Autor Zpráva
W4C
Profil *
Zdravim,
narazil jsem na problem se zobrazenim tabulky v MSIE6. Opera i FF ji zobrazi ve spravne pozici, MSIE ji ale zobrazi o neco posunutou doprava za sirku stranky nastavenou v <DIV>, coz se mi nehodi.
MSIE patrne nebere vazne nastaveni sirky stranky na 1024px v CSS pres <DIV ID="..."> ?
Pokud neni tabulka umistena v <ol>, zobrazi se v MSIE6 na pozici, na ktere ma. Cela stranka je uzavrena v <DIV> s pevne nastavenou sirkou na 1024px
( #styl {width:1024px; margin:auto;} )

Nastaveni marginu u <ol> na 0px to sice vyresi, ale je to k nicemu :D

struktura:

<center><div ID="styl">
<ol>
<li><B>Polozka c.1</B><BR>
..........
<li><B>Polozka c.2</B><BR>
.......
<li><B>Polozka c.3</B><BR>               /*Tady zacina tabulka, ktera je oproti Opere a FF v MSIE posunuta o neco doprava o  
                                                              predsazeni <ol> oproti zacatku odsazeni <li>  */
..........
<table border="1" align="center" cellspacing="0" cellpadding="0" style="border-style:solid; border-collapse: collapse; background-color:black" width="100%">
<tr>
<td style="text-align:center" width="50%">
nadpis1
</td><td style="text-align:center" width="50%">
nadpis2
</td></tr>
<tr><td valign="top" width="50%">
text obsahu1
</td>
<td valign="top" width="50%">
text obsahu2
</td></tr></table>                                /*Konec tabulky*/

</li></ol>
</DIV></CENTER>


Jak se zbavim posunuti zobrazeni tabulky zanorene v <ol> u MSIE6 vpravo a prinutim tak MSIE6 dodrzet v CSS presne stanovenou sirku stranky?

Moderátor Mistr: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
panther
Profil
W4C:
Nastaveni marginu u <ol> na 0px to sice vyresi, ale je to k nicemu
proč?

Než kopici nepřehlédného kódu, dej nám raději ukázku problémové stránky. V tomhle se přehrabovat nechci.
W4C
Profil *
to panther:
Protože se po nastavení marginu u <ol> na 0px celý odstavec posune doleva a nevznikne tak odsazení.

Tady je ta adresa: ( ale právě pro přehlednost jsem to sem zadal takhle, tak nevím, no.. ;) )
http://terminatorx2.wu.cz/html/webtip.html
(Tabulka: Příklad struktury souboru .htaccess .......)

Když už se tam podíváš, tak se mi zde jednalo původně o to, aby názvy témat ( oranžove písmo ), byly pomocí <ol> automaticky očíslovány, ale právě kvůli tabulkám, který tam budou zanořeny, jsem to musel kvůli MSIE6 zavrhnout. ( Jsou roztaženy za v CSS definovanou šířku stránky ) Ale zajímá mě, jestli by to náhodou jeste nešlo nejak vyřešit.

to Moderátor Mistr: Pokusím se, i když bych ty háčkz a 48rkz nejrad2j vystřelil do vesmíru :)))
AlešD
Profil
Zřejmě se jedná o rozdílné výchozí nastavení prvků v IE 6 a ostatních. Řešení je možná tady http://www.jakpsatweb.cz/css/margin.html v odrážce Zrušení výchozích okrajů
W4C
Profil *
to AlešD:
ee, to udělá přesně to, co jsem psal. Odsazení tam být musí..a pokud tam je, tabulka v MSIE se při jakýmkoliv nastavení posune/roztáhne / vpravo.Změnu výchozích okrajů už mám navíc definovanou ve stylu na začátku stránky. Hodil jsem nakonec tu tabulku do DIVu do třídy s nastavenou šířkou, která je o velikost přesahu menší než je původně definovaná šířka stránky a budu tak pokračovat dál. Rozdíl je tam teď jen pár px oproti Opeře, FF a na to už s*** pes.- nebije to už do očí. Jinak se nic jinýho nechytá,zvláštní věc...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0