« 1 2
Autor Zpráva
Joker
Profil
mimochodec:
Opravil jsem.
Jan Tvrdík
Profil
Joker:
Zahajuji velké čtení, schválně jak dlouho mi to vydrží:

• ad „JakPsátWeb.cz“ takhle to Yuhů pokud vím nikde nepíše. Lépe „Jak psát web“ nebo „www.jakpsatweb.cz“.
• opakované použití programátorských uvozovek místo českých („“)
Leo
Profil
Dvě připomínky:

1, zatímco základní (všeobecná) znalost HTML je potřeba a dobrá znalost formulářů potřebná, znalost CSS s PHP nijak nesouvisí - CSS neposílá na PHP žádné požadavky, ani PHP běžně CSS negeneruje

2, nechápu proč do základního kurzu PHP mícháte hned od začátku JavaScript, pro uživatele se to jen komplikuje o další technologii, která je až na dalším místě (a to až za databázemi), a předchozí znalost JS může i uškodit, protože syntaxe je podobná, ale ne stejná, a chování dost odlišné (například při přetypování, podmínkách apod.)

Leo
Joker
Profil
Leo:
ad 1, znalost CSS se přímo nevyžaduje, ten bod je: „Ideálně mít vyzkoušenou tvorbu alespoň jednoduché stránky v HTML+CSS“.
A důvod je víceméně to, že CSS je součást prakticky všech reálných, byť i jednoduchých, stránek.
Čili někdo kdo viděl HTML, ale nikdy CSS, nejspíš dělal jen pár nějakých ukázkových příkladů. Což tím bodem není myšleno, tím bodem je myšleno vytvoření nějaké reálné stránky, takže v HTML+CSS.

ad 2, základní znalost JS usnadní práci v tom, že kdo se vyzná v JS, bude nejspíš mít jednak nějaký základní pojem o programování (co je příkaz, podmínka, cyklus, funkce, atd.), jednak bude mít pojem o některých webových věcech (co je cookie například) a jednak v učebnici se na JS občas naráží a je (v plánu) i kapitola o komunikaci PHP s JS.

Jan Tvrdík:
opakované použití programátorských uvozovek místo českých
To bude v těch prvních kapitolách asi všude, já nejdřív psal všude anglické s tím, že před zveřejněním to nahradím a až když jsem se v pozdějších kapitolách naučil jednoduše zadat české uvozovky ve Windows i Linuxu, přešel jsem na ty české.
Každopádně je v plánu to nahradit před finálním zveřejněním.

ad ‚JakPsátWeb.cz‘ takhle to Yuhů pokud vím nikde nepíše.
OK, opravím.
Joker
Profil
Článek zveřejněn na ostré verzi webu!

Udělal jsem pár drobných úprav v textu a pozměnil ilustrační obrázek fungování skriptů na straně serveru a klienta.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Ostrá verze učebnice běží na www.pehapko.cz.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0