Autor Zpráva
liborse
Profil
Dobrý den,

po dlouhém googlování zkusím štěstí zde: Dostal jsem zadání, kde je třeba hromadně stáhnout až stovky souborů přes webové rozhraní, které připravuji na firemním intranetu. Dlouze jsem hledal, ale kloudné řešení jsem nenašel - jen jakýsi šílený jquery skript, který ihned vyvolá dialogová okna pro stažení či je nechá vyskakovat po určité době (chrome je prostě stáhne do složky stažené, což není žádoucí). V dané firmě se pracuje na Chrome poslední verze, maximálně na novějších explorerech, takže jsem přemýšlel o HTML5, ale nenašel jsem nic.

Ještě dodám, že jde o 2 - 6 MB soubory a někdy je třeba jich stáhnout třeba 50 pro potřeby zaměstnance (ne, já si to nevymyslel ;) ). I z toho důvodu jsem zavrhl komprimaci do zipu, jako je to v některých programech.

Jednoduchá otázka:

Jde to, nebo budu muset improvizovat? ;)

Díky za odpovědi a pokud nevíte, nepište - nepotřebuji znát důvody, proč to nejde, či že je to nesmysl. Díky

Libor
okolojsoucí
Profil
No rozhodně bych to pomocí PHP zabalil do zipu a pak bych pomocí hlaviček nabídl ke stažení. Pozn. pokud není do souborů nějak zasahováno rozhodně bych ty zipy cachoval a jako název bych dal třeba checksum souborů, ono to pak bude rychlejší.
liborse
Profil
Tohle řešení mě napadlo, jen se bojím, aby nebyl problém s místem na serveru. Soubory jsou fyzicky na jiném serveru a na serveru, kde jede php aplikace, často dochází místo (je využíván pro různé účely). Však já něco vymyslím, díky za radu.
juriad
Profil
Jelikož není možné poslat více souborů naráz, musíš poslat jen jeden.
To jestli zabalíš soubory do zipu, nebo něčeho jiného je na tobě.

Je možné zipovat soubory ve streamu - nikam je neukládat a rovnou odesílat. Problém ale můžeš mít s časovým limitem.
liborse
Profil
To mě nenapadlo (zatím jsem to nedělal ještě), zkusím. Přeci jen mi tu snad nastaví co budu potřebovat. Snad to pro server nebude velká zátěž...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0