribuce. Žádný nejlépe nastavený php.ini neexistuje, protože se konfigurace obvykle mění až v případě, kdy výchozí nastavení nevyhovuje.
tomek
Profil *
Davex:
zas tak úplně s PHP nezačínám. Jako učím se, ale nejsem úplnej začátečník. Nyní se chci ponořit do OOP, tak jsem si chtěl udělat localhost, jelikož nemám doménu a webserver :(
Alphard
Profil
tomek:
Do OOP se klidně ponořte. Žádné změny konfigurace oproti defaultní verzi nejsou třeba.
tomek
Profil *
super a co přesněji doporučujete? nějakej hotovej balíček jako je např. PHP Home či samotného apache, mysql apod.. popř. jak se to přesněji instaluje, s tímto fakt nemám zkušenosti :(
Krakatoa
Profil
tomek:
* pokud chceš nainstalovat vše zvlášť sám, tu je postup:
http://programujte.com/?akce=clanek&cl=2007011101-instalace-nejnovejsi-verze-apache-2-0-php-5-2-x-a-mysql-5-0-krok-za-krokem
Pokud chceš i phpmyadmina, tak ten naintslauj podle dokumentace v něm obsažené.

* pokud chceš již hotový balíček, doporučuju:
http://vertrigo.sourceforge.net/

* pokud si chceš udělat svůj balíček, není to vůbec těžké, já mám svůj a momentálně obsahuje:
- Apache 2.2.17
- PHP 5.3.4
- MySQL 5.5.8
- phpMyAdmin 3.3.8.1
- SQLiteManager 1.2.4
- sqlite 3.7.4
- adminer 3.1.0
Vše dohromady zabalené to má necelých 12 MB. Je z toho vytvořena instalačka v inno setup nebo se to může jen nakopírovat a služby vytvořit pomocí bat souboru (Apache a MySQL se spouští jako služba). Spouští a spravuje se to ručně nebo pomocí vlastního ovládací prográmku naprogramovaného v autoitu.
Jestli dáš kontakt, klidně ten můj můžeš zkusit, nebo můžu napsat jak se balíček vytváří. Hehe, no vůbec tomu nerozumím, ale kupodivu to funguje tak já chcu :-)
Davex
Profil
Krakatoa:
Jestli dáš kontakt, klidně ten můj můžeš zkusit
Nemáš ho někde veřejně na webu, abych zaktualizoval odkaz v tématu Levtrigo - přednastavený webový server?
tomek
Profil *
zde je uvedeno, že zadáme u instalace MySQL kódování latin2, to asi neni nutností ne? neva, když tam dám UTF8 ne? já že vše mám dělané pro UTF-8
tomek
Profil *
a také, nevadí když nainstaluji MySQL 6?
tomek
Profil *
vše mi chodí, jen session nepracuje :(
tomek
Profil *
Pohrabal jsem se v tom, hlásí mi to jen že např. GET je prázdnej apod.. to sice nevím jak vypnout, ale lepší je toto
Parse error: syntax error, unexpected T_ELSE in C:\dev\www\inc\function.php on line 194
na 194 řádku je pouze slovo else
ovšem, když to mám na placeném hostingu (nic neměním), tak to chodí, ale na locale ani ťuk
Alphard
Profil
tomek:
hlásí mi to jen že např. GET je prázdnej apod
Register globals?

na 194 řádku je pouze slovo else
Bude to souviset s přechozím kódem, třeba chybí if. Věštit neumíme…

ovšem, když to mám na placeném hostingu (nic neměním), tak to chodí, ale na locale ani ťuk
V nastavení mohou být odlišnosti, ale dobře napsaný kód na standardní konfiguraci funguje. Zřejmě se spoléháte na něco, na co nemáte.
tomek
Profil *
Alphard:
už jsem to našel. nebral mi <?php ale bral jen zkrácený <?
např. když mám $_GET['lang'] prázdný, tak mi to zahlásí chybku, ale normálně pak to web ukáže

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0