Autor Zpráva
Taurus
Profil
Ahoj,

dostala se mi do ruky betaverze webu, který pro naši společnost připravuje externí firma. Smlouvu jsem neviděl, ale zdá se mi, že to, co nedodržují, by mělo být samozřejmé.

To, co by mělo být nakódováno jako seznam odkazů (ul li a), je pouze jako prostý odkaz za odkazem (a a a…). Jedná se o:
1) hlavní horizontální menu
2) seznam odkazů v patičce (typicky nadpis a pod ním pod sebou odkazy duplikující hlavní menu)
3) seznam s grafickými odrážkami v textu (např.: "Oblasti: – oblast 1, – oblast 2, – oblast 3")

4) To co vypadá jako tabulka / seznam / definiční seznam je nakódováno jako prosté odkazy za sebou (a a a…) – v levém sloupci je datum, v pravém je věta. Takto je pod sebou několik novinek.

Ve výsledku to vypadá tak jak má, ale ve zdrojovém kódu se mi to takto zapsané vůbec nelíbí. Vidět je to např. u vypnutých stylů. Samozřejmostí je tuna JS a moderní šepleti.

Žádali byste také přepracování, popř. vznesli dotaz, proč odvedli takovou práci?

Díky
Plaváček
Profil
Inu, já bych se optal, z jakého důvodu se stydí používat HTML elementy k účelům, k nimž jsou určeny. :)
lionel messi
Profil
Taurus:
Žádali byste také přepracování, popř. vznesli dotaz, proč odvedli takovou práci?
Možno by záležalo aj od konkrétnej situácie, ale zrejme áno. Vyzerá to síce „rovnako“, ale keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté. Ak ide o platenú zákazku, predstavoval by som si kvalitnejšie odvedenú robotu než bezhlavé „búšenie kódu“ s cieľom: „Hlavne nech mám peniaze a je to konečne za mnou!“
Taurus
Profil
Díky :-) Všechno už pěkně spravili.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0