Autor Zpráva
dalik
Profil
Zdravím,
zajímal by mě Váš názor, jestli má cenu stavět responzivní design na bootstrapu, či jiném frameworku. Vždycky jsem používal vlastní řešení a vyhýbal frameworkovým řešením. Každopádně mi to připadá všechno zlouhavé. Zajímá mě tedy hlavně, jestli to vůbec urychlí práci?
MartinP
Profil *
Vyzkoušel jsem si oboje a podle mého názoru práci urychlí. Nevýhoda u Bootstrapu je ta, že je zdroják předivovaný a spíše write-only. Také musíš linkovat obrovské CSS a JS.
Taps
Profil
MartinP:
vždyť si můžeš vybrat jen části, které potřebuješ.
Jan Tvrdík
Profil
MartinP:
Nevýhoda u Bootstrapu je ta, že je zdroják (…) spíše write-only
Já bych řekl, že je to spíš naopak. Bootstrap je dokomentovaná knihovna, takže pokud po tobě bude někdy kód přebírat někdo jiný, tak bootstrap buď už zná nebo se ho naučí z dokumentace. Tvůj vlastní systém pravděpodobně nikdo nezná a dobrá dokumentace k němu taky spíš nebude.
Jozin
Profil
Zdravím, jen jsem chtěl přispět svým názorem na dalikovu otázku. S bootstrapem jsem teď stránky dělal a ze začátku se mi to o moc rychlejší nezdálo, když ale už chápeš názvy css tříd a nemusíš je neustále někde hledat, tak už je to určitě rychlejší, ovšem po mé zkušenosti tvorby webu bych bootstrap použil na větší projekty, asi bych kvůli jednostránkové prezentaci nesahal po frameworku, ale to je jen můj názor. Píšeš, že chceš stavět responzivní design, to bude asi správná volba bootstrap, při ručním "mlácení" se dá lecos zapomenout a bootstrap má takové věci odladěné.
dalik
Profil
Díky za názory.

Nakonec jsem si to tedy vyzkoušel a musím říct, že to na mě zatím dělá kladný dojem. Uvidíme, jak se to časem osvědčí.
Jinak, co jsem si zatím stihl všimnout, tak je že to asi moc nemá rádo IE7. Něják jsem to nezkoumal, ale poslední sloupec padá na nový řádek. Zřejmě nepodporovaný tag :last-child?
Jan Tvrdík
Profil
dalik:
že to asi moc nemá rádo IE7
IE 7 podporuje Bootstrap 1 a 2, Bootstrap 3 vyžaduje alespoň IE 8, ale zmiňují, že neoficiálně by to i v IE 7 měla docela dobře fungovat.
Bubák
Profil
dalik:
Zřejmě nepodporovaný tag :last-child?
CSS pseudotřída :last-child je podporována od IE 9.
Lexter
Profil
Urychlí, ale zrovna tady ukazuji palcem dolů. Příšernej bordel v kódu, třikrát takový než by musel být a to třídování. V podstatě tě to nutí při úpravách stále jen přepisovat a přepisovat.
rovi
Profil
Tak jsem se začal též hrabat v tomto směru. Bootstrap práci dle mého určitě urychluje. Jako začátečník (určit znalosti je těžké) v tomto oboru se mi bootstrap líbí. Css framework jsem hledal už dávno a myslím si, že je to celkem logické. Alespoň pro mě je mnohem mít framework, podle kterého vytvářím strukturu než abych měl svou strukturu a následně k tomu vyvíjel ještě vzhled...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0