Autor Zpráva
Scumo
Profil
Premejslel sem o tom ze bych zacal psat v XHTML, ale nasel jsem par clanku kde je spise doporuceno zustat prozatim u HTML 4.01.

Jaky je vas nazor na XHTML?
V cem pisete web?
Str4wberry
Profil
HTML.
panther
Profil
Scumo
pokud se chceš dozvědět více o (ne)výhodách XHTML či HTML, koukni se sem, najdeš tam i další odkazy na diskusi i ven.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Scumo:
Můj názor na XHTML:
Kritika XHTML na Webylonu
Soumrak nad moderním X
Život s krvelačným X
Mix posvátné validity a X

Premejslel sem o tom ze bych zacal psat v XHTML
Užiješ-li MIME typ „text/html“, budeš psát z pohledu cílových zařízení stále v HTML. Užiješ-li jiný MIME typ, narazíš na problémy.

V cem pisete web?
V poznámkovém bloku :-)
Scumo
Profil
Chamurappi
„V cem pisete web?“
V poznámkovém bloku :-)

No dobre,

Pisete web v XHTML nebo HTML?
blizz_boz
Profil
V HTML, XHTML sa v praxi nepoužíva pretože IE neobsahuje XHTML parser. napriek tomu som nasiel niekolko XHTML stranok Opera ich parsovala podla normy a vacsinou vyhodila chybovu hlasku...
Joker
Profil
Chamurappi
Užiješ-li MIME typ „text/html“, budeš psát z pohledu cílových zařízení stále v HTML. Užiješ-li jiný MIME typ, narazíš na problémy.
Proč? Brání mi něco tentýž kód například svým skriptem zpracovávat XML parserem a klientskému prohlížeči ho posílat s typem text/html?

Scumo
Na tohle téma tu vzniklo 22-stránkové mega-vlákno, které je momentálně u ledu.

Asi nemá smysl rozjiždět zase nové.

Můj názor je stále stejný: Bez nějakého konkrétního důvodu nemá cenu přecházet ani jedním směrem.
Miloš
Profil
Chamurappi
V poznámkovém bloku
Přijde ti to pohodlné? No asi ano, když v něm píšeš, ale nechápu.
Notepad mi neumožňuje:
— editovatelnými klávesovými zkratkami vkládat tagy
— vidět syntaxi barevně – snáze nepřehlédnot případný překlep
— zoom kódu
— hromadné nahrazování ve více souborech
— uživatelské konvertory
— lorem ipsum Lákamí vůněhulás úmyval
— výběr barvy včetně kapátka kamkoli na obrazovce
— …

Opravdu mi nevymluvíš (už ses o to někdy před 3 roky pokoušel, ale nedohledám to), že je používání notepadu jako výchozího, hlavního editoru pro kódování čirý masochismus.

Scumo
Nemá to smysl, přečti si odkazované Lovosice a možná ti to dojde.
Chamurappi
Profil
Reaguji na blizz_boze:
pretože IE neobsahuje XHTML parser
Tuhle stránku rozebírá Explorer čím?


Reaguji na Jokera:
Nic ti nebrání zpracovávat jakýkoliv kód jakýmkoliv způsobem. Ale ignoruješ-li autoritativní metadata, jsi mimo rámec specifikací, jsi zlé cílové zařízení :-)


Reaguji na Miloše:
Přijde ti to pohodlné?
Přijde mi to dostatečné. Nic z uvedeného většinou nepotřebuji a když ano, tak si jiný editor spustím. Nejvíc mi na notepadu vadí dvě věci, které nezmiňuješ:
— nepodporuje regulární výrazy při hledání a nahrazování
— neumí odsazovat bloky
Joker
Profil
Miloš
Opravdu mi nevymluvíš (už ses o to někdy před 3 roky pokoušel, ale nedohledám to), že je používání notepadu jako výchozího, hlavního editoru pro kódování čirý masochismus.
+1
Přidal bych ještě zvýrazňování souvisejících závorek a tagů a formátování kódu.

Chamurappi
Nic ti nebrání zpracovávat jakýkoliv kód jakýmkoliv způsobem. Ale ignoruješ-li autoritativní metadata, jsi mimo rámec specifikací, jsi zlé cílové zařízení :-)
Ale ani mi nic nebrání k tomu kódu přilepit libovolnou hlavičku :-)
Tj.: Mám XHTML soubor.
-> Chce ho zařízení, které zpracovává XML. Řeknu, že jde o XML a pošlu. Všechno v pořádku, všichni šťastní, všichni se maj rádi :-)
-> Chce ho zařízení, které zpracovává jen HTML. Řeknu, že je to text/html a pošlu. Debatami o tomhle případu jsme zaplnili už hezkou řádku bajtů :-)
blizz_boz
Profil
oki berem spet, IE obsahuje XML parser...
peteo
Profil
notepad:

prijemny na poznamky, nie na tvorbu webu.

co tak hromadna zmena textu (napr. v 86 suboroch? (tych 86 je skutocne napr.))?

okrem ineho.
Miloš
Profil
peteo
co tak hromadna zmena textu
To máš sice pravdu, ale pokud sestavuju stránky ze součástek, pak nebudu psát do 86 souborů totéž, protože to includuji.

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0