Autor Zpráva
Mía
Profil *
když jsem si kontroloval validitu stránek ve standardním modu tak mi to nahlásilo, že tagu base se nemůže objevit parametr target...
Ve specifikaci jsem tohle omezení ale nenašel a v Transitional modu to bylo bez problému. Je to možný???
Dá se to nějak validně hacknout????
Dík moc...
viz http://planimetrie.kvalitne.cz
konkrétně http://planimetrie.kvalitne.cz/hlavicka.html
Yur4Y
Profil
Nechajte stránky v HTML 4.01 Transitional a máte po probléme.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Míu:
Standardní mód můžeš mít i s HTML 4.01 Transitional, s takovouto deklarací:
<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
Mía
Profil *
Chamurappi
paráda moc dík
Yur4Y
to je pravda, ale přibude spousta jinejch....
Yur4Y
Profil
Mía
přibude spousta jinejch
Napríklad?
Mía
Profil *
Yur4Y
například řešení rozměrů pro eplorer a pro mozilu - ano jde to alenemám rád hackování, radši vymejšlím čistá řešení (i když v úvodu jsem se vlastně ptal na hacknutí base :-)))))
Chamurappi
Profil
Reaguji na Míu:
nemám rád hackování, radši vymejšlím čistá řešení
Box model jde i v quirku srovnat docela čistě:
* {
  box-sizing: border-box;
  -moz-box-sizing: border-box;
  -webkit-box-sizing: border-box;
}

Nevím, proč odporuješ Yur4Yovu doporučení, když soudě dle odpovědi na moji radu nakonec budeš deklarovat HTML 4.01 Transitional.
Mía
Profil *
Chamurappi
nevím, co je tohle za deklaraci, ale když jsem použil obyčejné Transitional tak jsem měl rozhozený rozměry, který byly koncipovaný pro striktní deklaraci
jinak box-sizing už jsem taky používal jenom řeším dilema:
jestli dělat stránky ve quirku, který je považován za horší (i když mě osobně příjde započítávání paddingu do šířky mnohem logičtější) a hackovat a obcházet
nebo je dělat ve striktním, který je přísnější a využívá jej většina nemicrosofťáckejch prohlížečů a při tom ignorovat ty prohlížeče, který jedou ve quirku

no jak je asi vidět, jsem amatér, kterej tomu moc nerozumí, a tak jsem potřboval poradit. Omlouvám se jestli byly moje příspěvky v rámci mého amatérismu něco jako drzé. Nejspíš byly nekompetentní. Ale určitě moc (opravdu) děkuju za pomoc.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Míu:
nevím, co je tohle za deklaraci, ale když jsem použil obyčejné Transitional tak jsem měl rozhozený rozměry
Třeba tady najdeš tabulku ukazující, která deklarace vyvolává jaký režim. Podotýkám, že přepínání režimů nemá vůbec nic společného s validitou, proto je i možné, aby dvě víceméně ekvivalentní deklarace HTML 4.01 Transitional vyvolávaly různé režimy, aniž by se to dotýkalo vyhodnocení validátoru.
Mimochodem, kdybys užíval můj český validátor, ten by ti u chybové hlášky týkající se <base target> doporučil vyměnit <!doctype> přesně tak, jako jsem zde doporučil já.

řeším dilema
Viz Quirks alebo Standards? (Koukám, že tam ještě dlužím odpověď.)

nebo je dělat ve striktním, který je přísnější a využívá jej většina nemicrosofťáckejch prohlížečů
Všechny prohlížeče užívané v současné době mají (minimálně) dva režimy. Všechny mají quirk, všechny mají standardní režim.
V některých má režim vliv na box model, v jiných ne. Některé znají box-sizing, jiné ne. Pokud ti jde hlavně o ten box model, můžeš používat v Explorerech 6 a 7 quirk a všude jinde standardní režim s přepínačem box-sizing.

Omlouvám se jestli byly moje příspěvky v rámci mého amatérismu něco jako drzé.
Tak jsem to nemyslel. Klidně se ptej, tvé otázky mají hlavu a patu (na rozdíl od řady jiných).
Mía
Profil *
reaguji na Chamurappiho:

Dík za odpovědi.


Mimochodem, kdybys užíval můj český validátor, ten by ti u chybové hlášky týkající se <base target> doporučil vyměnit <!doctype> přesně tak, jako jsem zde doporučil já.
použil jsem ho na úvodní stránku. Ale používám http://htmlhelp.com/tools/validator/ ,kterej projede celej web (když to jde :-)).
Ale budu použivat kombinaci - jeho, aby našel chyby, a Tvůj, aby mi řekl co s nima :-)). Ještě jednou dík

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0