« 1 2 »
Autor Zpráva
Martin02
Profil
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat o čem psát svůj web. Už jsem četl několik jiných příspěvků a nemusíte mi opakovat, že mám psát o tom, co mě baví. Chtěl bych jen poradit, jaký z těchto nápadů má njevětší šanci na úspěch. Děkuji

1. Vytvořit web o autech všeobecně. Dal bych tam třeba databázi všech vyrobených aut, ke každému bych dal popis, třeba video atd. Jistě by tam bylo nějaké hodnocení, komentáře, a možná by samotné články (celé stránky o jednotlivých autech) mohli vkládata čtenáři, s tím, že by to poslali administratorovi, a kdyby bylo schváleno, zveřejnilo by se to.
2. Vytvořit web o webdesignu a trochu o tvorbě stránek. Bylo by tam třeba, jaké barvy k sobě pasují, co se lidem líbí na webu, o čem psát, něco o SEO a třeba i různé příklady pěkně udělaného formuláře atd.
3. Hacking. Myslím, že k tomu není co dodat, prostě web o hackingu.

Byl bych moc rád, kdybyste třeba psali o čem jiném psát, co je dobré a především, co má nízkou konkurenci. Ani mi moc nejde o to, jestli budu o tématu, na které bych dělal web něco vědět, hlavně aby stránky měli šanci se usadit a mít dobrou návštěvnost. Jestli mi budete chtít psát třeba návrhy, nejlepší by bylo něco ohledně IT.

Předem děkuji za odpovědi.
_es
Profil
Martin02:
Založ web s témou: „O čom písať web“:-), takých je málo, v tých vymenovaných máš veľkú konkurenciu. Okrem toho je o túto tému veľký záujem, viď:
O čemvytvořit web
O čom spraviť stránku?
O čem udělat stránku?
Návrh na tvorbu webu
Povídání o živých ukázkách
Internetový projekt
Obsah - Navsetvnost..
O com spravit online hru?
a veľa ďalších vlákien.
Tori
Profil
_es:
+1
Petr ZZZ
Profil
Udělej web o počasí, něco jako wetteronline.de, ale bez rámů, rychlejší, s míň otravnou reklamou a s kompletnějším přehledem klimatických dat ze všech koutů světa (teplotní maxima, minima, srážky, relativní vlhkost, výšky sněhu, atmosférický tlak, síla větru, směr větru, větrné špičky a já nevím co ještě, a to všechno i pro vesnice v Laosu a v Tassíli, nebo ještě lépe pro libovolný hektar zemského povrchu).

Myslím si, že takový web dosud neexistuje a že by na něj chodily desítky až stovky miliónů lidí na celém světě.
yFang
Profil
Martin02:
...chtěl bych se zeptat o čem psát svůj web.
Bylo by tam třeba, jaké barvy k sobě pasují, co se lidem líbí na webu, o čem psát,...

Tak udělej návrh číslo dva a tam si přečti, o čem by bylo nejlepší psát. :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Martina02:
Před pár měsíci tu padl obdobný dotaz, s obdobnými odpověďmi*. Stále si myslím, že u nás schází kvalitní zdroj informací o fytopufu.

*) Akorát místo počasí bývalo doporučované porno. Nicméně většina těch charakteristik, které uvádí Petr ZZZ, je v podstatě použitelná pro obě oblasti.
Sir Tom
Profil
Martin02:
Také dobrý den,

co třeba web o designu, logách, copywritingu, atd. ?
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Já myslím, že web o počasí má větší šance. Nakonec i to natáčení a focení všelijakých těch lechtivých dobrodružství jde lépe za hezkého počasí, a proto i tvůrci dráždivých scének rádi se o počasí informují. Na druhou stranu, také srážková data z pouštních oblastí by mohla být zajímavá, protože tam prší málo. Jako na potvoru zrovna v těch aridních oblastech na měření srážek často dlabou. Možná proto jsem se dosud nesetkal s filmovým ztvárněním erotického zážitku v průtrži mračen na duně namibské pouště.
Martin02
Profil
Petr ZZZ:
Nápad je to dobrý. Dobrý web o počasí není špatný, ale kde získám informace? Nikdy jsem nic podobného nedělal a nemám tušení o tom, jak se web o počasí dělá. Nějak se to kopíruje z různých webů nebo jak? Alespoň přibližně... Programovat weby až zas tak dobře neumím.

