Autor Zpráva
Tori
Profil
Pěkný večer.

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, kdo vlastně platí licenci u fontů? Našla jsem si, že u tiskovin zadavatel licenci nepotřebuje, ale u webu mi to není moc jasné, jestli se to už považuje za distribuci fontu nebo ne, a kdo všechno ze zůčastněných musí zakoupit licenci na ten font.

Např. nějaký font má licenci okolo 300€ za použití na max.pěti doménách s neomezeným počtem stránek a max. 10tis. zobrazených stránkách/měsíc. Znamená to, že
1) licenci platí jen grafické studio, ale zadavatel / majitel webu ne. (To, jestli si studio k ceně za graf.služby připočítá i poměrnou část z ceny fontu teď neřeším.) Anebo
2) licenci musí mít jak grafické studio, tak majitel webu.

Díky moc za radu.
Joker
Profil
Tori:
Předpokládal bych, že grafické studio si koupí příslušnou licenci a pak ten font může dál používat.

Asi podobně, jako to je u různých knihoven v aplikacích: Vývojář si zaplatí licenci, podle které může knihovnu dodávat společně se svou aplikací a uživatelé už samozřejmě tu knihovnu neřeší.
habendorf
Profil
Setkal jsem se s tím doposud jen dvakrát, licenci si samozřejmě platil v obou případech klient (provozovatel webu). Grafik s tím nemá nic společného, ostatně tyhle fonty mají obvykle desktopovou a webovou verzi, přičemž desktopová na webu pochopitelně nefunguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0