Autor Zpráva
ludekbrno
Profil *
Nejspíš nedostanu radu, spíš jen tak pro zajímavost. Mám web s CMS Joomla a v něm integrované diskuzní fórum Kunena. Mám nastaveno, že příspěvky schvaluje moderátor. No a tam nastává zvláštní situace. Pokud chce moderátor příspěvek odmítnout (tedy nevložit do fóra a rovnou smazat), tak daný příspěvek zaškrtne a dole z možností "schválit" a "smazat" zvolí tu "smazat". Vyskočí dialog prohlížeče s varováním "Opravdu chcete příspěvek smazat? Po smazání jej již nelze obnovit" a možnosti potvrzení "OK" nebo "Zrušit". Logicky by každý čekal, že potvrzením OK dojde ke smazání příspěvku. Nikoliv však v Chrome, po kliknutí "OK" dialog zmizí a příspěvek zůstane zachován beze změny. Pro skutečné smazání je nutno nesmyslně kliknout na "Zrušit". Stejně se to chová i v mobilním Androiďáckém prohlížeči od Googla. Ale hlavní vtip je v tom, že pokud se použije IE9, tak celý postup je stejný až na to, že potvrzovací dialog funguje správně, tedy kliknutím "OK" se příspěvek z fóra smaže. Zřejmě je to tedy nějaký bug Googláckých prohlížečů, ví se o tom? Případně návrh na nějaké řešení?
Davex
Profil
Je nějaká chyba v chybové konzoli?
ludekbrno
Profil *
Davex:
Myslíš konzoli CMS nebo prohlížeče? Nevím, to mě nenapadlo takto hledat, zase moc do toho nevidím. Já jsem spíš předpokládal, že je to vyloženě chyba prohlížeče, který generuje onen potvrzovací dialog a jsou v něm přehozené funkce tlačítek OK a Cancel. Obě tlačítka fungují, jen reagují přesně naopak. V IE to ale funguje správně, takže bych v CMS asi chybu nehledal. Akorát mě napadá, že by CMS některé funkce generoval rozdílně pro různé prohlížeče a v jednom z těch režimú by to bylo omylem přehozené. Ale Verze Joomly je z doby, kdy Chrome ještě nebyl a IE9 taky ne, tak nevím, jak by je CS rozlišoval, když je nezná. No pokusím se pohledat, jestli jsou tam nějaké odlišnosti ve funkcích, ale pokud vím, joomla má snad jen části css rozdělené podle prohlížečů a vidél jsem tam jen verze IE.
Davex
Profil
ludekbrno:
Měl jsem na mysli Nástroje » Konzole JavaScriptu. Nedokážu odhadnout jak je udělaný ten potvrzovací dialog, ale chyba by mohla být ve skriptu, který ho obsluhuje. Pokud je to přes confirm(), tak jsem si žádného zvláštního chování v Chrome nevšiml.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0