Autor Zpráva
tpmar
Profil
Zdravím,

dříve na mém serveru to fungovalo tak, že když člověk zadal nesmyslnou subdomenu - třeba asdf.example.cz - tak ho to přeměrovalo na chybovou stránku.

Nyní to funguje následovně - v případě správné subdomény ho přesměruje na správnou stránku. V případě špatné ho to přesměruje vždy na jednu a tu samou.

Trochu jsem si ale pohrál s konfigurací, protože jsem potřeboval něco opravit, co už nyní jede, ale hapruje zase toto.

Zkoušel jsem projít všechny soubory ve složkách sites-available a sites-enabled a zkontroloval jsem pro jistotu i soubor subdomena.example.cz (na tuto adresu se vždy přesměruje, když je chybně napsaná subdoména), jestli tam nemá napsané, že bere cokoliv, co je před adresou .example.cz ale bez úspěchu. V .htaccess jsem také nic nenašel.

Poradil by mi prosím někdo, kde najdu ten soubor, který Apachi říká, že v případně chybné adresy má přesměrovat na tu stránku subdomena.example.cz?

Děkuji
Kajman
Profil
Asi máte chybu v nějakém přesměrování. Jakými pravidly se do dostane na tu jednu a tu samou?
Davex
Profil
tpmar:
tak ho to přeměrovalo na chybovou stránku
Kam? Jaký byl kód a popis té chyby?

přesměruje vždy na jednu a tu samou
Opravdu dochází k přesměrování nebo adresa v adresním řádku prohlížeče zůstane a načte se obsah prvního definovaného „VirtualHostu“?

Poradil by mi prosím někdo, kde najdu ten soubor, který Apachi říká, že v případně chybné adresy má přesměrovat na tu stránku subdomena.example.cz?
Apache standardně nic takového nedělá, protože není nikdy jisté, že by se mělo z chybné adresy přesměrovávat na nějakou subdoménu. Standardně by se měla zobrazovat chyba, že stránka neexistuje.
tpmar
Profil
Kajman:
To kdybych věděl tak si už nějak poradím ale já to pravidlo nikde nevidím :(

Davex:
Kam? Jaký byl kód a popis té chyby?
Byla to chyba 403. Neměl jsem přístupová práva se dostat do té složky se subdoménou.

Opravdu dochází k přesměrování nebo adresa v adresním řádku prohlížeče zůstane a načte se obsah prvního definovaného „VirtualHostu“?
Ano, máš pravdu. Špatně jsem to popsal. Adresa je stejná akorát se načítá pořád stejná složka. V případě subdomény, která existuje se načte správná složka.

Poradíš mi prosím tě, kde bych mohl pravděpodobně najít ten VirtualHost, který zmiňuješ? Mám totiž pro každou subdoménu VirtualHost s unikátními příkazy (ServerName, ServerAlias a DocumentRoot).
Davex
Profil
tpmar:
Poradíš mi prosím tě, kde bych mohl pravděpodobně najít ten VirtualHost, který zmiňuješ?
Jak jsem psal, je to „první definovaný ‚VirtualHost‘“. Nevím, v jakém pořadí je máš v konfiguračních souborech. Chybu 403 pak zařídíš tak, že tomu prvnímu nadefinuješ DocumentRoot do prázdného adresáře a vypneš zobrazení seznamu souborů Options -Indexes.
tpmar
Profil
Davex:
Mám tedy hledat ve složce /etc/apache2/sites-enabled?
Keeehi
Profil
Tam bych začal.
tpmar
Profil
Nakonec po hodinách googlení jsem si našel princip, jakým způsobem fungují virtualhosty na apachi a po úpravě to už funguje jak má. Zjistil jsem totiž, že jsem v souboru default nic neměl a proto to skákalo vždycky na špatnou subdoménu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0