Autor Zpráva
Exkalibr
Profil *
Firefox 49, Chrome 49 (novější nemám)
biblicke-slovicka.webnode.cz/test

A jak to opravit, pokud bych stránku hostoval třeba na webzdarma?
blaaablaaa
Profil
Exkalibr:
Protože css pro tisk obsahuje:
    *{
        background-image:none!important;
        background-color:transparent!important;
        transition:none!important;
        display:block!important
    }
(všem prvkům mj. nastaví display: block;)
Exkalibr
Profil *
Díky za info a co mám v html hledat, abych našel ten odkaz na css?
Kajman
Profil
V html můžete hledat tagy link a style, ale jednodušší je otevřít v prohlížeči vývojářské nástroje (F12), vybrat si tam záložky se styly a tam najít např. slovíčko print. Případně tam použít inspektora a u přehledu vlastností si zapnout tiskový styl (ikonka za :hov .cls +) a u vybraného elementu pak prozkoumávat výsledné vlastnosti stylů a jejich zdroj.
Exkalibr
Profil *
Já hledal "print" ve zdrojovém kódu a nic jsem nenašel.

Nebyl by screenshot kde zapnout ten tiskový styl?
Tomášeek
Profil
Exkalibr:
Je to soubor d1di2lzuh97fh2.cloudfront.net/files/0k/0kp/0kpi4x.css?ph=8ac5704f1f, konkrétně část

@media print{body,h1,h2,h3,h4,h5,p{color:#000!important;background:#fff!important}*{background-image:none!important;background-color:transparent!important;transition:none!important;display:block!important}

Přeformátováno do čitelnější podoby

@media print{
    body, h1, h2, h3, h4, h5, p {color: #000 !important; background: #fff !important}
    * {background-image: none !important; background-color: transparent !important; transition: none !important; display:block !important}
    ...
}

Jso tam importanty, takže přebít je lze pouze dalším importantem na silnějším selektoru, nebo selektoru té samé síly (což u hvězdičky není problém) umístěným níže v zápisu.
Trejpa
Profil
Exkalibr:
V připojeném souboru 0kpi4x.css, na řádku 11 od sloupce 204672.
Exkalibr
Profil *
Sice jsem to ve Firefoxu nenašel, ale věřím vám. Až to budu editovat tak ten styl prostě smažu.
Trejpa
Profil
Exkalibr:
Našel jsem to ve Firefoxu. Náhled tisku, pravým myšítkem Prozkoumat prvek, vpravo ve stylech, začíná hvězdičkou.
Tomáš123
Profil
Exkalibr:
To takto nepôjde. Budeš musieť pravidlo prepísať vo vlastnom štýle. Preto Tomášeek spomenul nízku váhu hviezdičkového selektora. Prepísať budeš potrebovať zvýraznené vlastnosti.
Exkalibr
Profil *
Trejpa:
Ve FF 49 nemám možnost prozkoumat prvek při náhledu tisku.


Tomáš123:
Já asi vidím jen běžné vlastnosti a ty media-print tam nevidím.
blaaablaaa
Profil
Exkalibr:
V DevTools stačí dát Průzkumníka a v pravém horním rohu zobrazených stylů je ikona stránky, která přepne na media print.
Bubák
Profil
Tomášeek:
dalším importantem na silnějším selektoru
Třeba body *
Tomášeek
Profil
Bubák:
Ano, třeba body *. Nebo * *. Nebo html *.

Akorat moc nevím, proč to píšeš mě a ne tazateli. Záměrně jsem se vyjádřil tak, jak jsem se vyjádřil. Třeba proto, aby si našel, co je síla selektoru, jak se počítá, atd. Bude se mu to v budoucnu hodit.
Kajman
Profil
Ono se ten reset všeho na display:block bude velice těžce opravovat (možných původních hodnot display je několik desítek druhů), raději bych věnovat čas nalezení toho tiskového stylu a tuto koninu tam vyhodil.
Tomášeek
Profil
Kajman:
Otázka je, jestli k tomu stylopisu má přístup. Nemyslím si to.

Každopádně lze najít seznam inline elementů, vyjmenovat je a nastavit s importantem display: inline. Totéž pro další skupiny elementů (blokové, inline-blokové, tabulkové, ...).
Exkalibr
Profil *
Google nic nevyhazuje na termín "síla selektoru"


Tomášeek:
Mám přístup, protože jsem si to uložil to PC. Jinak než editací se to udělat nedá. Chci-li si to vytisknout.


Vlastně jo, přes JS... Třeba přes JQuery.
Tomášeek
Profil
Exkalibr:
Google nic nevyhazuje na termín "síla selektoru"
Opravdu ne? Česky se tomu tak říká, tak asi neumíš googlit.

Mám přístup, protože jsem si to uložil to PC.
Eh? Máš možnost to nahrát zpět na server? Tipnu si, že to jsou webnodí styly, že k nim přístup nemáš. Ale možná se pletu.
Exkalibr
Profil *
Na server zpět to nenahraju, ale co chci udělat, 1) vytisknout to 2) upravit ten styl (respektive celý stylopis půjde zkrátit na minimum) abych to mohl použít na jiném serveru.

Pokud byste někdo věděl jak na to přes JS, aby šlo jen připojit JS a šlo by to pak vytisknout tak by to bylo supr, ale potřebuju to tisknout pokud možno už v sobotu ráno. Nevím jestli JS umí upravit i to, aby se to projevilo na tom tisku. Mám těch článků více co chci vytisknout nejde jen o jeden článek. Ale potíž je v tomto, nebudu přece editovat všechny články, takže pokud by stačilo jen přidat JS script tak by to dočasně vyřešilo můj akutní problém.
Bubák
Profil
Exkalibr:
Pokud byste někdo věděl jak na to přes JS, aby šlo jen připojit JS a šlo by to pak vytisknout tak by to bylo supr
100× jednodušší máš přepsat připojený tiskový CSS soubor, než bastlit něco javacriptem, bo na změny vzhledy je CSS., JS je hlavně na interakci s uživatelem.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0