« 1 2 3 »
Autor Zpráva
sexsamba2
Profil
Stahl sem ted. Tu verzi znova s Ubuntu, protoze pres ten Link co tam mas sem to stahl a vypalil a Chyba. No nic Mam stahnout Ubuntu Desktop podle linku co tam mas nebo Server ?
Thomas123
Profil
Stáhni si server, protože ten je přímo na server (má jinak označený kernel, nemá grafické rozhraní, apod.). Desktop verze je na zkrátka na desktop - fůra programů, které nepotřebuješ (potencionální nebezpečí), grafické rozhraní, apod. Takže SERVER.
Thomas123
Profil
Jinak na tvůj počítač určitě 64 bit.
sexsamba2
Profil
Hele skusil sem to cele spustit na DemoServru (starsi PC).

Asi sem nekde udelal chybu.

Vsechno slo, ale jakmile sem mel spustit Webmin; ten sem naistaloval a skusil sem zpustit https://mojedomena.tld:1000 a nic

tak sem skusil se dostat do apache pomoci http://mojedomena.tld/phpmyadmin a nic.

tak mi doslo že je někde chyba a nevím kde :(

(skusím celý postup znova. pokud mi tu neporadíte)

ta minulá ot. byla

když vytvořím jednu doménu mojedomena.tld jak vytvořím druhou mojedomena2.tld tak aby každá měla svůj adresář na disku.
Thomas123
Profil
Když zadáš https://vaseverejnaip:10000, tak se ti něco zobrazí? Jinak tam to s těmi doménami by se mělo řešit pomocí Virtualhostů Apache a správnéo rozvržení adresářové struktury.
sexsamba2
Profil
ne, ale když zadám dhcp adresu s routeru, tak jo.
musím něco nastavit v routeru aby to šlo ?


pode mě sem musel někdeuděat chybu,že tu nejde. a taky že musím ještě něco nastavit v roueru:(
Thomas123
Profil
No musíš forwardovat všechny potřebné porty (takže port pro web server, pro SSH, pro Webmin, apod.)
sexsamba2
Profil
JJ. to vim,

ale co nevim jsou ty porty :(

uz jsem pridelil statickou IP :


pak sem skusil pridelit virtualy :


tady nevim jestli mam co nastavit :


mam jeste v necem s menu neco nastavit ?:
Thomas123
Profil
No například pro webmin z návodu by měl být port 10000

Většinu portů najdeš v části návodu věnované iptables firewallu, tam se povolují porty, které se používají v návodu
sexsamba2
Profil
Thomas123

takze zadal jsem :

10000
2224
80
443

do virtualnich servru , musim jeste neco zadat do triggering ?

jo pri prikazu:

netstats -tap

se mi zobrazilo:

localhost.locald:mysql

tedy nevim jestli by tam nemelo byt jenom to :

localhost:mysql

jo a vadi kdyz misto domena.tld dam nashost.cz ?
Thomas123
Profil
Mělo by to stačit ve virtuálních serverech (alespoň tak mi to na TP-Linku jednu dobu šlo). Jinak myslím si, že by to nemělo ničemu vadit. Pro jistotu - dělal jsi určitě bod číslo VII.? Jinak podle mě to být může, pokud by se ale objevila nějaká chyba s mysql serverem (nefungovalo by připojení na localhost), tak alespoň budeme vědět, kde začít.

Jinak právě to mojedomena.tld máš nahradit tvojí doménou, takže třeba právě nashost.cz
sexsamba2
Profil
Thomas123


Takze vsechno sem udelal kompletne znova (poruchy HW).

kdyz zadam nashost.cz tak nic ale kdyz zadam ip:10000 tak to funguje

localhost taktez funguje. (funguje doufam jen v mistni siti)

bot VII sem udelal.

Pokud chces dam ti pres icq pristup na webmina ;)
Thomas123
Profil
A když zadáš server.nashost.cz:10000?
sexsamba2
Profil
taky nic :(
Davex
Profil
Pokud máš správně nastavené DNS záznamy, tak by mohl být problém v tom, že router blokuje připojení z vnitřní sítě na své WAN rozhraní.

Vyzkoušej to zvenku pomocí prohlížečky HTTP.
sexsamba2
Profil
kdyz tam zadam nashost.cz tak nic, ale kdyz zadam IP tak to jede.
Thomas123
Profil
Takže když zadáš do prohlížeče nashost.cz, tak se ti nic nezobrazí a když IP, tak se zobrazí ItWorks! ?

Pokud ano, tak máš u domény špatně nastavené DNS záznamy
sexsamba2
Profil
Skusil sem to nastavit na ty co tam mas vypsane a nic :(

Jo co je ta adresa broadcast ? defuelne sem ji dal tak jak ji mas v navodu, bo tuhle IP neznam.
Davex
Profil
Doména nashost.cz neexistuje, musíš to zkoušet na doméně kterou vlastníš a na které máš správně nastavené DNS záznamy typu A směřující na veřejnou IP adresu tvého routeru. Pro zkoušení si můžeš zdarma zaregistrovat volnou doménu *.tk nebo *.co.cc.

Také si můžeš na svém počítači přidat řádek do souboru hosts, ale pak to bude fungovat jenom tobě.
192.168.100.101     nashost.cz server.nashost.cz


edit: Ještě ti může pomoci prostudování okolních témat:
Jak založit webový server?
Vlastní web server
Doména a Webserver
sexsamba2
Profil
Davex

DNS jsou nastaveny zpravne ;)

pokud si zalogujes vl. server, nemusis mit reg. domenu, vzdaleny Pc si ji najde.

