Autor Zpráva
mimochodec
Profil
http://americasmarkets.usatoday.com/2015/03/17/microsoft-is-killing-off-the-internet-explorer-brand/
Chamurappi
Profil
Reaguji na mimochodce:
To už se ví docela dlouho, že ho chtějí přejmenovat. Tomu bych těžko říkal, že celý prohlížeč končí :-)
Trsak
Profil
Jsem zvědav na reakci lidí.. Po tom co ho přejmenujou a změní UI.
Myslíte, že budou vtípky pokračovat i na Spartana?
mimochodec
Profil
Chamurappi:
ok, vlákno přejmenováno, bylo to trochu zavádějící :)
Joker
Profil
Chamurappi:
Tomu bych těžko říkal, že končí :-)
Tak dá se říct, že IE končí. Nekončí prohlížeč, ale značka MSIE.

Ha, už to mimochodec i přejmenoval koukám :-)


Trsak:
Myslíte, že budou vtípky pokračovat i na Spartana?
Podle mě ne v takové míře.
Za vtipy na MSIE může primárně IE6, který tu byl jednak hrozně dlouho, jednak měl dlouhou dobu velký podíl na trhu a jednak byl ke konci své životnosti už opravdu hodně zastaralý.

Všichni to znají a existuje nějaká obecně známá kritizovaná vlastnost - to je potenciál pro vtipy.

Dneska se používá hromada různých prohlížečů na hromadě různých zařízení a nové verze IE (a potažmo Spartanu do budoucna) jsou srovnatelné s ostatními prohlížeči.
Takže podle mě větší potenciál pro vtipy má třeba Google a Apple v oblasti šmírování uživatelů a ochrany soukromí.
final
Profil
To nie je pravda. IE bude vo windows 10 klasicky dostupný tak ako aj spartan.
jefitto44
Profil
Nebude, bude iba možnosť v Spartane prepnúť si zobrazovací engine z IE11, ak si dobre pamätám, čo som dakde čítal
final
Profil
Tak to už možno zmenili, ja čo som čítal tak pred 2 mesiacmi tak to bolo písané tak
Str4wberry
Profil
Nebude, bude iba možnosť v Spartane prepnúť si zobrazovací engine z IE11, ak si dobre pamätám, čo som dakde čítal

Což v podstatě znamená, že ve Windows 10 bude oboje. Původní IE 11 se všemi staršími kompatibilními režimy + vylepšené jádro IE 11 vyčištěné právě od zpětné kompatibility.

Možnost přepnout na vykreslovací jádro jednotlivých starších IE se přenese ze správce webu na uživatele prohlížeče (nebo správce sítě). Už tedy nepůjde prohlížeči z HTML kódu říct, že má použít starší jádro.
xROAL
Profil
Podľa nedávneho článku na Windows Central bude v niektorých verziách Windows 10 dostupný ako Internet Explorer, tak aj "Spartan". Podľa toho ako je to napísané som pochopil, že pôjde o samostatné aplikácie.
"Internet Explorer will still exist in some versions of Windows 10 mainly for enterprise compatibility, but the new Project Spartan will be named separately and will be the primary way for Windows 10 users to access the web."
Joker
Profil
Já o tom četl jen málo, ale taky jsem z toho pochopil, že budou dvě aplikace.

Marketingově by to zároveň znemožnilo odpůrcům tvrdit, že Spartan je jen přejmenovaný IE.
final
Profil
Joker:
Marketingově by to zároveň znemožnilo odpůrcům tvrdit, že Spartan je jen přejmenovaný IE.
Ide aj o to, že IE má vybudované zle meno. Z toho dôvodu by tam mali byť 2 rôzne aplikácie(IE, spartan).
Joker
Profil
final:
Ide aj o to, že IE má vybudované zle meno.
Však se to nebude jmenovat IE. Jenže by se mohlo vžít, že ten nástupce (Spartan) je jen přejmenovaný IE. Když bude vedle toho dál existovat IE, tahle možnost nehrozí.

Kromě toho existuje jiná část uživatelů, které IE naopak vyhovuje, nebo vyžadují právě tu zpětnou kompatibilitu (třeba pro intranetové aplikace).
Ukončením IE (navíc kvůli té první skupině nemůže být nový prohlížeč inzerován jako pokračování IE) by tihle uživatelé museli přejít na něco úplně nového, co nemusí být od MS. Čímž by MS ztratil podíl na trhu.

I z toho pohledu se vydání nového prohlížeče a nějakou dobu souběžné pokračování značky IE jeví logické.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0