« 1 2 3
Autor Zpráva
sexsamba2
Profil
Thomas123
JJ.
Mam odnich net.
Thomas123
Profil
A když nemáš registrovanou doménu nashost.cz, tak jak si myslíš, že ti to pojede?
Thomas123
Profil
Ty jsi tam všude napsal vymyšlenou doménu, ale takto ti to nikdy nepojede. Musíš tam zadat něco, co fyzicky existuje, a nebo si vědět, co s tím. Takže se nesmíš divit, že když zadáš nashost.cz, že se ti nic nezobrazí, když není registrovaná.
sexsamba2
Profil
tjn.
jak regnu tu domenu ?
sexsamba2
Profil
...
Thomas123
Profil
Buď si to nejprve všechno vyzkoušíš nanečisto tak, že si zaregistruješ doménu zdarma na tom co.cc nebo jak to bylo. A potom si to změníš téměř všude, kde jsi napsal to úžasné nashost.cz. A nebo si můžeš třeba u active24.cz zaregistrovat doménu jakou chceš (která je volná) a potom budeš ročně platit poplatek za udržení domény.

Osobně z tohoto začínám mít velmi zvláštní pocit, chceš mít mermomocí vlastní hosting, ale končíme na základech, které by měl mít admin takového hostingu. Samozřejmě vždy najdeš někoho, kdo ti pomůže na fórech, ale moc moudrý z toho nebudeš, a tvůj server bude takto pravděpodobně velmi zranitelný. Nepředpokládám, že jsi pozakazoval třeba fce PHP ty, které závratně mohou ovlivnit celý výkon a nastavení serveru. Chce to k tomu dospět postupně, chce to čas, za víkend ani za rok to ale asi nebude. Já už se zabývám počítači dobrých 10 let a až před více než rokem jsem dospěl k serveru, ale to jsem znal opravdu velmi důkladně OS Windows a mnoho informací o počítačích obecně.
sexsamba2
Profil
Mi je to taky jasne ze to nerozjedu hned, proto jsem uz nazacatku psal, napiste mi vse potrebne ;)

Ted uz jsem zjistil dalsi potrebne veci a je treba se zacit ucit ;) :) pohodka.

Uz mam dokumenty na registratora. Stejne regnu jen 4stranky tykajicich se stahovani po*na a neco jako u*oz.to

webhosting je pro me privilegium az za dva roky. do te doby se musim naucit vse potrebne :)

takze skusim to co.cc ;) a dam vedet jak jsem dopadl ;)
Thomas123
Profil
tam by to mělo by skoro hned, pak vse prepsat a melo by ti to jet.
sexsamba2
Profil
Bo uz sem dneska totalne dmnt. xD tak jenom co mam vyplnit sem :





sexsamba2
Profil
Kluci pomozte mi stymto ...
Davex
Profil
Pomocí služby FreeDNS jsem ti pro tvojí IP adresu zaregistroval jméno nashost.centrumletna.cz. Když všude na serveru změníš mojedomena.tld a nashost.cz, tak by ti to mělo začít po restartu Apache fungovat.
sexsamba2
Profil
Už to faka na ty adrese :)

Díííííííííík. Alespoň už vím kde jsem udělal tu chybu

Thomas123

Budeš dělat návod na FTP :)

+ Návod na vl. SSMTP

Dík chlapi
Thomas123
Profil
Návod na FTP už mám trochu připravený, ale je to pouze na četnost dotazů uživatelů, jinak bych ho nikdy nepsal - je to nebezpečná zbytečnost, každý normální hosting nabízí SFTP nebo FTPS, ale normální FTP je opravdu zbytečnost. Jinak návodů na vlastní mailový server je na netu v angličtině plno, ale je to poměrně složité, například zařídit si reverzní DNS záznam pro IP adresu (normální DNS překládá JMENO -> IP, reverzní DNS překládá IP -> JMENO, a zařizuje se u poskytovatele internetu), a mnoho dalších věcí. Pokud není potřeba toho moc vymýšlet, tak doporučuji použít Google Apps
sexsamba2
Profil
nevim proc. ale kdyz sem udelal posledni krok u SSH tak mi nechce fungovat :(
sexsamba2
Profil
Davex
Zaregistroval sem se, zadal domenu a nic :( musim tam jeste neco nastavit aby mi to slo ?

