Autor Zpráva
drozdo
Profil
Zdar .... jednoducha otazocka :),
Neviete ako si zmenim pismo v Select Option? ... priklad:

<option value="1">h</option> <--- toto sa snazim urobit hrubo vytlacene .... ... dik
<option value="1">blabla</option>
Bubák
Profil
To nejde:
www.jakpsatweb.cz/html/formulare.html#option
Jan Kresta
Profil
[#2]
Není pravda že to nelze.

Formátování nastavíme nikoliv tagu option, ale tagu select.

např. select{font-family: arial;font-weight: bold;} - pro změnu písma a tučnosti


Jan Kresta
Bubák
Profil
Jan Kresta
Nějak mi uniká, jak dosáhnu toho, aby první položka byla jinak formátována, než ostatní. Pokud správně chápu dotaz, drozdo chce mít první položku tučně („hrubo vytlacene“), druhou položku normálně.
drozdo
Profil
Vyriesil som to iba sikmym pismom a zmenou farby ..... tie tagy su v optione povolene: http://87.197.121.100/martin/index.php?page=pridat ..... chcelo by to tucne pismo ..ale tak co uz..
Chamurappi
Profil
Reaguji na drozdo:
Element <optgroup> znáš?
drozdo
Profil
dik taketo nieco som potreboval :) ... az na to ze tucne pismo tam nebude nikdy :)
Jan Kresta
Profil
Omlouvám se, nepřesně jsem pochopil dotaz. I tak to samozřejmě lze.

Požadované položce, kterou chceme formátovat, přiřadíme třídu.

<option class="tucne" value="1">h</option> <--- toto sa snazim urobit hrubo vytlacene .... ... dik
<option value="1">blabla</option>

.tucne{font-weight: bold;}

Jan Kresta
Bubák
Profil
Jan Kresta
A teď ještě jmenuj aspoň jeden prohlížeč, ve kterém se dá takto tag option nastylovat.
Jan Kresta
Profil
ff

Když uvážíme, že jej používá většina uživatelů, dá se to považovat za užitečné řešení. Navíc je pravděpodobné, že tahle možnost bude ve vyšších verzích ostatních prohlížečů také použitelná, takže to bude v budoucnu standardní.

Jan Kresta
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Krestu:
dá se to považovat za užitečné řešení
I kdyby Mozillu skutečně používala většina uživatelů, je to řešení sice víc než nic, ale užitečné moc není, protože se na ten efekt nedá spoléhat.

je pravděpodobné, že tahle možnost bude ve vyšších verzích ostatních prohlížečů také použitelná
Zase tak moc pravděpodobné to není, protože to málokdo potřebuje. Většina žádostí o něco podobného končí „heuréka, on existuje <optgroup>“.

Mimochodem, podpisy v příspěvcích jsou proti pravidlům.
Jan Kresta
Profil
1) Prohlížeč Mozilla neznám, máš na mysli Firefox
2) „I kdyby Mozillu skutečně používala většina uživatelů“ - Používá (Evropa)

3) Vraťme se k tématu. Drozdo se ptal mimo jiné na to, jak udělat tučné písmo. Co mu asi víc pomůže:?

a) „To nejde:
b) Jde to, pro většinu uživatelů
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Krestu:
Prohlížeč Mozilla neznám, máš na mysli Firefox
Prohlížeč Firefox neznám, máš na mysli Mozillu Firefox? Pokud tě někdo osloví „Honzo“, také mu řekneš „Honzu neznám, máš na mysli Krestu“? :-)
Všechny prohlížeče jedoucí na Gecku označuji (nejen já) pojmem „Mozilla“ a drtivá většina lidí tomu rozumí. Stejně jako prohlížeče jedoucí na Tridentu označuji pojmem „Explorer“.

Používá (Evropa)
Koukl jsem se na mapu Evropy a tvarem mi nepřipomíná statistický graf, proto tvému tvrzení nepřisuzuji žádnou váhu.
Tak či onak není hranice 50 % v této otázce ničím významná. Nemá smysl přít se o statistickách.

Co mu asi víc pomůže:?
Spolehlivě nejde + odkaz na <optgroup>.

Jde to, pro většinu uživatelů
Většina je pořád jen většina (v tomto případě 38 %). Nedá se na ni spoléhat, nemůžeš na stránku napsat s klidným svědomím „vyberete-li tučně vyznačenou položku, bude vám k objednávce jako bonus přiúčtován speciální odtučňovací příplatek“.
Jan Kresta
Profil
Prohlížeč Firefox neznám, máš na mysli Mozillu Firefox?“ - dobře, nazvěme to pravým jménem, ale máš pravdu, existuje více prohlížečů jedoucí na Gecku, proto ten prohlížeč, který jsem měl na mysli, označit názvem Mozilla je méně přesné, než Firefox. Ale budiž - Mozilla Firefox když tě to uspokojí :)

Většina je pořád jen většina“ - nepovídej, to by mi nikdy nedošlo :)

A myslím že tohle vlákno by se mohlo uzavřít, jelikož se z něho stala spíše osobní výměna názorů.
drozdo
Profil
ano co tu citam som si myslel uz pred 5 prispevkami hore, toto je uz zcela osobni konflikt.... cize tema vyriesena.. locked ...dik
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Krestu:
proto ten prohlížeč, který jsem měl na mysli, označit názvem Mozilla je méně přesné, než Firefox
Jestli dobře čtu, bavili jsme se o tom, co jsem měl na mysli já. A já měl na mysli všechny prohlížeče užívající Gecko, proto jsem použil pojem „Mozilla“.
Jan Kresta
Profil
Chamurappi
Asi vzniklo zbytečné nedorozumění. Jinak osobně vůči tobě samozřejmě nic nemám, jsi dobrý přispívající na fóru.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0