Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Dobrý den,

hledal jsem odpověď na otázku, jaký je rozdíl mezi <div class=" "> a <div id=" ">. Našel jsem, že v tom není žádný rozdíl, až pak v parsování a ještě v něčem (nebo tak nějak). Avšak co kdybych chtěl udělat třídu pro <ul> nebo <li>? Není lepší psát uplně u všeho do css #nazev{} a pak všude psat <div id=" "><li id=" ">... a nebo to samé avšak pro třídy? Přijde mi pak v tom hrozný zmatek.

Jak to děláte vy? Co myslíte, co je lepší? Nebo to má nějaký lepší význam, to "třídit" na id, class, li, .....

Děkuji
lionel messi
Profil
RastyAmateur:
Podrobné vysvetlenie: Používat id, nebo class?

Jak to děláte vy?
Tak ako autor odkázaného článku. Identifikátory používam výlučne ako kotvu a ďalej pre potreby JavaScriptu (ktorý využívam len pomerne zriedkavo).

Není lepší psát uplně u všeho do css #nazev{} a pak všude psat <div id=" "><li id=" ">... a nebo to samé avšak pro třídy?
Najlepšie je používať triedy len tam, kde je to skutočne potrebné. Po preštudovaní zoznamu CSS 3 selektorov som sám zistil, že som dovtedy používal triedy nadbytočne (samozrejme, je nutné brať ohľad na podporu, ktorá je ale u väčšiny slušná).
RastyAmateur
Profil
Moc jsem nepochopil druhý odkaz. Tam toho je moc a většinu z toho ani nevyužiji. Ale nenašel jsem tam, zda-li je lepší tedy psát u všeho .nazev{} a nebo jestli je lepsi div.nazev{}, li.nazev{}, .....
Tomáš123
Profil
RastyAmateur:
Druhý zápis je konkrétnejší. Ak sa teda na stránke nenachádza viacero prvkov s rovnakou triedou, nie je potrebné zbytočne predĺžovať selektory.
RastyAmateur
Profil
OK, děkuji :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0