Jo ta tvoje mi jde : http://nashost.centrumletna.cz


nevite někdo jak sformatovat druhy disk ? pak bych u domen nebo mysql zadal např. disk2:/var/www/
Davex
Profil
Jakou doménu? Pokud je to doména 2. úrovně (nashost.cz), tak to fungovat nebude, protože jí nemáš zaregistrovanou. Mnou vytvořené doménové jméno funguje díky tomu, že doménu centrumletna.cz má zaregistrovanou někdo jiný a služba FreeDNS jí umí se souhlasem vlastníka použít.

Pro lepší pochopení fungovaní DNS si nejdříve prostuduj několik článků:
Jiří Peterka: Ať žije DNS
Wikipedie: Domain Name System (systém doménových jmen)
Abclinuxu: Internetový server doma
sexsamba2
Profil
Davex

Už jsem na to přišel ;)... už to valí :) byla to chyba v IP ;)

Ten zbytek už jsem pochopil, teď přemýšlíme nad co nejlepší názvem URL a DOMéNY pak ji regnu ;)

sem ňouma a vím to :(...
Thomas123
Profil
Formátování disku není nicmoc složitého, ale upozorňuji, linux nefunguje jako Windows, takže disky se dají namountovat pouze do prázdných adresářů. Takže například celé /var/www by bylo na jiném disku, žádné disk2:/var/www a disk1:/var/www
Thomas123
Profil
Jinak mám ještě jednu otázku, jak tam píšeš od MySQL DB o velikosti 1GB, jak se ti to podařilo omezit právě na tuto velikost, něco podobného hledám a nemohu nic kloudného najít. Pokud to ovšem není zatím jen tvůj sen.
sexsamba2
Profil
když omezíš prostor na uživatele tak by to mělo jít. dokonce myslím že se do dát do konfigu, někde jsem to viděl. podívám se ti po tom.
sexsamba2
Profil
Když we webminu přidám novou doménu, která je funkční co musím ještě zadat v systému aby fungovalo jeji načtení ?
Thomas123
Profil
No ve Webminu se přidá nový virtualhost a doména se musí také nastavit tak, aby směřovala na tvůj server.
sexsamba2
Profil
Thomas123
Prave, že to tak udelam, nahraju do FreeDNS IP v servru to zadam ze t funguje, ale nic :(
Server zachrci, ale ze by to naslo soubory to ne :(
Thomas123
Profil
Díval ses po tom omezení velikosti MySQL?
sexsamba2
Profil
Sorry, nemohl jsem se na to podívat bo my nešel net a ješte k tomu mi spadl win. takže celá DB historie v háji. Ale skusím se mrknout.

Budeš dělat to FTP. Bo nevím jestli mi půjde Nahrávání Souborů v PHP.
sexsamba2
Profil
Nevím kde je chyba, ale když posílám soubory do Fotogalerie vše O.k, ale jakmile mám uploadovat video tak konec. :( (používám systém PHP fusion)
Thomas123
Profil
No problém bude v omezení velikosti souboru pro upload
sexsamba2
Profil
Jak zvysim sloty na dotazy na SQL ??

jo to omezeni MySql je primo v jeho nastaveni... primarne je nastaveno na 100MB omezit na uzivatele by se to melo odkazanim na .conf soubor Uzivatele kde to bude zapsane nebo nejaky sam. Soubor. Jinac to vse se resi pres PHP a scripty pro ovladani servru :)
DEimoS
Profil *
Pánové smekám...

Vy jste z něj udělali admina :-)

již při čtení řádků jsem se bavil a nevěřil.

také tobě Sexsamba2 jedna poklona za výdrž

a všem ostatním za trpělivost :-)
« 1 2 3

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0