Autor Zpráva
kubakoumak
Profil *
Ahoj, mám takový... menší problém, ale neumím si s ním poradit, prošel jsem snad všechny stránky na internetu, přečetl jsem si to i tady na jakpsatweb.cz, ale pořád jsem to pořádně nepochopil. Ehm. K věci:

Jako oddíl vlastníme doménu 2. řádu "http://pterodactylus.cz"
Já bych potřeboval na ní vytvořit doménu 3. řádu "http://kuba.pterodactylus.cz"
Vím, že k tomu potřebuji .htaccess, které absolutně neovládám. Už se mi to trochu přes to htaccess povedlo. Výsledek je ten, že když zadáte "kuba.pterodactylus.cz", automaticky vás to přesměruje na "pterodactylus.cz/kuba" - v této složce jsou webové stránky uloženy, ale já potřebuju, aby tam to "kuba.pterodactylus.cz" zůstalo a mohli jste dál procházet, např. na "kuba.pterodactylus.cz/blog" atd.

Díky moc za snahu
ShiraNai7
Profil
Nepotřebuješ nutně htaccess. U lepších webhostérů máš v kořenové složce prostoru adresář www - to je obsah hlavní domény. A pak stačí jen vytvořit v kořenové složce další složku, třeba právě kuba, a do ní nahrát obsah pro kuba.vasedomenax.cz. Vyzkoušej to, jestli to není zrovna tvůj případ.
kubakoumak
Profil *
Díky, ale tohle není zrovna můj případ. Ptal jsem se podpory, ale oni mi řekli, že to u nich lze udělat jen přes .htaccess :-(. Jsem u active24 a ti volbu vytvoření domény 3. řádu v zákaznickém centru nemají.
Kajman_
Profil *
kubakoumak:
Jaká je podoba těch pravidel, které jste zkoušel?
kubakoumak
Profil *
Abych byl upřímný, .htaccess vůbec nerozumim a ani mě to nějak neláká se to učit, chtěl bych prostě jenom konkrétní kód. Už bych se toho opravdu chtěl zbavit. To, co to má umět jsem už napsal, takže... mohl by mi někdo, kdo tomu rozumí poslat, prosím, konkrétní kód?
Kajman_
Profil *
Zkusil bych
#.htaccess v rootu webu
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?kuba\.pterodactylus\.cz$ [NC]
RewriteRule .* kuba/$0 [L]


#.htaccess v adresari kuba
RewriteEngine Off
kubakoumak
Profil
Jé! Strašně moc děkuju. Funguje to úplně úžasně. V podstatě jsem to měl skoro stejné, akorát mi chybělo to druhé .htaccess v samotném adresáři a proto tam byla ta adresa "existující". HTML, php, javascript, ale .htaccess šlo nějak mimo mě :-).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0