Autor Zpráva
JaySee
Profil
Dobrý den,

měnil jsem před chvílí u sebe na compu sudo chown -R user:www-data / a pak jsem omylem hitnul enter ... ted mám celej komp krom pár souborů s právama www-data. Mám Ubuntu 10.10 a můj dotaz zní: jak z toho ven? Tohle se němělo stát.

(možná to uplně nepatří sem, ale očekávám tu větší koncentraci linuxáků.. a koneckonců, stalo se to při konfiguraci localhostu, tak proč ne)

když mi to došlo, tak po 10 vteřínách jsem to killnul ctrlC, ale i tak...
Rellik
Profil
Zdravím,
nevím sice co myslíš tím "s právama www-data", ale myslím, že když znovu nastavíš ty práva správně, tak se všechno napraví:

chown -R www-data:uživatel /disk

Já to používám pro nastavení práv celého disku (mimo systém), abych měl všechny práva u všech souborů

Disk mám připojený jako /data
Jestli to ale udělá to co má nevím... Skus to spíš na fóru ubuntu, tak ti spíš někdo poradí... ;-)
JaySee
Profil
díky za radu... problém je to mnohem věttší. Na ubuntu je v /etc/sudoers seznam příkazů, který jsou povolený jako root .. a mezi nimi je i chown, chgrp, mount... etc.. jenže tenhle soubor tewd vlastním já user a jako user nemůžu zmenit zmet chown na root,protože nejsem root

Nemůžu ani připojit externí disk, protože nemám právo mount... nemůžu nic

takže jsem si nasdílel disk přes sambu a po wifině to tahám na druhej linux a z něho na exterák

--------. estimated time : 30 hodin :-D

pak to reinstallnu.. každopádně zábavu na weekend mám jistou

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0