Autor Zpráva
Hanzy
Profil
Dobry den,

mam takovy pocit že jsem kdysi kdesi četla, že se dá nějak zakázat zobrazování takového toho tečkovaného obdelníčku, který se udela když kliknete na odkaz. Snad je srozumitelné co tim myslim :o) Máte s tím někdo zkušenost?
Martin Kuželka
Profil
Hm, tak o tom nic nevím. Myslím, že to ani nejde.
Anonymní
Profil *
Jde to, ale nevím, jak dobrá je implementace v prohlížečích:
outline:0px; -moz-outline:none;
Acci
Profil
To jsem byl já, nějak mě to zapomělo přihlásit

Do stránky vložíš

<style>
a:focus {outline:0px; -moz-outline:none;}
</style>

Nefunguje v IE 6, ve Firefoxu ano
habendorf
Profil
<a href="xxx" onFocus="if(this.blur)this.blur()">Link</a>

Martin Kuželka: Martine, zkus si na této diskuzi kliknout na kterýkoliv odkaz :o)
Martin Kuželka
Profil
habendorfe, nechápu :(
Marty
Profil
Asi jsem to špatně pochopil, ale mě se na tomto fóru ona orámování zobrazují.
Martin Kuželka
Profil
Aha, to orámování se nezobrazuje pouze u Diskuse » HTML » obdelníček kolem odkazu.
habendorf
Profil
Martin Kuželka: Napsal jsi Myslím, že to ani nejde.

Když v přímo na této stránce kliknu na jakýkoliv odkaz, "mravenčení kolem odkazu" se mi nedělá (v IE). Zkoušel jsem FF, v něm se (na této stránce) dělá u textových odkazů, ale když kliknu nahoře na logo diskuze, tak se také nedělá.

Nicméně při té konstrukci <a href="xxx" onFocus="if(this.blur)this.blur()">Link</a> se mravenčení potlačí v IE, FF i Opeře. Vyzkoušej.
habendorf
Profil
To jsem blázen, teď se tu dělá i v IE. Tak sorry, beru zpět, ale fakt se tu v tu chvíli nedělalo!
Nehraje si s námi admin :o) ?

Později: A teď to tady zas nedělá, jsem z toho magor. Že by byl Acci tak dobrý hacker a ten jeho styl se "prodral" do kódu? :o()

Už jsem to tu vlastně jednou psal: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=19 9&page=0#6
Acci
Profil
habendorf Já s tím nemám nic společného :))

A i kdyby, ten styl nefunguje v IE
23k
Profil *
Acci > funguje v IE 6 urcite
Acci
Profil
23k
Na mém IE 6 Win XP nejede. Možná to mám špatně zapsané, ale tak, jak jsem to napsal, v IE nejede
Fred
Profil
dynamická pseudotřída :focus v IE nefunguje, a když se použije styl a pro IE se to doposílá javascriptem, nastane problém v Opeře, v gecku mají s focusem problémy taky K-meleon. Tkže buď jen pomocí js , nebo stylem + js + eliminovat v js operu
habendorf
Profil
Já myslel že už je to vyřešené, <a href="xxx" onFocus="if(this.blur)this.blur()">Link</a> funguje v IE, FF i Opeře. A při vypnutém JS se zas tak moc nestane.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0