« 1 2 3
Autor Zpráva
Jan Tvrdík
Profil
Joker:
Teď si říkám, kdy nějaký článek bude potřebovat tabulku anebo definiční seznam…
Tyhle rozšíření zrovna nejsou problém. Stačí přidat BBCode alternativy k odpovídajícím HTML tagům. Na zápis tabulek jsem nikdy pohodlnou syntaxi neviděl. Zápis, co používá Texy, se dobře čte, ale na psaní to taky není moc pohodlné.

A proč myslíš, že to je hloupě, prostě odstavec se udělá dvěma odřádkováními.
Třeba protože, že generuješ <br> i do seznamů (viz např. php.it-joker.cz/www/fragments/menu), ale mám dojem, že těch problémů bylo ještě víc.
Teď jsem si to po sobě přečetl a koukám, že jsem napsal odpověď zcela nesouvislou s tvorbou odstavců. Přitom jsem měl na mysli celou dobu právě to vkládání <br> =)

Ještě dodatek, ty relativní adresy přes ~/ byly sice dobrý plán, ale nedomyslel jsem, že se HTML předgenerovává do databáze při uložení příspěvku
To jde řešit stejně jako tag [page], který se taky finálně expanduje až při běhu aplikace. Když mi pošleš, co máš (ideálně přímo do repositáře, jinak na mail), tak to tam dopíšu.

Amunak:
To samozřejmě jde (předpokládám), ale kvůli teoretickým přesunům je lepší psát ty cesty absolutně (ve významu relativně vůči rootu).
Joker
Profil
Amunak:
Snažím se jim v kombinaci s mod_rewrite vyhýbat, protože závisejí na tom, co se zadá jako adresa stránky (protože při mod_rewrite ty nadřazené adresáře ve skutečnosti neexistují).

Jan Tvrdík:
Stačí přidat BBCode alternativy k odpovídajícím HTML tagům.
No, jenže postupem času bude kompatibilita s DJPW stejně spíš iluze.

Třeba protože, že generuješ <br> i do seznamů
Na to jsem v tom menu už taky narazil, zkusil jsem to vyřešit tím, že odrážka [-] požere i volitelné odřádkování před ní (fakticky se stejně odrážky zapisují spíš jako \n[-]).

Když mi pošleš, co máš (ideálně přímo do repositáře, jinak na mail), tak to tam dopíšu.
ok
...
Profil *
Dobrý den, hlásím bug. V prvních dvou kapitolách se zalamuje řádek uprostřed vět.

Jednou z velkých výhod PHP je strmá křivka učení: Poměrně rychle se naučíte vyřešit<br>
širokou škálu praktických problémů. A nemusí jít jen o drobné projekty, v PHP jsou například i tak velké projekty,<br>
jako Wikipedia nebo Facebook.<br>
Joker
Profil
...:
To byla docela rychlost :-)

Ale to není chyba redakčního systému, odřádkování jsou už v původním textu. Zkusil jsem ho přeformátovat.
Jan Tvrdík
Profil
Joker:
Ale to není chyba redakčního systému
Otázka jestli by to neměl nějak řešit. Říkám si, jestli by nebylo lepší tam <br> automaticky vůbec nevkládat a pro výjimečné případy, kde je to potřeba bych přidal [br].
Joker
Profil
Jan Tvrdík:
Otázka jestli by to neměl nějak řešit.
Možná. Ale nedávat do textu odřádkování kde být nemají bude taky fungovat :-)
V pozdějších kapitolách jsem to už myslím dodržoval (a když ne, tak to pak upravím ještě při publikování).

Udělal jsem v RS ještě jednu změnu, přidal značku [mail], aby se daly vkládat klikací e-maily s nějakou protispamovou ochranou. Vloží se třeba: [mail]mail zavináč it-joker tečka cz[/mail], RS to obalí odkazem a JavaScript z toho udělá klikací odkaz na danou adresu.

Možná chyba: Funguje zaškrtávátko Dlouhodobé přihlášení? Řekl bych, že ať jsem ho měl zaškrtnuté/nezaškrtnuté, byl jsem po nějaké době neaktivity odhlášen.
Jan Tvrdík
Profil
Joker:
Ale nedávat do textu odřádkování kde být nemají bude taky fungovat :-)
Jenomže to je problém dodržovat, protože v textarea zalomení řádku nevidíš. Z toho důvodu např. Texy! ve výchozím nastavení ignoruje samostatné zalomení řádku. Pro odstavec musíš řádek vynechat (tj. mít tam dvojité odřádkování) a pro vynucení <br> napíšeš buď <br> nebo odsadíš první řádek jednou mezerou (jo, tohle je dost WTF). Viz příklad.
Str4wberry
Profil
On je nějaký běžný důvod v běžném textu <br> používat?
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry:
Není, ale občas se to hodí.
Joker
Profil
Dobastlil jsem k článkům ukládání autorů.
Zatím to funguje dost manuálně a správa se dělá přímo přes databázi, ale vzhledem k frekvenci přidávání článků to není problém.
« 1 2 3

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Ostrá verze učebnice běží na www.pehapko.cz.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0