Autor Zpráva
Casero
Profil
Nechci tady vést nějaký dlouhý topic...jen mě zajímá mám projekt napul html, a pul xhtml....a ted nevím co dodělat...někdo říká, že bez xhtml se v budoucnu nikdo neobejde, a zas někdo, že je to zbytečný omezovaní a že stejně vyhledávače stejně čto oboje...tak s eptám co používáte vy??...a co má smysl do budoucna, asi xhtml...co?
Zahon
Profil
Používám XHTML, a ať řeknu jakýkoli důvod, jsou zde jedinci kteří mi ho budou chtít vyvrátit. Používej si co chceš. Mám dojem že zatím je to jedno. Do budoucna bych však XHTML viděl jako prespektivnější, ačkoli někteří (např. Chamurappi) tvrdí, že je to slepá vývojová větev. Jsem holt jiného názoru. Každopádně web dělej buď v tom, nebo v tom. Půl na půl je k ničemu. Btw. tohle bude dlouhý topic, spolehni se.
Bubák
Profil
Děláš web pro současnost a současnost je HTML, úplně stejně bude fungovat v budoucnu.
Pokud potřebuješ dělat XLS transformace, použij XHTML.
Pokud zákazník vyžaduje XHTML, tak mu ho poskytni.
Pokud nenajdeš jiný důvod pro XHTML, použij HTML.
Nedělej to napůl.
Martin
Profil
Hoď si korunou. Panna html, xhtml orel. Já jsem se rozhodl pro xhtml. Radši to téma zamkni.
Casero
Profil
Zahon,
Bubák
Martin
dík za příspěvky, no ja to nedělám na pul, ale epoředělávám web v html, no ale sem nevěděl jestli ho předělat do x, nebo nechat v html..proto se ptám,a si to udělám přes xhtml...možná počkám ještě pár přis. a pa to zamknu :-D
Gekon
Profil
Přesně, jak říká Martin, je to naprosto zbytečné téma. Mým favoritem je XHTML, takže ti ho také doporučuji, ale je to na tobě. Vážně by bylo lepší, kdybys tento thread zamknul.
Casero
Profil
je to naprosto zbytečné téma
nemyslím, zatím je to skoro jasnně že xhtml má budouctnost...jiank bych se to nedověděl, co použivaš ty, ten..onen
Chamurappi
Profil
Reaguji na Casero:
Máš tři možnosti:
1) Použiješ při MIME typu „text/html“ HTML syntaxi, čímž žádná pravidla neporušíš, a můžeš si být jist podporou jak do budoucna, tak do minula.
2) Použiješ při MIME typu „text/html“ XHTML syntaxi, čímž porušíš specifikaci, a můžeš si být jist podporou do budoucna přibližně stejně jako v možnosti 1 a podporou do minula trochu méně. De facto stále používáš HTML.
3) Použiješ při XML MIME typu XHTML syntaxi, čímž žádná pravidla neporušíš, odřízneš jistou část cílových zařízení, včetně většiny vyhledávačů.

Jestli má XHTML nějakou budoucnost, tak rozhodně ne s MIME typem „text/html“. Jestli má nějakou budoucnost se projeví za hodně dlouho. Až/jestli ta chvíle přijde, pořád zde bude tlak na vývojáře prohlížečů, aby „text/html“ podporovali. Co se týče perspektivy, tak budoucí verze HTML i XHTML zakáží možnost 2.

Při svém rozhodování vem v úvahu, že mnoho z těch, kdo všude radí a doporučují XHTML (nemyslím lidi v tomto vlákně), si mylně myslí, že tím doporučují sémanticky čistší kód.
Dmagician
Profil
2,5) když použiješ XHTML 1.0, můžeš používat MIME text/html a nepourušíš tím specifikaci.

3,5) Použiješ li XHTML 1.1 strict, a použiješ content negotiation pro zjištění podporovaného MIME typu dokumentu, můžeš každému cílovému zařízení poslát MIME type které akceptuje a podporuje. Tím pádem neodřízneš nic. Porušíš specifikaci jenom v nevyhnutných případech s tím, že do budoucnosti máš zajištěnou podporu i pro nové verze zařízení.

Při svém rozhodování vem v úvahu, že těch (skutečně) pár lidí co doporučují používat HTML (nemyslím jenom lidi v tomto vlákně), si mylně myslí, že používáním HTML se smysl pro sémanticky čistší kód (cokoliv konkrétního toto slovo znamená) nijak nenaruší.

;-))))
Bubák
Profil
2,5) když použiješ XHTML 1.0, můžeš používat MIME text/html
Za pravým uchem se můžeš poškrábat jak pravou, tak levou rukou.

3,5) Použiješ li HTML 4.1 transitional, tím pádem neodřízneš nic. Neporušíš specifikaci s tím, že do budoucnosti máš zajištěnou podporu i pro nové verze zařízení.

Při svém rozhodování vem v úvahu, že těch (skutečně) pár lidí co doporučují používat HTML (nemyslím jenom lidi v tomto vlákně), umí přepsat XHTML do HTML, přičemž sémantika kódu (cokoliv konkrétního toto slovo znamená) bude zcela zachována.
Dmagician
Profil
Bubák

Při svém rozhodování vem v úvahu, že těch (skutečně) pár lidí co doporučují používat HTML (nemyslím jenom lidi v tomto vlákně), umí přepsat XHTML do HTML, přičemž sémantika kódu (cokoliv konkrétního toto slovo znamená) bude zcela zachována.

To umění samozřejmě nikdo nikde nespochybňuje. ;)))
Bubák
Profil
Dmagician
Já to pochopil tak, že používáním HTML... se smysl pro sémanticky čistší kód (cokoliv konkrétního toto slovo znamená) naruší.
Casero
Profil
hmm...vidím, že si du fakt hodit mincí, a v budoucnu si když tak máknu, ale jak to tak slyším, tak to bude až za hodně dlouho co se něco z těch dvou vyplatí víc...díky a zamykám
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0