Autor Zpráva
Tori
Profil
Chtěla bych se zeptat: Mám samostatný kus softwaru (router), jehož autorem je někdo jiný. Já jsem ten SW značně překopala a rozšířila, ale zápis cest i princip jejich parsování - tedy z mého pohledu základní charakteristika - jsou pořád stejné. Autorova původní licence je (jeho slovy): "Dělejte si s tím, co chcete." :-)
Jako autora původní verze ho uvádím v dokumentaci, ale zajímalo by mne, jestli ho musím / nemusím / mohu uvádět v textu licence (duální MIT + GPL)? Díky moc za radu, není mi totiž jasné, jestli tu jeho licenci brát jako CC-BY nebo jak.
ninja
Profil
Nejrychlejší řešení je ho úvádatě, případně se zeptat přímo autora. Težko soudit, jakou licenci svým vyjádřením myslel. Každopádně osobovat si autorství cizího díla nemůžete.
Tori
Profil
ninja:
Děkuju, a kdyžtak jaké letopočty mám u jeho copyrightu napsat - jen rok, kdy publikoval tu původní verzi, anebo celé období od tehdy do současnosti? Zatím tam mám to druhé, tedy celé období.
ninja
Profil
V rámci práva ČR nemusíte uvádět letopočty žádné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0