Autor Zpráva
bicebs
Profil
Chcel by som použiť skopírovanú časť istého php tutoriálu a doplniť o pár iných skriptov vlastné html a css najprv na bezplatnom free hostingu a potom aj na platenom s vlastnou doménou a reklamami je to legálne?
lionel messi
Profil
bicebs:
Ja osobne by som s kopírovaním kódov bol opatrný. Autorské práva sa (myslím) vzťahujú aj na odvodené diela. Myšlienkový postup ako taký samozrejme chránený nie je, konkrétny kód však áno. Aký bude účel takto vytvoreného tutoriálu? Ak by som do niečoho takého išiel ja, asi by som sa snažil zobrať z cudzieho tutoriálu iba myšlienku a kód čo najviac upraviť.

najprv na bezplatnom free hostingu a potom aj na platenom s vlastnou doménou a reklamami
Otázka hostingu/domény s tým v tomto prípade nemá takpovediac nič spoločné.

Ešte by sa mohol hodiť Úvod do autorských práv od Jokera.
bicebs
Profil
lionel messiAko to mám zmeniť aby to nestratilo funkčnosť? Stačilo by zmeniť názvy skriptov premenných a tak ďalej? Diki za odkaz.
_es
Profil
bicebs:
Stačilo by zmeniť názvy skriptov premenných a tak ďalej?
To je asi ako keby si sa domnieval, že na vydávanie cudzieho literárneho diela za svoje stačí zmeniť postavám mená.
bicebs
Profil
_es:
Ak použijem iba niektoré skripty z toho tutorialu nezmenené alebo tam iba pridám lepšie šifrovanie? A free skripty z internetu musím tiež upraviť?
Taurus
Profil
Proč se nezeptáš autora a nepoužiješ citaci? Copak citování kouše? Každej se tomu pomalu brání jak klystýru.
bicebs
Profil
Taurus:
To by som asi citoval skoro každý skript a každý riadok až na pár výnimiek.
Taurus
Profil
Pak stojí za zvážení, zda je tvá práce vůbec k něčemu. Pokud skutečně ano, tak prostě cituj. Je to slušnost a projevení empatií.
_es
Profil
bicebs:
„Citácia“ je krátky úryvok z cudzieho diela s uvedením zdroja, nie podstatná časť iných diel doplnených o „citačné poznámky“.
bicebs
Profil
Ak skombinujem viac tutorialov myslené skript z jedného a skript z druhého a tak ďalej tak to bude v poriadku alebo musím skombinovať skripty z rôznych tutorialov do jedného napríklad reg.php a registration.php ich časti použijem v svojom vlastnom? Ak si stiahnem a upravím nejaké free skripty napríklad galériu obrázkov pre používateľov môjho webu to že to je free bez bližšieho popisu na mieste downloadu alebo v stiahnutom súbore znamená že to môžem upraviť a využiť na vlastnej stránke s reklamami?
Ja viem že zniem ako bezohľadný chamtivec ale myslím že mám dobrý nápad a bez toho mi to nebude fungovať.
_es:
Takže citáciu radšej nepoužijem.
Fisir
Profil
Reaguji na bicebse:
Kontaktuj autora a zeptej se ho. V 99 % případů jen autor zapomněl připsal byrokratickou poznámku, že je možno uvedené zdrojové kódy kopírovat (třeba s uvedením odkazu na onen tutoriál). Jinak ten tutoriál totiž trochu postrádá smysl (pro naprosté začátečníky, kteří si to raději okopírují).
bicebs
Profil
Fisir:
Ďakujem aj mne niečo také napadlo.
bicebs
Profil
Fisir:
Ale ak na tej stránke plánujem zarábať tak to nevadí?
Bubák
Profil
Záleží na tom, zda se ti podaří od autora vymámit souhlas pro komerční použití, ideálně bez jakýchkoliv omezení.
bicebs
Profil
Opýtal som sa či to je freeware a že vraj to je freeware.
_es
Profil
bicebs [#15]:
Teda si sa ho opýtal na niečo celkom iné.
bicebs
Profil
_es:
Pýtal som sa ho aj na to či to môže byť aj na stránke kde sú reklamy. Písal že to môžem použiť hocikde a na hocičo.
_es
Profil
bicebs [#17]:
Nejako zahmlievaš, písal si o nejakom „PHP tutoriáli“. Čo majú texty z neho spoločné s „freeware“?
bicebs
Profil
_es:
Myslel som to že z toho tutoriálu budem používať tie php skripty.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0