Sir Tom:
Dík. I to by mohlo být v mém webu, ale jak již psal _es, konkurence je vysoká.

Bylo by tedy lepší udělat web o webdesignu atd., nebo to počasí?
Ještě sem při pročítání narazil na radu vytvořit nějaký „unikátní projekt, na který budou chodit tisíce lidí”. Schází mi ale nápad. Kdyby jste někdo náhodou nějaký měl a byl by ochotný mi ho sdělit, byl bych moc vděčný.
_es
Profil
Martin02:
Ještě sem při pročítání narazil na radu vytvořit nějaký ‚unikátní projekt, na který budou chodit tisíce lidí”. Schází mi ale nápad. Kdyby jste někdo náhodou nějaký měl a byl by ochotný mi ho sdělit, byl bych moc vděčný.
Obávam sa, že taký nápad si každý nechá z pochopiteľných príčin sám pre seba.

Petr ZZZ:
Taký web o počasí, ako spomínaš, je práca pre profesionálny tím ľudí, treba vyriešiť s rôznymi meteorologickými organizáciami prístup k dátam a platby za ne, ...
Tori
Profil
Martin02:
a možná by samotné články (celé stránky o jednotlivých autech) mohli vkládat čtenáři
Nevím jak to vidí ostatní, ale s tímhle radši nepočítejte. Nejdřív musí lidi o tom webu vědět, musí mít důvod tam často chodit, a až když budete mít x stálých čtenářů, tak někdo možná dostane chuť se na tom webu taky podílet.

Jinak jezdíte často MHD? Co třeba stránka o známých kapsářích (jen jejich popisy, bez fotek, ať vás nežalujou)? Anebo o revizorech? Nebo cokoliv, co je vám blízké a vyznáte se v tom na víc než průměrné úrovni (=je hodně lidí, co se vyznají v autech nebo počítačích na úrovni technika ze servisu, ale málo lidí zná např. houby líp než na úrovni jedlé/jedovaté).

Nebo web o dřevinách, které mají nějaké plody: vidím v poli keř s červenýma bobulkama - co to je? Můžu to jíst? Dá se to zavařovat? Kde v ČR rostou ve větším počtu např. moruše? Když budu dělat zavařeninu z tisu, bude stejně odporně slizká jako ta oplodí, nebo se to dá nějakou přísadou zrušit? Na takový web bych chodila ráda a často. :)
pavuk
Profil
Onehdá tuhle otázku Plaváček myslím dostatečně zodpověděl, já se jen přidám s okřídleným a tisícileletíma prověřeným "Nemáš-li co říci, mlč".
Petr ZZZ
Profil
Martin02:
nemám tušení o tom, jak se web o počasí dělá

Určitě ne vykrádáním cizích databází, ale nějak tak jako zmiňuje #10 ↑ _es – potřebuješ spoustu peněz a tým lidí, kteří budou programovat, komunikovat s desetitisíci meteorologických stanic z celého světa, nebo musíš alespoň vynalézt metodu měření srážek a teploty kdekoli na Zemi ze satelitu.

Osobně mi něco jako Google Maps obohacené o meteorologická data pro jakýkoli bod na Zemi, s možností nechat si ukázat diagramy veškerých hodnot pro různá období z minulosti, velmi chybí. Na wetteronline.de toho je v tomto směru dost, ale pořád toho hodně chybí – třeba zrovna ty srážky v aridních oblastech, které jsou pro člověka, cestujícího se zájmem o přírodu, nesmírně důležité. Od srážek se odvíjí např. možnosti focení zvířat – kdy se kde zdržují, jak se v závislosti na počasí chovají a tak dále.
Martin02
Profil
Tori:
Web o rostlinách je myslím dobrý nápad. Ovšem, bude to chtít hodně informací a hodně psát.
Kdyžtak bych byl vděčný za další návrhy, ale spíš informační web, který není třeba moc často aktualizovat.