A nevim co tu placas o Localhostu

viz.
Také si můžeš na svém počítači přidat řádek do souboru hosts, ale pak to bude fungovat jenom tobě. 

192.168.100.101     nashost.cz server.nashost.cz


tady se resi jak spustit LAMP na WIFI ne jak spustit na LAN localhost.
sexsamba2
Profil
Davex

Doporučím ti přečíst si tohle téma celé od začátku, nejedná se tady o WIn platformu ;)

Vim že je to podobné, ale nastavení se mnohdy liší, zkoušel jsem to nastavit na win server 2008, jelikož sem ale přišel na chybu s certifikátem a zabezpečení, tak sem raději napsal sem, kde mi Thomas123 dal tento návod:

http://profiweb.net/blog/jak-na-linuxovy-server-kompletni-navod-krok-za-krokem.a73.html

Skus se na to podívat, návod je v klidu. My teď jenom hledáme kde je chyba.
Davex
Profil
DNS jsou nastaveny zpravne ;)
Pokud se stránka nenačte při zadání doménového jména, tak DNS záznamy správně nastavené nejsou.

pokud si zalogujes vl. server, nemusis mit reg. domenu, vzdaleny Pc si ji najde.
To není pravda v situaci, kdy používáš doménová jména nebo Linux. Funguje to pouze v rámci jedné sítě LAN mezi stroji s Windows (nebo Linux se Sambou) a za router se ten broadcast nedostane.

A nevim co tu placas o Localhostu
Neplácám.

Neporušuj pravidla této diskuse.
sexsamba2
Profil
Davex
******************************************************************************************************

Jak vidím tak mě vyzíváš :Neporušuj pravidla této diskuse. (ikdybych dostal ban. existuje asi 250 dalších diskuzí kde se dá tento problém řešit ;)). To že sem použil tento web, bylo protože jsem si myslel že budu jednat s někým kdo to umí a ne s někým kdo umí jenom poučovat ;) )

******************************************************************************************************

Příště se zeptej jak je to nastavene. Už sem tu psal že sem laik. NEJSEM IT (dělám jen s HW.)

DNS jsem nastavil podle profidera Internetu. Takže jsou zpávně, dokonce sem nastavil jejich propustnost v Routeru. takže chyba asi není ZDE ;)

„A nevim co tu placas o Localhostu “ 
Neplácám. 

Plácáš: bo tvým řešením není nic jiného něž nastavení na místní síti tudíž Localhost.

pomoz nám vyřešit tento problém. nejedná se mi o žádnou doménu.cc.cc ale o .cz ;)
Davex
Profil
Jak máš tedy nastavené DNS záznamy tvé domény?
sexsamba2
Profil
212.71.150.2
212.71.146.2
Davex
Profil
Obávám se, že si nerozumíme. Tyto dvě IP adresy vypadají jako IP adresy DNS serverů tvého ISP ze souboru /etc/resolv.conf. Očekával bych něco podobného jako:

dv@dell:~$ dig jakpsatweb.cz

; <<>> DiG 9.4.2-P2 <<>> jakpsatweb.cz
;; global options:  printcmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 4516
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 2, ADDITIONAL: 1

;; QUESTION SECTION:
;jakpsatweb.cz.			IN	A

;; ANSWER SECTION:
jakpsatweb.cz.		3600	IN	A	217.11.242.19

;; AUTHORITY SECTION:
jakpsatweb.cz.		16776	IN	NS	ficweb.fic.cz.
jakpsatweb.cz.		16776	IN	NS	mail.pc-slany.cz.

;; ADDITIONAL SECTION:
mail.pc-slany.cz.	3308	IN	A	81.2.209.195

;; Query time: 2 msec
;; SERVER: 192.168.2.1#53(192.168.2.1)
;; WHEN: Sun Oct  4 13:11:02 2009
;; MSG SIZE  rcvd: 116
sexsamba2
Profil
tak tohle nvm co je :(

dej mi ICQ a ja ti poslu heslo na root pro webmin pokud ti pujde https://85.132.253.107:10000
Thomas123
Profil
Tak sexsamba2 nepochopil zřejmě to s tím localhostem. To co ti radil Davex je řešení a mohlo by fungovat. Normálně když v prohlížeči zadáš adresu, tak prohlížeč šáhne do DNS a ten mu řekne, kam se má prohlížeč dostat. To, co ti radil Davex je řešení takto: zadáš adresu do prohlížeče, prohlížeč šáhne do místního adresáře (pokud najde záznam, který mu vyhovuje, tak podstrčí třeba právě ip adresu tvého serveru) a dále nepokračuje. Tak jsi to v podstatě myslel, ne?

Ten nápad s tím co.cc se mi líbí a nevěděl jsem o něm, až se mi bude hodit, budu za něj rád.

Jinak to vidím takto, že sexsamba2 nepochopil z čeho se to vlastně všechno skládá. DNS je místo, kde se doménové jméno převede na IP adresu. Funguje to stále stejně, jen jedno DNS musíš nastavit u domény, na co se má tvá doména přeložit (co se má podstrčit) a druhé DNS se nastavuje na serveru a to je k tomu, abys mohl třeba stáhnout aktualizace (zde se uvádí IP adresa DNS serveru).

Takže celé nedorozumění je způsobené nepochopením. Jinak nám sexsamba2 sděl tvoji doménu a to je vše, zbytek už myslím zjistíme
Thomas123
Profil
Jinak internet máš od 802.cz?
sexsamba2
Profil
nashost.cz

hele vyresim to jednoduse:

https://85.132.253.107:10000

uzivatel: root
heslo: kralicek

zkouknete to , a pak mi reknete kde je chyba. bo ja uz na to mmntalne nemam nervy. dik
« 1 2 3 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0