Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Dobrý den,

mám přednastaveno:

Text: &nbsp; <textarea width="500px" height="100px" name="text"></textarea><br>

avšak na stránce se mi to udělá velice malé s možností roztáhnutí, jak lze změnit základní parametry? Děkuji
Tomáš123
Profil
RastyAmateur:
jak lze změnit základní parametry?
Takto:
<textarea name="area" cols="40" rows="3">

cols = počet znakov v riadku
rows = počet riadkov
RastyAmateur
Profil
díky :)
janbarasek
Profil
RastyAmateur:
Někdy se ti může hodit použití CSS stylů. Často se u formulářů uvádí na př. šířka 100% (přes celou zbývající šířku formuláře), která se může měnit.
To se dělá takto:
<textarea rows="5" style="width: 100%;">
RastyAmateur
Profil
Již jsem udělal rozměry pomocí cols a rows ale díky moc, jistě to použiji :-)


Tomáš123 mohu poprosit ještě jednu věc?

poradil jsi mi na nejednu otázku, nevíš, jak udělat jako je Všude na JPW Uplně dole ten odkaz "Kam dál?", aby po kliknutí na odkaz se mi obejil daný text?
Moderátor Chamurappi: Příště laskavě necpi nesouvisející otázky do jednoho vlákna.
Tomáš123
Profil
RastyAmateur:
nevíš, jak udělat jako je Všude na JPW Uplně dole ten odkaz "Kam dál?", aby po kliknutí na odkaz se mi obejil daný text?
Cez JavaScript. Bohužiaľ ja ho neovládam.
Dalo by sa to urobiť takto:
<a id="change" onclick="textChange();" href="#odkaz">Tvoj text</a>
A skript by mohol vyzerať takto:
<script>
        function textChange() {
            document.getElementById("change").innerHTML = "text, ktorý chceš";
        }
</script>
juriad
Profil
Tomáš123:
Metoda getElementByTagName neexistuje. Existuje jen getElementsByTagName, která vrací kolekci elementů, nikoli jeden element. A určitě nechceš změnit obsah všech odkazů na stránce, chceš aby se to týkalo jen jednoho. A tomu se nemá změnit obsah, ale má se nahradit seznamem odkazů.
Tomáš123
Profil
juriad:
Čo už, skúsil som to. :-) Mohol by si tu napísať ako by to malo vyzerať? Zaujímalo by ma to.
lionel messi
Profil
Tomáš123:
Mohol by si tu napísať ako by to malo vyzerať?
Čo takto sa trochu pohrabať v zdrojáku stránky JPW (Copyright má samozrejme autor):

Živá ukázka (nefunkčná, ale podstatný je kód, kt. obsahuje.)
Tomáš123
Profil
lionel messi:
Čo takto sa trochu pohrabať v zdrojáku stránky JPW
Nevedel by som kde hľadať.
lionel messi
Profil
Tomáš123:
Nevedel by som kde hľadať.
Stačí medzi tagmi <script></script> a pozrieť externé JS, konkrétne na JPW to nie je až taká robota. O JS pritom neviem takmer nič, netrúfol by som si ani na pokus. Prosím, nevnímaj môj príspevok ako snahu o flame.
RastyAmateur
Profil
Ještě, jde nastavit, aby v nějakém políčku byl minimální (klidně aj maximální) počet písmen? Určitě to bude něco s cols, ale kam to napsat...
Tomáš123
Profil
RastyAmateur:
jde nastavit, aby v nějakém políčku byl minimální (klidně aj maximální) počet písmen?
Samozrejme...Do elementu <textarea> pridáš atribút maxlength s číselnou hodnotou, ktorá zodpovedá počtu znakov v riadku.
RastyAmateur
Profil
existuje minlenght?
Tomáš123
Profil
RastyAmateur:
existuje minlenght?
:-) Nie. Načo by ti bola?
RastyAmateur
Profil
Potřebuji udělat, aby minimální délka nadpisu bylo 1 písmeno, a nechce se mi to uplně celé nyní dělat odzačátku pomocí MySQL
juriad
Profil
RastyAmateur:
Nejspíš se snažíš vynutit, aby uživatel něco zadal. Můžeš přidat atribut required, ale ten funguje jen v nových prohlížečích. Jinak si to musíš ošetřit pomocí javascriptu, třeba kontrolou při události blur. Upozorňuji na to, že kontrola v prohlížeči nezajistí bezpečí, kontrolu musíš v každém případě ještě na serveru.
RastyAmateur
Profil
Super, díky :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0