Autor Zpráva
__obchod
Profil *
Ahoj,
nevíte někdo, jestli na internetovém obchodě musí být uveřejněny obchodní podmínky? Co vše by případně měli obsahovat a kde se dá nalézt vzorový příklad takových to podmínek?

Děkuji.
Darkweaver
Profil
Zkus se podívat na jakýkoliv e-shop, tam jsou ty podmínky myslím vždy vypsané
quinux
Profil
__obchod
Musí být zveřejněny kompletní obchodní podmínky včetně všech kontaktních údajů. Vzorový příklad najdeš na jakémkoliv e-shopu, ale pozor aby jsi je měl v souladu se zákonem. Takže pokud nevíš jak je sepsat, tak se obrať na právníka, aby ti je sepsal.
bohyn
Profil
__obchod
Napriklad kdyz nikde neuvedes ze zbozi je mozne do 14 dnu vratit tak ma zakaznik pravo zbozi vratit tusim 3 mesice od koupe bez udani duvodu. Takze obhodni podminky urci dobre mit sepsane. "Opisovat" od jinych e-shopu bych moc nedoporucoval protoze nikdy nevis jestli si je nesesmolily na kolene, nebo nakolik jsou v souladu se soucasnym pravem. Podminky od pravnika urcite nejsou vyhozene penize.
quinux
Profil
bohyn
Napriklad kdyz nikde neuvedes ze zbozi je mozne do 14 dnu vratit tak ma zakaznik pravo zbozi vratit tusim 3 mesice od koupe bez udani duvodu.
Smím vědět, kde jsi na tohle přišel? 14tidenní doba na vrácení zboží je dána zákonem a nic na tom nemění, jestli jsem to na webu uvedl nebo ne. Pokud obchodní podmínky nezveřejním, tak mě čeká pokuta od ČOIky, ale ne "zvýhodnění" zákazníka.

protoze nikdy nevis jestli si je nesesmolily na kolene
Pokud má obchod (ověřitelně) certifikát SOS nebo APEK, tak je na 99% jisté, že jsou podmínky v souladu ze zákonem.
bohyn
Profil
quinux
Zakon 367/2000, § 53 odstavec 6
Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí plnění. V případě, že dodavatel nepředal spotřebiteli informace, které je povinen předat písemně nebo jiným obdobným způsobem podle ustanovení odstavců 4 a 5, činí tato lhůta pro odstoupení 3 měsíce od převzetí plnění. Jestliže však jsou informace řádně předány v jejím průběhu, dochází k ukončení tříměsíční lhůty a počíná od té doby běžet lhůta čtrnáctidenní.
Sova
Profil *
Dobrý den, moc prosím, kdo mi poradí jak správně napsat obchodní podmínky a nebo, kde najdu k tomu podklady moc děkuji.
Internetto
Profil *
...vzorové obchodné podmienky pre CZ shop prezentuje napríklad asociácia APEK, ponúka ich k stiahnutiu na stránke:

http://www.apek.cz/8470/464/ke-stazeni/vzorove-obchodni-podminky/
Sova
Profil *
Děkuji jsem ráda, že se někdo ozval. Už tu dlouho nikdo nebyl ani jsem nedoufala.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0