Autor Zpráva
Leopik 2x
Profil
Aké má zastúpenie medzi užívateľmi prehliadač Konqueror? Niektoré veci mi tam nefungujú a pri tom vo všetkých ostatných prehliadačoch to funguje. Oplatí sa preňho optimalizovať?
Ďakujem
sysel
Profil
Konqueror je především hlavním prohlížečem souborů v okením manageru KDE. Jeho schopnosti prohlížení webu nejsou, dle mého názoru, hlavním smyslem jeho existence, ačkoliv má některé funkce, které jsem u ostatních webových prohlížečů nikdy neviděl. Netvrdím tedy, že Konqueror na prohlížení webu nikdy nepoužívám, ale nijak mi nevadí, když se některé stránky nezobrazí správně nebo vůbec. Konqueror je stále ve vývoji a i tím jsou pokusy o optimalisaci pro Konqueror značně ztížené.
Ve většině distribucí Linuxu se defaultně instaluje vždy buď nějaká verse Firefoxu nebo Mozilly pro prohlížení webu. Konqueror (KDE) a Nautilus (Gnome) jsou přednostně file managery a implementace funkce browseru je chápána jako rozšíření ve smyslu dalšího protokolu vedle file://, smb://, ftp:// a jiných.

Osobně si myslím, že optimalisace pro jeden každý konkrétní prohlížeč je pakárna a když už někdy narazím na odlišnosti, tak se radši vzdám nějakých úžasností a namísto schizofrenie bifurkací kódu se pokouším o zjednodušení, tak abych mohl stránku opatřit logem: This page is best viewed in ANY browser.

Stručne povedané: Neoplatí - zabudnite na Konqueror :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0