Autor Zpráva
Charlie
Profil
Zdravím,

narazil jsem na několik problémů a nejsem schopen se jich zbavit.

Problémová stránka: http://charlie.xblog.cz/archiv/2005/10/dalsi-do-sbirky-designu-charlie ho-stuffu

CSS: http://charlie.xblog.cz/stylesheet.css

Pod nadpisem "Komentáře" je velká mezera, vůbec nechápu proč. Zřejmě za to bude moci nějaká dědící vlastnost CSS, kterou neznám, nebo jsem se s ní ještě nesetkal.

V IE jsou komentáře a odesílací formulář rozhozené, zřejmě kvůli float. Když zakomentuji ten formulář, tak se vše zobrazí bez problému, ale takhle to nějak nefunguje.

A ta nejpodivuhodnější věc je následující: když přejedu přes odkaz se jménem komentujícího, posune se následující jméno o několik pixelů dolů a když myší z odkazu odjedu, posune se to zase. Tím dochází k posunutí mimo stránku :)

Když přejedete přes odkaz u jména prvního komentujícího v IE 6, první komentář se zobrazí správně.

Máte někdo nějaké, jakékoliv nápady, jak z toho ven?
Acci
Profil
Pod nadpisem "Komentáře" je velká mezera, vůbec nechápu proč. Zřejmě za to bude moci nějaká dědící vlastnost CSS, kterou neznám, nebo jsem se s ní ještě nesetkal.
U #comments li nahraď clear:both; za clear:left;
Martin Kuželka
Profil
Já bych řekl, že ta mezera pod nadpisem je způsobena vlastností clear u .comments li. Myslím, že když změníš hodnotu na left, bude to ok.
Charlie
Profil
Ano, v tom to bylo, mezera je již odstraněna, Dero mi také poradil, abych nahradil <dl>, <dt> a <dd> za něco jiného, to je taky pryč. Ale stejně se to v IE zobrazuje chybně.
Dero
Profil
Charlie: Mně už se to v IE zobrazuje korektně.
Charlie
Profil
Ano, už se to zobrazuje korektně. Byl tam problém s float a clear, nyní už je to vyřešeno.
Charlie
Profil
Jaky jsem si zase potvrdil jednu věc - Firefox nepřesně vypočítává velikosti, když jsou marginy nebo paddingy v emech. Důkaz je třeba to, že zobáček u každé komentářové bubliny je ve firefoxu občas o jeden nebo dva pixely posunutý dolů, a to bez jakékoli souvislosti.
Dero
Profil
Charlie: Ano, to je pravda, hodně lidí na tom vyhořelo. Je to jediná chyba FF, která mě opravdu mrzí, tohleto podivné jednopixelové zaokrouhlování.

http://www.mraveniste.org/weblog/2005/07/04-gecko-1px.html
Acci
Profil
Charlie
Ve verzi 1.5 už bude konečně opravena, takže si s tím moc nelam hlavu
habendorf
Profil
Je to jediná chyba FF, která mě opravdu mrzí

Tak to mě jich bohužel mrzí víc :o(
Dero
Profil
Jsi přehnaně lítostivý, habendorfe, hlavu vzhůru! :o)
habendorf
Profil
Třeba tohle: http://habendorf.plavacek.net/pokusy/bug-gecka/bug-gecka-popis.html

Už jsem tu o tom kdysi psal - http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=4878&forum =7&page=-1
Ale ten odkaz tam už neplatí, přesunuto viz výše.
Dero
Profil
habendorf: FF 1.5 Beta 2 se neprojevuje, takže asi starší jádra.
habendorf
Profil
Tak to je fajn, já mám 1.0.7 a ten to dělá pořád.
Charlie
Profil
Mno, jsem si říkal, že asi nebudu první, kdo na to přišel. Už dlouho mi to vrtá hlavou.

Někdy se mi zdá, že nejlépe vykresluje IE (pokud jde o jednodušší vykreslení), pak docela dobře Fx a nejhůře Opera, tak to vidím já. Možná bych měl vyzkoušet nějakou nadstavbu IE, třeba bych byl spokojenější než s Firefoxem.
Dero
Profil
Charlie: Co se vykreslování Exploreru týče, tak tam se lze spolehnout na jednu věc - jakmile se člověk byť jen malinko ponoří do plovoucích elementů, Explorer chybuje. Pozoruji to se železnou pravidelností, snad jen jednou či dvakrát se mi povedlo napsat layout, u kterého bych nemusel dělat Exploreru nějakou drobnou úlitbu či workaround. Dřív jsem si myslel, že to svědčí o mých kodérských neschopnostech, dnes jsem si téměř jist, že za to může pojetí plovoucích prvků v Internet Exploreru. To je velká hrubice, která mi zabraňuje klást vedle sebe termíny "Internet Explorer" a "kvalitní vykreslení".
Charlie
Profil
Dero, Tak to je pravda. Ale moje stránka je teď v IE hezčí než ve Fx a to mě štve.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Charlieho:
Někdy se mi zdá, že nejlépe vykresluje IE [...] Možná bych měl vyzkoušet nějakou nadstavbu IE
Ty volíš prohlížeč podle kvality vykreslovacího jádra?

Reaguji na Dera:
Abych pravdu řekl, plovoucí layouty mě nikdy nelákaly. Mám rád absolutní (a relativní) pozicování. Jeho nevýhody řeším tím, že někde ten float použiji. Ale jakmile mi plave všechno, dostávám mořskou nemoc. Beru si to nejlepší z obou světů. I v tomto ohledu si připadám jako vyvrhel. Zatímco zbytek světa se učí psát podle nadčasových „dokonalých standardů“ a (často nenadčasově) ohackovávat plovoucí třísloupcové layouty tak, aby fungovaly v nenáviděném Exploreru 6, já si spokojeně pozicuji napříč prohlížeči v quirk režimu. Plovoucí mouchy Exploreru mě netrápí, většinou na ně nenarážím. Navíc některé zjevně záměrně převzal od Netscapu 4.
habendorf
Profil
Dero: Tak jsem testoval, máš pravdu. Ten bug je již v 1.5 beta 2 odstraněn :o)
Dero
Profil
Chamurappi: No vidíš, ze mě se v tom případě stal zkušený mořeplavec, protože si spokojeně plavu i na sušinách Opera 6+, IE5.0 či Mozilla 1.0. Ony ty hacky často nejsou potřeba, když člověk přesně ví, kde mají jednotlivé prohlížeče rezervy. A ty dva, tři drobné ústupky, které spočívají v dopsání pár písmen do CSS, mi vůbec nic neudělají. Ale je to o zkušenosti, pokud chce někdo z vody uvařit dobrý plovoucí layout, tak je na té správné cestě k sebemrskačství. Pozicování je prima, v některých případech šetří spoustu zbytečné námahy, ale to chce u kódování přemýšlet, nejen táhnout slepě pluh v brázdě.

habendorf: To člověka potěší, viď? :o)
Charlie
Profil
Chamurappi: Rozhraní IE nestojí za moc, právě proto bych rád vyzkoušel nějaké jeho rozšíření. Jádro je na prohlížeči důležité, ale pohodlí je důležitější.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0