Autor Zpráva
Senky
Profil
Zdravím,
na stránke pomozme.sk, ktorú som robil som bol spokojný s tým, ako to vyzerá, pretože vo FF, Chrome aj Opere sa stránky zobrazujú presne tak, ako si to predstavujem. Úplný šok nastal, keď som si to otvoril v IE, či už v 8, alebo 7 - jedno horšie, ako druhé. Trochu som sa hral nástrojmi pre vývojárov v IE, a pomocou toho som zistil, že mne IE ignoruje polovicu štýlov a navyše ako keby náhodne - niekedy background-image zoberie, niekedy nie (v header menu ho zobrazi - hoci zle, vo footeri už ani len nezobrazí). Šok nastal keď som zistil, že to používa niektoré zo štýlov definovaných v print.css.

Je toto normálne? Akože IE je katastrofa, ale nečakal som, že až taká. Hoci som primárne programátor, viem aj kódovať, ale toto som nečakal. Čo mám zlé v štýloch, že mi to IE nevie zobrať?

Ďakujem za akékoľvek reakcie!
margin
Profil *
Senky:
IE ignoruje polovicu štýlov a navyše ako keby náhodne
Příčinou je, že IE8 a starší nedokáže pro CSS použít neznámé elementy, jako header, nav, section, footer...
A je po "náhodě".

Šok nastal keď som zistil, že to používa niektoré zo štýlov definovaných v print.css.
Možná jsem něco přehlédnul, ale nevšiml jsem si toho. Zkus se podívat znova a pokud tomu tak opravdu je, tak popiš přesněji, o který styl se jedná.
Davex
Profil
Senky:
Vzhledem k tomu, že používáš elementy z HTML 5, které IE8 a starší neznají, tak se ani nedivím. Používej normální <div>y.
margin
Profil *
Davex:
Dík za upřesnění, jak jsem si před chvíli ověřil, ani IE9 neumí nastylovat neznámé elementy, ale elementy z HTML5 zná.
Ostatní, ne-IE prohlížeče (Firefox, Chrome, Opera), klidně ostylují i neznámý element, třeba <Senky>, proto se odkázaná stránka správně zobrazí ve starších ne-IE prohlížečích, i když neznají elementy z HTML5.
Chamurappi
Profil
Reaguji na margina:
ani IE9 neumí nastylovat neznámé elementy
Vážně? Dle mých pokusů umí.


Reaguji na Senkyho:
Z jakého důvodu jsi vůbec začal používat elementy, které nemají stoprocentní podporu? Ocení to někdo z návštěvníků?
Senky
Profil
Aha, takže celý kód musím prepísať do div-ov? No, tak to je zaujímavé, ďakujem za vysvetlenie.

Chamurappi:
pretože je to sématickejšie. Čakal som, že to v pohode pôjde (čakal som presne to, že aj IE dokáže oštýlovať neznáme elementy), zjavne som sa mýlil.

Ďakujem teda, za vysvetlenie, dám sa do prerábania...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Senkyho:
pretože je to sématickejšie
Co z toho máš? Zanášíš do kódu věci bez přemýšlení nad reálným přínosem?
margin
Profil *
Chamurappi:
Vážně? Dle mých pokusů umí.
Podle testu, který jsem udělal, neumí.
Mám zkušenost, že pokud se takhle sejdou dvě protichůdná tvrzení, tak prakticky vždy je za tím vykreslovací režim, při mém testu byly prohlížeče ve quirku. Stejně je zajímavé, že zatímco IE ve quirku element ABBR zná a nastyluje, k HTML5 elementům se nezná.
Takže IE9 ve standardním režimu opravdu nastyluje neznámý element.
Chamurappi
Profil
Reaguji na margina:
zatímco IE ve quirku element ABBR zná a nastyluje, k HTML5 elementům se nezná
Vývoj quirku brzdí postupně, od sedmé verze zná <abbr> (na rozdíl od šestky).
Podobně vznikla i jedna zajímavost v CSS — kvůli tomu, aby mohl MS v sedmičce přidat CSS vlastnost -ms-interpolation-mode, upravil parsovací gramatiku, aby přijímala i pomlčky na začátku vlastnosti jako součást názvu. Nejspíš chtěli, aby ta vlastnost fungovala i v quirku (interně se používala při zoomování), takže v quirku šestky funguje -width jako width, ale v quirku sedmičky už je ignorovaná, zatímco klasický podtržítkový hack funguje v quircích všech Explorerů stejně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0