Autor Zpráva
dusanga
Profil
Ahoj. Prosím o radu.

Pomocou HTML tagu <A Href="#zalozka">Záložka</A> dokážem odrolovať stránku na pozíciu , kde sa nachádza identifikátor "id='zalozka'". Riadok s označením 'zalozka' sa odroluje na vrchnú čast obrazovky.

Je možné pomocou HTML+CSS odrolovať obrazovku tak, aby bol riadok s označením 'zalozka' napr. 100px
od vrchnej časti obrazovky?

Dakujem
Str4wberry
Profil
Odkaz na kotvu a fixní hlavička
dusanga
Profil
Dakujem. Presne to som potreboval.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Proč používáš getAttribute? Kotva je ve vlastnosti hash na odkazu, podobně jako bývá na location.
aleskva
Profil
Já ještě používám něco takového:
document.getElementById('Kotva').scrollIntoView();
window.scrollBy(0,-100);
ale samozřejmě, že řešení podobné Str4wberrymu:
window.scrollTo(0,document.getElementById('Kotva').offsetTop-100);
taky není špatně ;-)
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Asi proto, že mi posíláš připomínky, až když dám odkaz sem do diskuse. :–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
To jde snadno vyřešit, zřiď si kategorii a outsourcuj článkovou diskusi sem místo na Disqus :-) (action=vthread by mohl mít JSONP výstup)
Jinak, jak už jsem někde psal, snažím se tvé články moc nečíst, abych mohl věrohodně popírat plagiátorství, až napíšu cca totéž :-) (krom toho mi moc připomínají smutný fakt, že bych také měl začít nějaké texty zveřejňovat)
Musculus
Profil
Ahoj. Prosím o radu. Řeším prakticky stejný problém. V případě, že je to možné, při sestavování odkazu na konci použiji odkaz na záložku ve tvaru "#v10". Pokud však tento údaj získám teprve po rozkladu parametrů v adrese (např. "index.php?z=Zj+2%2C10-15"), mohu nějak stránce říci, ať se posune na požadovanou lokální kotvu (v tomto případě na <span id=v10>)? Zkoušel jsem i ty návrhy na této stránce (document.getElementById('v10').scrollIntoView();), ale fungovalo to špatně (posun se měnil podle velikosti zvoleného písma).
Kubo2
Profil
Musculus:

Nestačilo by prosté využitie kotvy? viď živú ukážku.
Musculus
Profil
Kubo2:
Nádhera. Díky moc - přesně tohle jsem potřeboval...

var ver = document.getElementsByTagName('<?php echo "v".$v ?>');
location.hash = '<?php echo "#v".$v ?>';

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0