Autor Zpráva
stepan
Profil
V tomto příspěvku panther kritizuje, že text umístěný na webu je do kódu zkopírován z wordu, protože ten kód je pak špatný. Můžu se zpetat, jak se to konrétně projevuje?
RockFire
Profil
Protože to je prostě prasárna mít všechno tabulkama. Porovnej například jejich web a jakpsatweb.cz
Tabulky se mají používat v obsahu a né na celý web.
stepan
Profil
Počkej, když zkopíruju text z wordu, tak se vloží jako tabulka???
stepan
Profil
Asi mi něco uniká nebo si nerozumíme. Když zkopíruju text z wordu a vložím do editoru PSPad, tak tam je prostě vloženej text, nevšiml jsem si, že byl jako tabulka. Tak v čem je problém?
RockFire
Profil
Jinak, Microsoft Word se dá použít jako HTML editor, takže vytvoříš stránu, napíšeš text a výsledný HTML kód jen zkopírujš, jenže problém je v tom, že ten kód co Word vyplivne je naprosto k ničemu. Pokud zkopíruješ jen samotný text, nic se neděje.
stepan
Profil
Aha, tak tím je to jasné. Díky za ochotu.
peta
Profil
stepan
word obvykle nevytvari html kod, on vytvari nejaky spesl kod. Ktery sice umi prohlizece zpracovat, casto i spravne, ale pokud bys mel v tom neco upravovat pak rucne, tak ti preji hodne stesti.

Ale spousta nastroju na webu to umi vycistit. Dela to tim zpusobem, ze ponecha u tagu jen urcite parametry a ostatni proste smaze i se vsemi neexistujicimi tagy. Problem je, ze to pak muze ztratit formatovani.
Takze moznost je nechat si to procistit nejakym nastrojem, pripadne wys. editorem a nebo kopirovat ciste text do zdrojoveho kodu. Pak je tu treti moznost, kdyz se to zobrazuje spravne, tak to proste neres. Zalezi na tom, jak ses schopny a co s tim budes dal provadet. Pokud bys mi pak dal za ukol do toho delat upravy, tak ti reknu ne, mas to z wordu, neni to html kod.
stepan
Profil
Peta, díky. Mne by ani nenapadlo psát kód ve wordu, používám PSPad, ale když jsem viděl tu reakci Panthera, tak mne to zaujalo.
Díky za komentář

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0