Autor Zpráva
rkn
Profil *
Rád by som sa vás spýtal, či pri písaní kódu uprednostnujete standards mód alebo quirks mód a aké sú vaše dôvody, čo je podla vás lepšie v súčasnej situácii. Pokial zvolím quirks, ladím pre IE iba raz, ale ťažšie, a + mám ten okrajový box model,čo mi viac vyhovuje, a keď mám standards, musím osobitne ladiť pre IE5, IE6, IE7 a ešte pre dobré prehliadače.
Dakujem za všetky odpovede.
joe
Profil
Používám standart a s laděním pro IE nemám problémy.
Miloš
Profil
Ve standardu nakóduju stránku pro všechny prohlížeče.
Jestliže jsou nějaké problémy s IE 6–8, pošlu jim upřesňující CSS v podmíněných komentářích (nejvíc úprav bývá pro IE6 kvůli pokročilým selektorům či vlastnostem jako max-width).
Pro IE 5.x neladím.
Str4wberry
Profil
Je to jedno.
Miloš
Profil
Str4wberry
Jedno to je v konečném výsledku, nicméně jedno to není tomu, kdo je zvyklý na chování prohlížečů v jednom režimu a s druhým nemá valné zkušenosti.
panther
Profil
Miloš
kdo je zvyklý na chování prohlížečů v jednom režimu a s druhým nemá valné zkušenosti.
což asi nebude rknův problém, když se ptá, co používat. Obecně to, co řekl Str4wberry, platí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na rkn:
Užívám obvykle quirk mód, mohu-li si vybrat.

čo je podla vás lepšie v súčasnej situácii
Quirk mód je nezávislý na vývoji situací.
Yur4Y
Profil
Chamurappi
Quirk mód je nezávislý na vývoji situací.
Platí kde? Jedine v Exploreri, len ten spoľahlivo emuluje IE5. V ostatných prehliadačoch sa mení rovnako ako standards mód. Firefox v posledných verziách prestáva podporovať vlastnosti ako -moz-outline, -moz-opacity atď., a to naraz aj v Standards, aj v Quirks móde. Vy na webylone Firefoxu podstrkávate -moz-box-sizing, raz musí dôjsť k tomu, že upustí od podpory aj tejto vlastnosti (zrejme v prospech box-sizing). A opäť, rovnako v Standards aj Quirks móde. Ak účelom Quirks módu má byť spätná kompatibilita (čo pôvodne skutočne mala), tak takto sa to rozhodne nerobí. Práve toto je ten dôvod, prečo používam Standards mód - okrem IE žiaden z prehliadačov nemá taký Quirks mód, ktorý by na niečo slúžil. A zasa ten Quirks mód v Exploreri je príliš zlý na to, aby sa dal reálne používať na dnešnej webstránke, veď je 10 rokov starý (či koľko).
Pri tvorbe designu testujem stránku najprv v Standards móde IE8 a neskôr aj v Quirks móde. Prípadné rozdiely doladím nejakým schopným hackom (w\idth), čím si zabezpečím dobré zobrazenie aj v IE5 (doladiť to pre IE6 a 7 je maličkosť). Ale ako som povedal, vždy na začiatok <!doctype html>.
Leo
Profil
Standard. Tim se rada problemu pro IE resi dnes sama a ty zbyvajici se odladi relativne snadno. Prijde mi divne zamrznout v minulosti kdyz podpora standardu se zlepsuje. Leo

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0