A podle odpovědi od Petr ZZZ to počasí dělat nebudu. Je to moc složité a nemám na to prostředky.
Martin02
Profil
A co třeba vytvořit web o matematice, kde by byla hlavní funkcí profesionální kalkulačka?
Mohl bych tam dát různé vysvětlení matematických vzorců, jevů atd., třeba kalkulačky všeho druhu. Dnes každý chce něco spočítat: Finance, BMI, mzda, důchod, mateřská, povinné ručení... Povětšinou by to byli normální kalkulačky, ale především by tam bylo vysvětlení, jak si to správně spočítat...

Co vy na to?
Plaváček
Profil
Martin02:

Zeptám se krátce. Co umíš? Co doopravdy zvládáš natolik, abys o tom mohl fundovaně psát? Rozumíš třeba matematice, tak jako autor již existujícího webu http://www.matweb.cz/?

P.S. O češtině či pravopisu, prosím, nikdy nepiš.
Joker
Profil
Průběžně jsem si připravoval k tomuhle tématu komentář, ale nakonec byl tak velký, že jsem ho radši hodil jako článeček k sobě na web:
http://www.it-joker.cz/Pocitace-weby/164-O-cem-psat-web.html
Martin02
Profil
Plaváček:
Bohužel ne. Dobrá, tu matematiku vynechám - byla to blbost, protože o tom vlastně nic moc nevím. Jinak, abyste měli představu co bych mohl udělat, chodím stále ještě na základku.

Joker:
Díky, docela dost mi to pomohlo.

Prohlížel jsem výsledky toplistu a zaujalo mě několik až příliš jednoduchých webů. Třeba je tam uplně normální web zaměřený na slovník. Je tam jen čeština a angličtina. No a takovýto web má denní návštěvnost 55 000 lidí. (http://www.online-slovnik.cz/) Stejně jako stránka Výpočet hodnoty webových stránek, kterou když jsem zkoušel, zjistil sem, že počítá úplně špatně a nesmyslně, je na desáté pozici v toplistu a má denní návštěvnost 196 000 denně! To je trochu moc, nemyslíte? Mířím tím tam, vytvořit jednoduchý ale originální web s něčím, co lidi používají denně. Opět by byl vděčný za nápady na něco jednoduhého a co lidi často používají.
yFang
Profil
Martin02:
Mířím tím tam, vytvořit jednoduchý ale originální web s něčím, co lidi používají denně. Opět by byl vděčný za nápady na něco jednoduhého a co lidi často používají.
Myslíš si, že kdyby měl někdo takový nápad, že ho sem jen tak napíše?
_es
Profil
Martin02:
U slovníku ide aj o autorské právo prekladu, teda ak odniekiaľ získaš dáta neoznačené ako na voľné použitie a použiješ ich v nejakej napodobenine, riskuješ problémy.

stránka Výpočet hodnoty webových stránek, kterou když jsem zkoušel, zjistil sem, že počítá úplně špatně a nesmyslně
a úmyselne a účelne, asi ide o nejaký „SEOmat“

Mířím tím tam, vytvořit jednoduchý ale originální web s něčím, co lidi používají denně. Opět by byl vděčný za nápady na něco jednoduhého a co lidi často používají.
To je asi ako chcieť radu „Jak nedělat a vydělat“.
Joker
Profil
Martin02:
Ono v první řadě ne všechny ty výsledky návštěvnosti jsou reálné, je možné si návštěvnost uměle navyšovat buď nějakými skripty, nebo prostě tím, že se měřicí kód vloží na více webů.

Mířím tím tam, vytvořit jednoduchý ale originální web s něčím, co lidi používají denně.
To je taky varianta.

Opět by byl vděčný za nápady na něco jednoduhého a co lidi často používají.
To je celkem jednoduché, ne? Jsou to právě ty weby s vysokou návštěvností.
Strategie „Budu dělat totéž co někdo jiný, ale lépe“ samozřejmě je možná, tady ani tak nejde o nápad na tu službu samotnou, ale spíš o nápad v čem to bude lepší než konkurence.
Martin02
Profil
yFang:
Ano myslím, že by se někdo našel. Třeba Tori v [#11] nebo Petr ZZZ v [#4] mi poradily, tak proč by nemohl někdo jiný. Všichni nejsou hamouni...


