Autor Zpráva
analytik
Profil *
Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, zda-li mohu v prvku TEXTAREA zarovnat text na střed, ať už horizontálně nebo vertikálně.
Díky.
petr 6
Profil
Můžeš.
A k čemu by to mělo být dobré?
Str4wberry
Profil
Vodorovně zarovnat obsah by neměl být problém: Živá ukázka

Udělat totéž vertikálně už podle mě úplně snadno nepůjde. Pokud je znám počet řádků, jde to jakž takž simulovat paddingem: Živá ukázka
analytik
Profil *
No když zobrazím stránku, mám v textovém poli malé info, tak jsem to chtěl vycentrovat, aby to bylo hezké.
Dík za ukázky. Asi se spokojím pouze s tím horizontálním.


Co znamená, to

padding: 2em 0;
height: 2.4em;

Díky
Taurus
Profil
Pro info slouží odstavce, seznamy, nadpisy, ale určitě ne textarea. Takže celé to řešení je už v základu divné.
Analytik
Profil *
Taurus:

No, chtěl bych vidět ten seznam, co by mi vyhovoval:)) Jediný co mě vizuelně vyhovovalo, ač nerad, bylo to textové pole.
Taurus
Profil
Stačí ho nastylovat. Takto je to drbání se levou nohou za pravým uchem.
petr 6
Profil
OMG! Každý prvek si přece můžeš nastylovat dle libosti. To, že by ti do toho tvěho "seznamu" v textareji uživatelé mohli psát, by ti asi nevadilo, co?
Analytik
Profil *
Nejde mi o seznam. Přiklad. Mám tři stovky znaků bez mezer a potřebuji je do něčeho zarovnat tak, že mohu použít jen pravý scrollbar. Zkoušel jsem styly, tabulku se crollbarem, , atd., atd. , ale jediný co mi zalamovalo ten text, bylo textový pole. Taky bych se ho rád zbavil, ale nic jiného mi sem nejde.


Jediný co bude schůdný bude Js funkce, která se o vše postará.
petr 6
Profil
Analytik:
Mám tři stovky znaků bez mezer a potřebuji je do něčeho zarovnat
Tak se zeptám znovu: A k čemu by to mělo být dobré?
Taurus
Profil
Test CSS vlastnosti word-wrap
petr 6
Profil
A jinak tedy existuje možnost nastavit styl
word-wrap: break-word;
Joker
Profil
Analytik:
ale jediný co mi zalamovalo ten text
…by bylo cokoliv, co má nastaveno word-wrap: break-word;
Analytik
Profil *
Díky, to jsem potřeboval. Styl word-wrap jsem neznal. Bohužel.
Joker
Profil
Analytik:
Tady je vidět, jak se vyplatí zmínit hlavní řešený problém, místo snahy odstranit jednu dílčí překážku celkově chybného řešení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0