Autor Zpráva
radekt
Profil
Dobrý den,
mám web ve FrontPage a potřebuji jej vyčistit. Na jedné z diskuzí k článku na intervalu jsem dostal radu to pomocí Tidy převést na XHTML (potud je mi to jasné) a v druhém kroku si napsat jednoduchou XSLT transformaci, která v tom nechá jen ty elementy a atributy, které chci. Pročetl jsem všechny možné články o XSLT, ale moc moudrý z nich nejsem. Lze to nějak přeložit to "srozumitelštiny"? Už jsem jakž takž vydedukoval z kódů různě na webu, jak má vypadat šablona pro transformaci a že zřejmě bude nejoptimálnějším způsobem čištění kódu. Ale jakým programem to udělat, jak ho nainstalovat (na Windows XP Pro SP2) a jak jeho prostřednictvím provést transformaci, to jsem se z různých útržků uceleně a jasně nedozvěděl.

Popř. lze to udělat prostřednictvím php (funkce strip_tags prý není optimální), které má také umět XSLT, kde a jak povolit jen určité atributy a elementy ve výstupním souboru, lze transformaci hromadně uplatnit na adresář a podadresáře s html soubory?
flying gentleman
Profil
kdybys jich měl málo těch souborů, jdi do toho ručně!!!:D
může to být sranda. jinak kdyby se ti tam třeba furt opakovaly ty samý znaky, stačí použít najiít->nahradit.
ale není to ideánlí řešení ;-)
radekt
Profil
Bohužel je jich 80-90 a jedná se o rozsáhlé texty.
Victorius
Profil
radekt
Otrockou práci mám rád, za úplatu vyčistím :) Jak na to přes XSLT ale netuším
peta
Profil *
www.slunecnice.cz
hledal bych neco jako html compressor googlem pro ocesani kodu
a pouzil bych validator Tidy ve firefox, ktery ma funkci Clear warnings. Vysledna stranka je dosti podobna puvodni.
www.czilla.org - Stahnout - Firefox 1.06
Nastroje - rozsireni - ziskat nove rozsireni - Development tools - Validator Tidy 0.6.x
Po instalaci ukoncit FF a znova spustit.
Otevrit stranku, 2x kliknout dole na warningy, a pak kliknout na clean warning a zkopirovat kod nebo kliknout na save as..
! pozor, dulezita faze, zkontrolovat v prohlizeci. Nekdy neco udela spatne.
radekt
Profil
to vypadá nadějně - to rozšíření o validátor je už v instalačním balíku, nebo si ho po instalaci získává někde z netu? Já totiž doma připojení nemám.
Radek Hrabůvka
Profil
TiDy se ovládá z příkazového řádku (brrr) nebo z nějakého programu. Postup, co navrhuje peta mi připadá jako škrábání levou rukou za pravým uchem. Já to dělám v PsPadu, má Tidy integrované, v menu HTML -> Tidy, pak si jen vybrat. Další pomocí "najít-nahradit". Pokud se napovede, mám v PsPadu Undo kolik kroků chci. Předpokládám, že jsou i jiné editory, co mají integrované Tidy, když už to někdo narval i do prohlížeče.
Anonymní
Profil *
Už jsem se prokousal k tomu, jak se to dělá a vím, jak XSLT transformaci spustit z PHP, problém je v tom, že neumím vytvořit šablonu, podle které by se ve výstupu zachoval veškerý text html souboru a vybrané tagy (např. html, body, p, a href). Prolézal jsem Interval, Linuxsoft i stránky p. Koska, ale nic jsem zatím nenašel.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0