Dost sem přemýšlel o všech návrzích a dospěl jsem k názoru vyvořit web kde by bylo: o čem psát, SEO, něco o webdesignu, příklady třeba jQuery (vysouvani textu...), programy pro tvorbu obrázků atd. Myslíte, že to má šanci na úspěch? Koukal jsem na jiné weby o tom, co jsem psal a myslím, že bych to dokázal udělat lépe. Prosím o názory na uvedený web. Byl by dost navštěvovaný?
Taurus
Profil
Omlouvám se, ale takovou všehochuť, která by byla ještě kvalitní, si může dovolit málokdo (např. Yuhů). Široký záměr je spíš pro velké projekty s několika autory a dobrou češtinou... Ne pro jednotlivce, kteří ještě nevědí pořádně o čem psát a ptají se po diskuzi. Působí to tak trošku "znuděně, neprofesionálně, nezajímavě". Takto to cítím.

Nechávat si pro sebe nějaký zajímavý nápad je logické, ne hamounské.
panther
Profil
Martin02:
o čem psát
sám ses na to ptal a chceš v tomto směru radit druhým? Myslím, že odkaz na toto vlákno postačí.

SEO
skutečně myslíš, že máš znalosti, abys o této oblasti psal? Nechci tě podceňovat, ale obávám se, že nemáš.

příklady třeba jQuery (vysouvani textu...)
v čem by ten příklad byl lepší než ty, které už existují? Máš snad nějaké exkluzivnější řešení?

Prosím o názory na uvedený web. Byl by dost navštěvovaný?
obávám se, že ne. A to ani kdyby byl dobře napsaný - o všem se dají najít kvalitní materiály v češtině i angličtině. Bojím se, že lépe o stejně opsa nedokážeš.

Myslím, že už to tu jednou padlo, ale přeci: nedělej web primárně pro zisk, nejúšpěsnější bývají v drtivé většině projekty, které byly dělány za jiným účelem. Pílí, vytrvalostí a pravidelnou údržbou se mnohé z nich staly výdělečnými.
jenikkozak
Profil
Martin02:
Název tématu: „O čem psát
Dost sem přemýšlel o všech návrzích a dospěl jsem k názoru vyvořit web kde by bylo: o čem psát...
Když to chceš vořit, tak to klidně zvoř. Vždyť jsi sám ukázal, že asi nemůžeš psát o čem psát, když se sám ptáš, o čem psát.
Jen taková minirada: Nepíšeš bez chyb. Proto zkus raději cílit na lidi, kterým to nebude vadit. Zkus psát o tom, co zajímá tvé vrstevníky - lidi z tvé třídy, kroužku... Je spousta lidí ve tvém věku, bude lepší se zaměřit spíše jen na ně. Pokud budeš psát o dřevinách, nutně se najde kupa zahradníků, kteří se tě budou snažit přesvědčit o tom, že nevíš, o čem píšeš.
Chceš být tvůrčí ve psaní a nepotřebuješ nějaké konstruování webů, proč nevyužít specializovaných webů? Například na csfd.cz můžeš psát perfektní recenze filmů, můžeš psát o filmech, které se ti líbí, a používat svůj vlastní pohled. (Stejně tak jsou weby o knihách, hudbě...) Tím chci říct, že se můžeš zapojit do nějakého existujícího projektu a třeba tam se pomocí kvalitních diskusních příspěvků či článků dostat do obliby tamních uživatelů. Vznikne tam symbióza, kdy ten web ti zajistí, že tvé články budou lidé číst, a ty naopak pomůžeš web rozvíjet.

