Autor Zpráva
slim12
Profil
Dobry den nainstaloval jsem si VertirigoServ ale nejde mi spustit Apache pise to furt ze nemuze naslouchat na portu 80 ale problem je v tom ze ten port zadny program nepouziva skype jsem zmenil nastaveni takze to taky neni ono uz nevim co dal. hledal jsem na googlu a nic jsem nenasel tak poradte co s tim.diky
Mike8748
Profil
slim12:
stáhní si http://technet.microsoft.com/cs-cz/sysinternals/bb897437.aspx
nebo v příkaz. řádku zadej
netstat -ab
to ti vypíše mimo jiné proces který používá port 80
slim12
Profil
netstat -ab jsem zkousel prave tam jsem zjistil ze zadny program ten port nevyuziva

edit: ale vyzkousim i ten program
Luky
Profil
Pravděpodobně je ten port zabrán systémem. Nejednodušší řešení je nastavit si jiný port v konfiguraci apache.
Otevřeš si soubor httpd.conf a změníš u něj:
Listen 80 třeba na Listen 8080
Dále ještě ServerName localhost:80 na ServerName localhost:8080
edit: ten port nevidíš možná proto, že příkazový řádek musíš spustit jako správce.
Mike8748
Profil
Luky:
to je sice jednoduché řešení ale nepraktické protože pak je třeba číslo portu uvádět v adrese vždy, což se často nehodí

Pravděpodobně je ten port zabrán systémem.
co prosím?
slim12
Profil
Luky:
nefunguje to ani po tech zmenach

Mike8748:
projel jsem to tim programem a zadny program nevyuziva port 80...ted uz fakt nevim co dal :/

jinak standartne jsem tam mel nastaveno

#Listen 12.34.56.78:80
Listen 8080
Luky
Profil
Mike8748:
Systémovými porty jsem myslel porty, které jsou zavedeny v OS a nelze je jednoduše upravovat. Na rozdíl od portů, které využívají aplikace (Skype, Chrome, Apache apod.)

pak je třeba číslo portu uvádět v adrese vždy
Ano to je bohužel pravda, v adrese je pak nutno používat celou adresu (i s portem, protože se nejedná o běžný port 80).

slim12:
nefunguje to ani po tech zmenach
Tím nefunguje myslíš to, že se nespustí apache? Pokud tam bylo nastaveno Listen 8080, tak tam zkus dát jen Listen 80 (pokud by to šlo, tak je tvůj problém vyřešen)
slim12
Profil
Luky:
Jo nespusti se Apache. nefunguje to i po te zmene na Listen 80

edit: nejde to ani kdyz zmenim port na jiny a v url tam pisu ten port proste to nefunguje :/
Luky
Profil
slim12:
a v url tam pisu ten port proste to nefunguje
Pokud apache neběží, tak nemá smysl zkoušet něco psát do adresní řádky. Leda, že jsme si špatně rozuměli a tobě apache běží ;)
Problém by byl zase v tom, že můžeš zadávat špatnou adresu (localhost nebo 127.0.0.1)
slim12
Profil
po kazde zmene v httpd.conf delam restart serveru a furt to hasi ze nemuze naslouchat na portu 80 tim padem apache se nespusti ze jo.Uz jsem zkousel menit port na jiny skousel jsem reinstalaci vertrigo programu a proste nic nezabira
Luky
Profil
Zkus to printnout nebo napsat to chybové hlášení. Případně se ujisti, že opravdu píšeš ty porty do příkazu
Listen
a ne jen do poznámky :)
#Listen 12.34.56.78:80
slim12
Profil
Luky:



Skype to taky neni :/
Luky
Profil
port 80 je tedy určitě zabrán nějakou aplikací a říkáš, že jsi jich zkoušel i víc než jen 8080. Pokud si server vždy restartoval a ve statusu bylo vidět, že server používá změněný port, tak už bohužel netuším, kde může být chyba.

Já osobně bych z nouze zkusil VertrigoServ odinstalovat (i z registrů). Prohledat seznam portů a pokusit se najít ještě problém tam. A zkusil bych nainstalovat jiný server (třeba XAMPP).
edit: nebo zkusit vypnout firewall (ale nevím jestli to s tím bude nějak souviset)
slim12
Profil
ok zkusim ten XAMPP :(
Luky
Profil
Pokud je port 80 opravdu zabrán systémem (službou NT Kernel & System) tak jsem našel dobrý návod zde

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0