Autor Zpráva
matthew
Profil *
Zdravim, chcel by som tu troska rozbehnut diskusiu o tom, preco a kedy je vhodne pouzit obrazkove menu Vsetci pozname dovody, kedy je lepsie ho nepouzit, ale zabuda sa dost casto na to, ze niekedy naozaj ma zmysel obrazkove menu (riesene cez css a
<a>
a
a:hover
s posunutim backgroundu napr) pouzit a je to prinos. Poprosim vase vyjadrenia, co si o tom myslite.

Moj nazor je, ze v pripade vhodneho pouzitia, napr. marketingova stranka, pripadne stranka, ktora nieje zamerana a ani urcena pre zrakovo a inak postihnutych ludi nemusi striktne pouzivat textove menu ale pre zatraktivnenie vzhladu a zapasovanie do vizualu stranky je vhodnejsie pouzit obrazkove menu.

Co vy na to?
Blekota
Profil *
Pokud má obrázkové menu při vypnutí obrázků textovou náhradu, myslím, že to není problém.
tiso
Profil
Kašľať na prístupnosť je blbosť, keď obrázkové menu, tak jedine s textovou alternatívou! Mysli na ľudí i vyhľadávače.
matthew
Profil *
nevravim kaslat na pristupnost, vravim na stranke, ktora nieje urcena pre zrakovo postihnutych ludi a to menu by samozrejme malo textovu alternativu ale primarne by bolo obrazkove
Bubák
Profil
Pokudtu textovou alternativu máš, tak není problém. Jedno z možných řešení, stačí upravit pro odkaz a přidat hover:
http://css.interval.cz/clanky/seo-obrazky/
Nox
Profil
matthew
No tak jednak ikdyž to nebude web pro zrakově postižené, přesto by měly být položky v menu dobře
vizuálně rozlišitelné, samozřejmě textová alternativa a také zapřemýšlet, jak dobré připojení
bude asi mít skupina, která na stránku bude chodit (web o hodech asi pomalejší než
herní nebo vývojářský)

A taky hned na začátku zapřemýšlet, zda opravdu celé menu jde udělat jen jako obrázek
či zda nejde část nebo celý požadovaný efekt udělat přes css
matthew
Profil *
Nox, nejde mi o sialene kreacie, ktore by boli necitatelne, v podstate mi ide o pouzitie fontu ktory je specificky a nema ho kazdy na kompe, drobneho grafickeho efektu, ktory nieje mozne urobit css a aj vyhladenie pisma, aby nebolo kostrbate, lebo takto to posobi troska jemnejsie a nie kazdy ma cleartype zapnuty. Menu ostane prehladne a citatelne
Mike8748
Profil
>> nevravim kaslat na pristupnost, vravim na stranke, ktora nieje urcena pre zrakovo postihnutych ludi a
a to je prave prohresek proti pristupnosti. ty nemas co rikat jestli slepej smi nebo nesmi na tvy stranky

ted si rejpnu:
>> stranke, ktora nieje urcena pre zrakovo postihnutych
to je diskriminace skupiny osob, je to i trestne postihnutelne.
matthew
Profil *
Mike8748
Nic v zlom, ale myslim si ze si dost vedla teraz, lebo tvrdis, ze vsetky stranky su urcene pre vsetkych a niesu zamerane na istu cielovu skupinu

To je ale blbost. Ja som nepovedal ze tam nemozu chodit, ale ze nieje pre nich urcena v zmysle, ze to nieje stranka, ktoru by hojne navstevovala prave takato skupina ludi. Nie preto ze ja to nechcem, ale ze ich to proste nezaujima. A ak uz niekto taky pride, ma tam textovu alternativu. Takze tvoj prispevok berem ako podrypnutie, ale bohuzial si netrafil.
Str4wberry
Profil
matthew
„Obrazkove menu ANO/NE“
Jednoznačně ano. Jeho použití není (téměř) nic proti ničemu. Samozřejmě s podobným řešením jako psal Bubák.
smasty(css-temps)
Profil *
ja preferujem <a> a cez css nastaveny background-image

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0