Autor Zpráva
Orchard
Profil *
Zdravíčko,

prokousával jsem se fórem. Nikde nenašel, ani na netu.

Mám standardní .htaccess, nic mimořádného. Jde mi jen o odkazy na záložky <a name="#neco"></a>. Domena s hezkou url typu www.neco.cz/hezkaurl funguje dobře, ale www.neco.cz/hezkaurl#neco nepřesměruje stránku na danou část.

Může mi s touhle drobností prosím někdo poradit?
Orchard

Moderátor Davex: Titulek „.htaccess a <a name>“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
panther
Profil
Orchard:
když už, tak <a name=neco>, bez #. Tento způsob je dnes stejně zbytečný, lze zaměřit jakýkoliv element pomocí jeho ID.
Orchard
Profil *
Ták teď bych si dal facku :)

Díky, samozřejmě.
Petr ZZZ
Profil
panther:
Tento způsob je dnes stejně zbytečný

<a name=neco> používám, protože ID v CSS vůbec nemám a řeším všechno přes třídy.
shaggy
Profil
Petr ZZZ:
protože ID v CSS vůbec nemám a řeším všechno přes třídy.
To sú dve úplne odlišné veci, ktoré sa navzájom nevylučujú. Kotva s použitím id bude fungovať, aj keby si žiadne css na stránke nepoužil, uvedomuješ si to?
A nie je predsa problém napísať namiesto:
<div class="content">

toto:
<div class="content" id="obsah">
Petr ZZZ
Profil
shaggy:
Kotva s použitím id bude fungovať, aj keby si žiadne css na stránke nepoužil, uvedomuješ si to?
Safra, to je mazané, to mě dosud vůbec nenapadlo :). Ale máš pravdu, vlastně můžu mít v HTML id, které v CSS vůbec nemusí být definované a jako kotva přesto sloužit může. Ale nemohla by se za určitých okolností bít ídéčka v CSS nebo v HTML s ídéčky z databáze? Něco takového jsem zde kdysi pochytil; pokud si vzpomínám dobře, odpadá nutnost pohlídat si homonymní ídéčka, když v CSS resp. v HTML id vůbec nepoužiju.
shaggy
Profil
Petr ZZZ:
nemohla by se za určitých okolností bít ídéčka v CSS nebo v HTML s ídéčky z databáze?
Ako súvisia id v html s nejakým identifikátorom v db? To sú ešte viac odlišné veci, ako to, čo si spomínal v tvojom predošlom príspevku [#4].
Tiež by ma celkom zaujímalo, ako určuješ, ktorý label patrí ku ktorému inputu, keď nepoužívaš id. Alebo používaš niečo takéto?
Petr ZZZ
Profil
shaggy:
Ako súvisia id v html s nejakým identifikátorom v db?
Určitě to bylo vlákno zde v diskusi, ale už jsem ho jednou hledal a nenašel. Nejsem si jistý, zda to nemělo něco do činění i s JavaScriptem. Šlo myslím o to, že ID v CSS nesmí znít stejně jako ID odněkud odjinud, mám pocit že z databáze, ale fakt už přesně nevím. Input jsem dosud nepoužil, mám zatím jen statický web, bez formulářů.
DoubleThink
Profil *
Výhodou id-kotev je fakt, že jdou pověsit na libovolný element (name mají jen odkazy, formuláře a už nevím co).
Nevím, jaká je aktuální situace, ale nevýhodou id-kotev bylo to, že je google nebral v potaz a nenabízel je ve výsledcích.

Petr ZZZ:
Motáš client-side a server-side technologie. Není mezi nimi prakticky žádná vazba. Tvar id má nějaká pravidla, ale tuším, že stejná jako name. Mám dojem, že by neměl být stejný name a id na různých elementech, ale na to stejně v praxi sere bílej tesák, stejně jako na to, že by identifikátor neměl začínat číslem.
Petr1
Profil *
Ahoj ... já mám web pomocí vkládaní PHP include
<a href="?page=pravidla">pravidla</a>
<div id="polovina">polovina</div>

a rád bych aby se mi stránká "pravidla" otevřela v polovině
bohužel nevím jak na to odkazovat ?

zkoušel jsem
<a href="?page=pravidla" href= #polovina>pravidla v polovině</a> 

ale nefunguje to :( prosím poradí mi někdo jak napsat ten odkaz aby se mi otevřela ta stránka a ještě v té polovině ?
_es
Profil
Petr1:
<a href="?page=pravidla#polovina">pravidla v polovině</a>
Petr1
Profil *
Sakra zkoušel jsem snad všechny možnosti ale takhle jednoduchý jsem to nečekal ... :-Děkuju ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0