Autor Zpráva
tajny spion
Profil
Jak se ma pls zapisovat tento udeja v paticce?
1) Copyright © 27.03.2007 (datum vzniku)
2) Copyright © rok_vzniku/tento_rok
3) Copyright © rok_vzniku/nasledujici_rok
4) Copyright © tento_rok/nasledujici_rok
5) nebo_snad_jinak?
souki
Profil
IMHO nijak. Autorské právo imho vzniká automaticky není-li uvedeno jinak
Railbot
Profil
Takže. Copyright a © je jedno a to samé. Dvakrát je to tedy zbytečné. Za druhé je to zbytečné i jen jednou, protože český právní řád žádný copyright nezná. Je lepší použít nějakou českou frázi. No a jak už napsal souki, autorská práva vznikají automaticky a ihned i bez toho, aby to bylo uvedeno.
Mike8748
Profil
>>protože český právní řád žádný copyright nezná.
nikdo nerikal ze je to na ceskej web ne?


jinak, pise se © rok_vzniku

pokud se to tvorilo dele, tak © rok_vzniku/nasledujici

pokud se to tvorilo jeste dele, tak © rok_vzniku_projektu - posledni_rok_prace_na_projektu

na webu je to tedy nejcasteji © rok_vzniku_webu - soucasnej rok (pokud je to teda udrzovanej web)
Railbot
Profil
Mike8748
To opravdu nikdo neříkal. Takže to omlouvá tvůj další hloupý komentář. Neznamená to totiž, že nikdo neví na jaký web to je.
Joker
Profil
tajny spion
Já bych napsal takhle:
© já (rok vzniku)-(rok poslední aktualizace)

Ale nemusí to tam být vůbec, © u nás nemá žádný právní význam. Já třeba napíšu klidně i "Vytvořil Joker, 2007" nebo něco podobného.
Ten mnou uvedený zápis má ovšem jednu praktickou výhodu, že když například zabrouzdám na web, který má v patičce třeba "© někdo 2000-2003", hned vím, že od něj nemůžu očekávat aktuální informace ;-)
tajny spion
Profil
Mike8748, Railbot
Nehadejte se ani se nedohadujte. Vsechny prispevky mi pomohly k tomu, abych si to v hlave urovnal. Vsem dekuji
DoubleThink
Profil *
Správný a logický zápis bych viděl jako © vlastník [rok] - kvůli tomu to tam je - označit srozumitelně, kdo má autorské právo a který rok vzniklo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0