Jestli chceš jen vydělat, téma vlastně vůbec nepotřebuješ, můžeš zkopčit cokoliv.
Martin02
Profil
panther:
Máš naprostou pravdu. Nechal jsem se unést tím, že pořádných webů o tom co jsem psal příliš není a měl bych malou konkurenci, ale vždyť nemám s tím co umím co psát. Celkově toho umím strašně málo... :\

Jaká velká skupina lidí používá internet? Hledám skupinu lidí se stejným zaměřením, která k tomuto zaměření potřebuje většinou z internetu získané informace. Třeba díky [#11] Tori mě napadl web o houbách. Popis - encyklopedie, recepty atd. Jenže hodně lidí, kteří sbírají houby jsou důchodci nebo starší lidé a kdo z nich má internet a používá ho.. Radši si to najdou v atlase.
Takže hledám další takovou skupinu lidí, která má něco společného a informace o tom hledá na internetu.
Děkuji
jenikkozak
Profil
Martin02:
Jenže hodně lidí, kteří sbírají houby jsou důchodci nebo starší lidé a kdo z nich má internet a používá ho.. Radši si to najdou v atlase.
V Česku máme, dejme tomu, 10,5 milionů obyvatel. Každý druhý nikdy nebyl někdy na houbách, z nich (co na houby chodí) každý druhý nepotřebuje žádné materiály, z nich 99 % bude využívat knížky (to jsou ti staří a „špatní“). Tvůj web by tak mohlo navštívit jen 26 tisíc unikátních návštěvníků (+ dalších asi 7 % mohou tvořit Slováci), kteří by skutečně hledali to, co na webu je. Někdy ale stačí hrstka zapálených lidí a tvůj web poletí. (Ve smyslu že bude oblíben.) Takže v tom bych problém neviděl.
Ale dokážeš o houbách psát jiným způsobem než Ctrl + T, wikipedia.org, Ctrl + C, Ctrl + V?
Podle mne totiž přemýšlíš špatně. Pokud nemáš co říct, vůbec nezáleží na tom, že tvá cílová skupina zahnuje miliardu uživatelů, když je stejně nedokážeš zaujmout.

Ještě jeden návrh tu asi nepadnul. Co kdyby sis vytvořil blog a psal tam jakousi všehochuť toho, co zrovna chceš říct? Nelíbí se ti, že na malých městech je spousta knihkupectví s totožným sortimentem, že sběrači borůvek šlapou po vzácných kytičkách, že některé zpěvačky s hezkým hlasem plodí pouze cover verze, že nehodní bobři v parku na jižní Moravě chroustají stromy, že se se ARPA/DARPA tolikrát přejmenovala, že Česko nemá moře? Šup s tím na blog.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Martina02:
Byl by dost navštěvovaný?
Záleží na tom? Většina otázek „o čem psát“ se potýká s problémem, že není odpovídajícím jasné, co by mělo být cílem toho psaní — a často to není jasné ani tazatelům. Jde o návštěvnost? O slávu? O peníze? O literární či řečnický trénink?

Zkus si najít ve svém okolí někoho, kdo nějaký konkrétní cíl má — kdo má co říct, ale sám neumí/nechce tvořit stránky, a navaž spolupráci.
Tori
Profil
Martin02:
Třeba díky [#11] Tori mě napadl web o houbách. Popis - encyklopedie, recepty atd.
Recepty ano, ale ani s velkými odbornými znalostmi sám encyklopedii nenapíšete (krom toho byste těžko prorážel přes konkurenci Nahouby.cz/Nahuby.sk, DAMyka a různých mykologických fotoblogů). Psala jsem to jen pro ilustraci myšlenky o "průměrné úrovni znalosti" něčeho.
Martin02
Profil
jenikkozak:
"Co kdyby sis vytvořil blog a psal tam jakousi všehochuť toho, co zrovna chceš říct?"
Hm... další z nápadů, který se mi zamlouvá, ale budou na něj lidi chodit? No asi by mohli, když třeba pro každou věc vytvořím stránku, dobrý titulek..., ale teď je otázka: Bude víc navštěvovaný web o všem možném, s tím že všechno bude jen tak, že sem si něco napsal, nebo web zaměřený přímo na jednu věc (třeba ty houby) s tím, že zdaleka né všechny to zajímá a nemám k tomu nějaké vlastní zkušenosti, tudíž budu povětšinou jak psal jenikkozak dělat Ctrl + T, wikipedia.org, Ctrl + C, Ctrl + V?
A jinak mi jde hlavně o to, abych měl nějaké dobré stránky s dobrou návštěvností a také abych se zviditelnil před ostatními.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0